טאבלט Xiaomi Redmi Pad SE רק ב$150!

טאבלט Xiaomi Redmi Pad SE רק ב$150!
none 0.0 0

הזמנתי לפני כ-4 שבועות, במבצע הקודם במחיר דומה, 147$ מהחנות הנ"ל, Xiaomi tech global store.
הגיע לארץ די מהר ושילמתי למכס את המע"מ והעמלות, סה״כ עוד כ41$. חיכיתי עוד כשבועיים עד שיישלח לנק’ החלוקה. לצערי הרב רק כשאספתי את החבילה גיליתי שקיבלתי בחבילה מעבד ryzen ישן וכנראה מזויף. לא טאבלט ולא נעליים. המוכר נשבע לי (ממש נשבע, מילים שלו) שהוא שלח לי וזו הונאה של עובד בדואר או במכס. האמת שאני מניח שהוא צודק, אבל בשורה תחתונה נתקעתי בלי טאבלט. גם אם אפתח דיספיוט ונגיד שאצליח לקבל החזר מלא, האם הסכום ששילמתי למכס הלך לפח?
אודה לעצה. תודה

מוזר מאוד. אם כבר חייבו מכס, אז בדר"כ מחייבים אחרי שהחבילה נשלפת ונבדקת ברנטגן. האם האריזה של המוצר גם הייתה של הטאבלט? כי פחות סביר שאיזה גנב בשרשרת טרח לפתוח, להכניס מעבד רייזן ישן דווקא ולארוז מחדש.
מבחינת החנות - יש לה דירוג גבוה, פתוחה 3+ שנים, אז זה גם מפתיע.
בכל מקרה לגבי המכס - אפשר לקבל החזר מלא. שלח להם כאן הסבר והוכחה להחזר -
https://www.gov.il/he/service/return-on-personal-import-taxes
dhe@taxes.gov.il

תודה על התשובה.
לאחר בחינה נוספת מקרוב של החבילה, רואים בבירור שמדבקת המשלוח קולפה מהחבילה עם הטאבלט והודבקה מחדש על החבילה עם המעבד. יש עדיין מתחת שאריות של המדבקה המקורית.
יכול להיות שזה קרה אחרי המכס, בנק’ החלוקה.

המוכר ביקש ממני לשלוח לו שוב תמונות ושהוא יפתח תלונה בחברת שילוח כדי לקבל מהם פיצוי, ואז הוא יפצה אותי.
השאלה אם לפתוח דיספיוט או להמשיך להתנהל מולו? אני לא רוצה שזה יפגע בו, הוא כנראה באמת לא אשם

אלעד, תודה על העזרה!