מדריך: קליטת WiFi מעולה בכל הבית עם מערכת Mesh

פורסם ב: 

עדכון כתבה יולי 2020: בכל סדרות מוצרי Deco עד היום M4, M5, P9, E4… יש חסרון שעשוי להיות משמעותי עבורכם וחשוב לדעת אותו. כדי להבין את המשמעות, כדאי קודם לקרוא את הכתבה ולהבין איך מערכת MESH פועלת. בהנתן שהבנתם, אני אסביר את הבעיה בסדרת DECO: נכון להיום לא ניתן לשרשר יחידות, המשמעות היא שאם קניתם…
Reply by עמרי
איך זה עובד בממד סגור?

זה משפר קליטה בכל הבית. אם הממ"ד סגור לגמרי (כולל דלת המתכת) ואין קליטה - אז יש להשתמש בפתרונות אחרים כגון העברה על גבי חשמל/כבלים -

בממ"ד סגור לחלוטין, כולל דלת פלדה סגורה, עדיין תוכל לקבל קליטה טובה בעזרת המערכת בתנאי שתציב את אחת היחידות סמוך לקיר של הממ"ד. תקשורת wifi עוברת דרך קירות! קירות של ממ"ד עבים יותר ומכילים ברזלים אז זה כמובן מפריע יותר מקיר רגיל, אבל אם היחידת Mesh שלך נמצא ממש סמוך לממ"ד, תהיה לך קליטה טובה.
עם זאת, אם כל הבעיה שלך זה להגיע לממ"ד - כדאי כמו שאלעד אמר להעביר אינטרנט על חשמל ולפתוא את העניין הזה נקודתית.

מבצע בלעדי במחיר שובר שוק!

בהקשר לשאלה על הממ"ד - הHOME PLUG מגיע רק בזוגות לפי מה שראיתי. האם כדי ליצור נקודה שלישית אפשר לקנות זוג נוסף ולחבר את שני הזוגות יחד? תוהה פשוט מה הפתרון הכי טוב עבורי כשנקודה אחת היא בממ"ד ונקודה אחרת בחדר השינה כשהוא מרוחק מהסלון שם נמצא הראוטר.
תודה על העזרה.

כן, מתאמי homeplug ניתן פשוט לקנות עוד אחד או עוד שניים ולחבר לחשמל. רק צריך לדאוג שיהיו בדיוק מאותו דגם.

תודה אריק. אז במקרה ממ"ד המאש מומלץ פחות מההום פלאג? תודה.

אם זה לחלוטין מקרה נקודתי שרק בממד צריך חיבור פיזי (כבל רשת) אז עדיף הום פלאג, זה יותר זול ועובד טוב. אבל לmesh יש יתרונות בקליטה בכל הבית ואם יש נקודות בעיתיות נוספות אז עדיף ללכת על הפתרון הזה.

אריק
מתוך ניסיון של לא מעט שנים עם תשתית אינטרנט על גבי החשמל אני יכול להעיד כי חברתי מתאמים מסדרה שונה של TPLINK וזה עובד בצורה מושלמת. נכון וכדאי שאם כבר רוכשים אז לקחת דגם דומה אבל אם כבר קיים דגם כזה וזקוקים לנקודת קצה נוספת אז לרכוש את הדגם החדש יותר.

יש הבדל בין עובד לעובד טוב. מתאמים על גבי רשת חשמל יגבילו את המהירות של הגלישה ליחידה האיטית ביותר שמחוברת לרשת שלך. קניית יחידת קצה מהירה לא תשפר את מצבך אם שאר היחידות איטיות. החוליה החלשה קובעת. בניגוד ל Mesh שם דווקא יחידה חלשה לא משפיעה על הביצועים של יחידות אחרות בתנאי כמובן שהחזקות קרובות יותר למרכז והחלשות בקצה.

Reply by דניאל
עובד מצויין סמוך לחדר דלת סגורה או פתוחה במרחק 2.5 מטר מהיחידה עצמה המהירות היא 75 מתוך 100 אה כן ומדובר בכלל בדגם אחר יש לי של טנדה MW3

משהו שלא הבנתי - אמרתם שהמוצר מאפשר חוסר תלות בראוטר, אבל הראוטר מספק את האינטרנט ולא רק את רשת ה wifi עצמה, איך זה מוריד בדיוק את התלות?
הרי אני עדיין אצטרך את הראוטר כדי שתהיה לי רשת באופן כללי.

המודם מספק את האינטרנט. אם יש לך כזה מהספקית סביר שזה ראוטר משולב מודם.

האם מערכת הmesh יכולה להחבר קוית לראוטר המרכזי של ספק האינטרנט כאשר הנקודות מרוחקות או בממד? ומרתף

כן זה הרעיון. אתה קונה 3 יחידות מש, אחת מהן מתחברת פיסית לראוטר של הספקית. השתיים האחרות מפוזרות בבית איפה שצריך קליטה

לא אמרתם כלום על קרינה. האם הקרינה מטפסת בעקבות השימוש במערכת כזאת או דווקא פוחתת?

קודם כל פוחתת כי מכשירים צריכים פחות ‘להתאמץ’ ולשדר חזק כי הקליטה תמיד טובה. מצד שני יש יותר ראוטרים בבית. בכל מקרה, זו קרינה בלתי מיינת אז עד שיוכח אחרת…

שלום, בתחילת הכתבה ציינת שסדרת דקו לא תומכת בשרשור התקנים. יש סדרה אחרת שתומכת בשרשור שאתה יכול להמליץ עליה?