מחפש פתרון למפסק מחליף לכם

שלום, מחפש פתרון של מפסקים חכמים לבית. העניין הוא שזה בית ישן ואין בו פתרון של מפסקים מחליפים, כלומר, יש מתג הפעלה אחד לכל נקודת תאורה בחדרים. הייתי רוצה להחליף את המתג הישן במתג חכם, אבל במקביל הייתי רוצה להוסיף עוד מתג “דמה” שכל מה שיעשה יהיה לשמש כמפסק מחליף, כלומר אם האור דלוק, אז כשאני לוחץ עליו זה מכבה את האור, והפוך. הוא פשוט צריך להתחבר למתג ה"אמיתי" ולהיות מסוגל לשנות את המצב שלו - כך אחסוך חציבה בקיר והעברת חוטים.
האם יש תרון כזה? אודה לעונים

כן, קוראים לפתרון הזה SHELLY ולשימחתך אפילו יש להם מבצע עם אחלה מחירים באתר (https://shelly.cloud) האירופאי בדיוק :slight_smile:

בגדול, מדובר ברכיב אלקטרוני עם ממסר אחד (יש גם כאלו עם שניים) שניתן להתקין מאחורי מתג/שקע רגילים שהופך אותם לחכמים וגם יודע על הדרך למדוד את הצריכה…

אבל, כדי שהרכיבים האלו יוכלו לעבוד, אתה חייב לחבר להם גם קו אפס (החוט הכחול).

מדובר באחלה פתרון להחכים בית ישן וטיפש, ובכללי אם יש לך שאלות ותרצה ללמוד עוד על נושא בית חכם בכללי, יש אחלה קבוצה בפייס שנקראת D.I.Y Home Automation בית חכם עם אחלה חברה שאוהבים לעזור

נשמע מעולה.
מה שם המוצר הספיציפי, לפתרון הבעיה הזו?

אני משתמש במנגנון אחר, משהו כזה:

זה מבוסס על חיבור מקלט אלחוטי בין המתג שלך לגוף התאורה (באופן טיפוסי: בתוך גוף התאורה), ושימוש במשדרים אלחוטיים שגורמים למקלט לנתק או לחבר את המתח לגוף.

כך, אם תשאיר את המתג המקורי דולק תמיד, תוכל להשתמש בשני מתגים אלחוטיים שמכוונים לאותו מקלט, כמפסק מחליף.

אבל - זה לא עובד עם המתג המקורי עצמו. זאת אומרת, אם תכבה את המקורי, המקלט האלחוטי לא יעשה שום דבר. זה לא כ"כ נורא, כי אתה יכול למקם את אחד המתגים האלחוטיים ליד המתג המקורי (וגם אפשר: להחליף את המתג המקורי במתג עם מכסה, כך שלא תלחץ עליו בטעות).

ממליץ לך לבדוק את Shelly 2.5 ואת שלי 1PM (בעקרון גם שלי 1 יכול להתאים אבל לדעתי אין לא תקינה בארץ)
שילוב של כל אחד מהם בשילוב מתג אלחוטי יתן לך את הפתרון המבוקש.

אגב, אם אין לך קו 0 אבל מצד שני יש לך מנורה שצורכת מעל 20W, אז תוכל גם לבחור בשלי 1L (שגם לו אגב אין תקינה ככל הידוע לי)

תודה רבה לכולם על התשובות. מבטיח לנסות ולחזור עם תשובה מה עבד הכי טוב

יש פתרונות הרבה יותר קלים - פשוט להחליף לנורות חכמות.
יש גם שלט, גם אפליקציה, גם הפעלה קולית עם רמקול חכם ושאר חיישנים, גם מתג אלחוטי שניתן להדביק לקיר ונראה כמו מתג רגיל וגם מתג קבוע שאפשר להחליף את הקיים. לא צריך שום חציבות, שום חוטים ושום חוט אפס ושאר פתרונות שהוצעו כאן. קל יותר, חכם יותר, בטוח יותר ולאורך זמן גם כיף ומשתלם יותר.
לדוגמא - HOT Original Mijia Yeelight Smart Dimmer Switch Intelligent adjustment Off light still work 5 in 1 control Smart switch|Smart Remote Control| - AliExpress
בשילוב עם שלל מנורות התקרה של YEELIGHT.

@ElaadHayun : מתג אלחוטי הוא בדיוק מה שהצעתי כאן.

אלא שבצד השני שלו אתה צריך מקלט, והמקלט צריך לשבת על החוטים המגיעים לגוף התאורה, אחרת הוא לא יכול להדליק ולכבות את הגוף…

תודה לכולם על התשובות. אז הדבר הראשון שהגיע וניסיתי זה מערכת בית חכם של שיאומי. קניתי את ה hub/gateway שלהם בערכה שכוללת גם wireless switch אחד והוספתי נורה חכמה אחת לקנייה והכל עובד נהדר. חוץ מזה שהמתג המקורי חייב להיות דלוק, אבל כמו שציינו זה לא נורא כי אפשר לשים עוד מתג אלחוטי לידו.
ה shelly עדיין בדרך, אבל נראה לי שהמערכת של שיאומי לוקחת בגדול, כי פתאום גם השואב הרובוטי התחבר למערכת, ובנוסף יש חיישנים שמאפשרים להפוך את המערכת למערכת אזעקה או להגדיר פעולות חכמות - נפלא.
את המערכת והנורה הזמנתי ב ksp אבל אפשר למצוא את הכל גם באתרים הסינים השונים מעט יותר בזול.

המערכת: (זה קיט שכולל hub, שני חיישני נפח, שני חיישני חלון/דלת ומפסק אלחוטי) https://ksp.co.il/mob/item/59555&appkey=1006?gclid=CjwKCAjwruSHBhAtEiwA_qCppmidgE4pNC8za_Y7WjXFUlQnBvy_Ay8PZ8STolAdS6NZw9OEC4kPJBoC5tkQAvD_BwE

נורה חכמה, יש כזו שאפשר לבחור לבד את הגוון והבהירות: https://ksp.co.il/mob/item/95576
או בגוון צהבהב קבוע 2700k במעט זול יותר https://ksp.co.il/mob/item/109720.

העדפתי לקנות בארץ כדי לקבל מיידית וכדי להיות בטוח שזה יעבוד ב’מכה ראשונה’, אבל כמו שאמרתי ניתן למצוא הכל בעלי ובנגגוד במחירים זולים יותר (למרות שחייב לציין שעם קופון טלגרם של 60 שקלים, ההפרש לא בשמיים).

שוב, תודה לכולם, מקווה שזה יעזור גם לאחרים שמחפשים פתרון דומה - חסכתי בהזמנת חשמלאי שישחוט אותי על כל הוספת נקודה, יחצוב בקירות, יעשה לכלוך ובסוף גם צריך לעשות לכל זה. שפכטל וצבע. בקיצור - ברוך בורא שיאומי :slightly_smiling_face: