מדריך: קליטת WiFi מעולה בכל הבית עם מערכת Mesh

אם זה לחלוטין מקרה נקודתי שרק בממד צריך חיבור פיזי (כבל רשת) אז עדיף הום פלאג, זה יותר זול ועובד טוב. אבל לmesh יש יתרונות בקליטה בכל הבית ואם יש נקודות בעיתיות נוספות אז עדיף ללכת על הפתרון הזה.

אריק
מתוך ניסיון של לא מעט שנים עם תשתית אינטרנט על גבי החשמל אני יכול להעיד כי חברתי מתאמים מסדרה שונה של TPLINK וזה עובד בצורה מושלמת. נכון וכדאי שאם כבר רוכשים אז לקחת דגם דומה אבל אם כבר קיים דגם כזה וזקוקים לנקודת קצה נוספת אז לרכוש את הדגם החדש יותר.

יש הבדל בין עובד לעובד טוב. מתאמים על גבי רשת חשמל יגבילו את המהירות של הגלישה ליחידה האיטית ביותר שמחוברת לרשת שלך. קניית יחידת קצה מהירה לא תשפר את מצבך אם שאר היחידות איטיות. החוליה החלשה קובעת. בניגוד ל Mesh שם דווקא יחידה חלשה לא משפיעה על הביצועים של יחידות אחרות בתנאי כמובן שהחזקות קרובות יותר למרכז והחלשות בקצה.

Reply by דניאל
עובד מצויין סמוך לחדר דלת סגורה או פתוחה במרחק 2.5 מטר מהיחידה עצמה המהירות היא 75 מתוך 100 אה כן ומדובר בכלל בדגם אחר יש לי של טנדה MW3

משהו שלא הבנתי - אמרתם שהמוצר מאפשר חוסר תלות בראוטר, אבל הראוטר מספק את האינטרנט ולא רק את רשת ה wifi עצמה, איך זה מוריד בדיוק את התלות?
הרי אני עדיין אצטרך את הראוטר כדי שתהיה לי רשת באופן כללי.

המודם מספק את האינטרנט. אם יש לך כזה מהספקית סביר שזה ראוטר משולב מודם.

האם מערכת הmesh יכולה להחבר קוית לראוטר המרכזי של ספק האינטרנט כאשר הנקודות מרוחקות או בממד? ומרתף

כן זה הרעיון. אתה קונה 3 יחידות מש, אחת מהן מתחברת פיסית לראוטר של הספקית. השתיים האחרות מפוזרות בבית איפה שצריך קליטה

לא אמרתם כלום על קרינה. האם הקרינה מטפסת בעקבות השימוש במערכת כזאת או דווקא פוחתת?

קודם כל פוחתת כי מכשירים צריכים פחות ‘להתאמץ’ ולשדר חזק כי הקליטה תמיד טובה. מצד שני יש יותר ראוטרים בבית. בכל מקרה, זו קרינה בלתי מיינת אז עד שיוכח אחרת…

שלום, בתחילת הכתבה ציינת שסדרת דקו לא תומכת בשרשור התקנים. יש סדרה אחרת שתומכת בשרשור שאתה יכול להמליץ עליה?

אני מעוניין להתקין את טכנולוגיית הmesh על ממיר של הוט 4K , זה אפשרי?

ואיפה יש מדריך התקנה לאותו דגם?
ax1800?

אין ממש צורך במדריך, ההתקנה קלה ופשוטה דרך האפליקציה של שיאומי MIWIFI או דרך המחשב (עם תרגום אוטומטי של כרום).
בעיקרון יעבוד עם כל חיבור אינטרנט מכל ממיר. בהוט 4K יש איזה עניין עם מצב ברידג’, אין לי אותו כדי לבדוק אם זה משפיע. כל עוד אתה יכול לקבל אינטרנט חוטי עם כבל מהממיר, אז אין סיבה שלא יעבוד. כמובן הMESH עצמו עובד רק בין היחידות של שיאומי, כך שצריך מינימום 2.

משהו לא מסתדר לי לגבי הפסקה הראשונה בסקירה, אשמח אם תסביר לי.
(אני מדבר על החלק שכתבת שכל היחידות המשניות צריכות לקלוט את היחידה הראשית).

יש לי Deco m5 שלוש יחידות, כאשר היחידה הראשית מחוברת עם כבל למודם, והשתיים האחרות מפוזרות בבית ארוך בטור (כמו שתיארת בסקירה), ולא מחובר אליהן שום כבל ethernet.

אבל כשאני מסתכל באפליקציה של Deco, אז מצוין שיחידת הביניים היא מקור האות של היחידה המשנית המרוחקת ביותר (ולא היחידה הראשית). בניגוד למה שכתבת…

אשמח אם תסביר לי איך זה מסתדר עם מה שכתבת.
תודה.

היי גיא,
מה שכתבתי בפיסקה ההיא נכתב לפני כמה חודשים. מאז יצאו כמה עידכוני תוכנה ויתכן מאוד שהבעיה פשוט נפתרה!

בדקתי לאחר עידכון firmware של מכשיר M4 ולצערי הבעיה לא נפתרה (אם כי המהירות השתפרה מאוד מאוד אז אולי זה לא משנה לאיזה יחידה זה התחבר). בכל אופן, נראה שהפיסקה הראשונה כבר מיותרת מאחר ובדגמים החדשים זה נפתר. תודה על הדיווח.

היי תודה על המדריך המעולה.
שאלה - האם הm4/m5 מומלץ לפייבר של הוט? אני חווה מהם ניתוקים מווייפיי (הטלפון ממש לא מזהה את הווייפיי או שמחובר אך ללא אינטרנט)…

האם למרות התצורה של הוט שכל ממיר הוא ראוטר עדיין שווה להתקין את המש?

בהחלט כן! המש למעשה מחליף לחלוטין את ה wifi של הוט. אתה מחבר את המש ישירות לרטואר של הוט בחיבור LAN קווי, והוא מייצר את wifi יציב וחזק בכל הבית. ממליץ כיוון שאנחנו בשנת 2021 כבר, ללכת על M5 ומעלה.