מדריך: קליטת WiFi מעולה בכל הבית עם מערכת Mesh

אני מעוניין להתקין את טכנולוגיית הmesh על ממיר של הוט 4K , זה אפשרי?

ואיפה יש מדריך התקנה לאותו דגם?
ax1800?

אין ממש צורך במדריך, ההתקנה קלה ופשוטה דרך האפליקציה של שיאומי MIWIFI או דרך המחשב (עם תרגום אוטומטי של כרום).
בעיקרון יעבוד עם כל חיבור אינטרנט מכל ממיר. בהוט 4K יש איזה עניין עם מצב ברידג’, אין לי אותו כדי לבדוק אם זה משפיע. כל עוד אתה יכול לקבל אינטרנט חוטי עם כבל מהממיר, אז אין סיבה שלא יעבוד. כמובן הMESH עצמו עובד רק בין היחידות של שיאומי, כך שצריך מינימום 2.

משהו לא מסתדר לי לגבי הפסקה הראשונה בסקירה, אשמח אם תסביר לי.
(אני מדבר על החלק שכתבת שכל היחידות המשניות צריכות לקלוט את היחידה הראשית).

יש לי Deco m5 שלוש יחידות, כאשר היחידה הראשית מחוברת עם כבל למודם, והשתיים האחרות מפוזרות בבית ארוך בטור (כמו שתיארת בסקירה), ולא מחובר אליהן שום כבל ethernet.

אבל כשאני מסתכל באפליקציה של Deco, אז מצוין שיחידת הביניים היא מקור האות של היחידה המשנית המרוחקת ביותר (ולא היחידה הראשית). בניגוד למה שכתבת…

אשמח אם תסביר לי איך זה מסתדר עם מה שכתבת.
תודה.

היי גיא,
מה שכתבתי בפיסקה ההיא נכתב לפני כמה חודשים. מאז יצאו כמה עידכוני תוכנה ויתכן מאוד שהבעיה פשוט נפתרה!

בדקתי לאחר עידכון firmware של מכשיר M4 ולצערי הבעיה לא נפתרה (אם כי המהירות השתפרה מאוד מאוד אז אולי זה לא משנה לאיזה יחידה זה התחבר). בכל אופן, נראה שהפיסקה הראשונה כבר מיותרת מאחר ובדגמים החדשים זה נפתר. תודה על הדיווח.

היי תודה על המדריך המעולה.
שאלה - האם הm4/m5 מומלץ לפייבר של הוט? אני חווה מהם ניתוקים מווייפיי (הטלפון ממש לא מזהה את הווייפיי או שמחובר אך ללא אינטרנט)…

האם למרות התצורה של הוט שכל ממיר הוא ראוטר עדיין שווה להתקין את המש?

בהחלט כן! המש למעשה מחליף לחלוטין את ה wifi של הוט. אתה מחבר את המש ישירות לרטואר של הוט בחיבור LAN קווי, והוא מייצר את wifi יציב וחזק בכל הבית. ממליץ כיוון שאנחנו בשנת 2021 כבר, ללכת על M5 ומעלה.

לחבר את המש קווית לממיר הראשי? או שאין הבדל לאיזה? כי גם הממירים הקטנים הם בעצם ראוטר

לראשי בלבד.

יש לך המלצה למכשיר מעט יותר זול לבית ממוצע של 4 חדרים שיעשה את העבודה? רוחב פס של 100Mb

לחברת tenda יש מוצר פופולארי של מש ZUZU DEALS – זוזו דילס | תוצאות חיפוש עבור “tenda” ‏
ותשקול גם את זה ZUZU DEALS – זוזו דילס | הראוטר / MESH המשתלם והמומלץ בעולם – XIAOMI REDMI AX6 רק ב$62.98

תודה! האם יש הבדל מהותי בין mw3 ל-6?

בוודאי שיש. בכל מקרה יש אופציות משתלמות יותר כיום.

הי,
אצלי בבית הראוטר מחובר לשאר הנקודות בחדרים דרך SWITCH
הא זה מפריע לחיבור רשת MESH בבית?
שואל מאחר והבנתי שכל יחידת MESH צריכה להיות מוזנת מנקודת רשת קווית והשאלה אם לא תהיה הפרעה עקב המעבר של נקודות הרשת דרך הSWITCH?

אם יש לך switch אז זה חיבור קווי, כלומר המחשבים בבית שלך מחוברים באופן קווי לרטואר הראשי דרך LAN.
הmesh זה חיבור אלחוטי, הוא חייב להתחבר פיסית לראוטר הראשי (ועוד יחידה או שתיים של mesh ללא חיבור פיסי)
אין בעיה ששתי המערכות יתקיימו בו זמנית בבית.

שלום. האם ניתן לחבר DECO לWIFI הקיים(ראוטר של ספק), כדי לחזק WIFI בחדר אחר?

עוד שאלה: האם ניתן לחבר ציוד (מחשב, מדפסת וכו) לחיבור LAN של DECO?

כן

לא. הdeco הראשי מתחבר לראוטר שלך בכבל LAN. אתה מבטל את הwifi הישן ומשתמש רק בdeco שפרוס בבית

האם אפשר לפצל את" מערכת Deco M4 " לשני בתים שונים?
שבית אחד יקח 2 ובית אחר יקח 1?
ערים שונות…