תעודת הוראה אחרי תואר ראשון

אם יש לי תואר ראשון בתקשורת, ואני רוצה לעשות הסבה להוראה - מישהו יודע אם אני יכולה רק לעשות תעודת הוראה או שאני צריכה להשלים קורסים מתואר ראשון בחינוך בשביל זה? ומה עם האפשרות לעשות תואר שני שכולל תעודת הוראה? קראתי פה https://kol-hagalil.co.il/לבנות-קריירה-מבטיחה-תוכניות-תואר-שנ/ שעם תואר שני מקבלים שכר יותר גבוה בהוראה - זה נכון בכלל? זה באמת משמעותי? וגם יותר קל למצוא עבודה ככה? ואלה לימודים קשים יותר מתעודת הוראה או שלא כזה שונה? ואם אני לוקחת תואר כזה אז אני כן אצטרך השלמות של קורסים מתואר ראשון?

הי, אני בעצמי מורה כיום שעשה הסבה להוראה לאחר תואר ראשון בהיסטוריה.

אני הייתי צריך להירשם למסלול שמוגדר הסבת אקדמאים. המסלול כולל בתוכו את כל הקורסים הנדרשים כדי שבסיומו תינתן לך תעודת ההוראה.

תואר שני אכן מקנה שכר גבוה יותר (אמנם השנתי שלא הרבה, משהו כמו 5%, אבל עדיין).

הלימודים, עבורי, היו קלים יותר מלימודי התואר.
בנוסף ולהבנתי, אם תעודת ההוראה אליה את מכוונת תהיה במקצוע בו עשית את התואר (תעודת הוראה צריך להוציא במקצוע מסויים) אני חושב שתצטרכי לעשות פחות קורסים (לעבור רק את הקורסים הקשורים בחינוך ולא בתחום הדעת).

אני, לדוגמה, עשיתי תואר ראשון בהיסטוריה והוצאתי תעודת הוראה בתקשורת. לכן עברתי תכנים שקשורים בחינוך ובתקשורת יחד. אחרים שלמדנו תקשורת כתואר ראשון קיבלו פטור מהקורסים הקשורים לתחום הדעת הזה.