שואב אבק אלחוטי או שוטף רצפות

שלום לכולם ולמנהלי האתר!

אשמח להמלצה ודעה של בעלי ניסיון מה עדיף לקנות - לדירה בגודל של כ-60 מ"ר מה עדיף לקנות במסגרת תקציב מוגבל עם עדיפות למחיר נמוך מ-1000 ש"ח.

שואב אלחוטי מהמומלצים שבאתר, או שוטף רצפות חוטי?
מכיוון שאני ואשתי עם תינוק בן 7 חודשים, שנינו גם עובדים וגם סטודנטים, אין יותר מידי זמן לנקות, וכשיש - עושים שאיבה ושטיפה. שואב אלחוטי מצד אחד יכול מאוד לעזור בניקיונות זריזים ומזדמנים ולשמור על ניקיון יום יומי, שוטף רצפות לעומת זאת יכול לעשות עבודה הרבה יותר יסודית ולחסוך זמן רב על פני תפעול מעט פחות ספונטני.

אשמח שתתנו לי נקודות מחשבה נוספות על מנת להגיע למסקנה ברורה יותר. וגם המלצות טובות למוצרים שנראה לכם כדאי לקנות (שואב רובוטי ירד מהפרק, מהסיבה שצעצועים מפוזרים בבית לפעמים וגם התוצאות כנראה פחות טובות משאיבה וספונג’ה)

תודה רבה ושבת שלום!

רכשנו שוטף רצפות חוטי, אחרי תקופת שימוש רכשנו אחד נוסף לבית הורי אשתי . לפי התאור שלך אני ממליץ לך על bissell יש כיום מבצעים ותחרות בין היבואן לבין היבוא המקביל. נותן עבודה ,תפעול קל ויעילות גבוהה.

היי קובי,
אם לא ממהר, בשבוע-שבועיים הקרובים (קשה להתחייב כי גם אני עם ילדים בבית :upside_down_face:) אעלה סקירת וכתבת השוואה לכל השואבים/שוטפים למינהם - ההייזרו, הרובוטים והאלחוטיים.
מבחינת מה מתאים, למי ומתי - זה כמובן תלוי גם באופי והעדפות.
אם התקציב מאפשר, הייזרו יהיה מאוד מאוד שימושי והכי מומלץ להורים לילדים קטנים וטוב יותר מהביסל.
על רובוטי - דווקא לא הייתי מוותר. גם אצלי עם 2 בנים קטנים אני לא משתמש בו כל יום כי כל הזמן צריך להרים צעצועים וגרביים קטנות מהרצפה, אבל דווקא הרצון להשתמש בו גורם לנו לאסוף יותר :slight_smile: , והעובדה שהוא עובד לבד ואפשר רגע לנוח, היא משהו שלא מקבלים עם השאר.
אלחוטי - יש מי שזה ‘הכל’ בשבילו. בשבילי לעבור על כל סנטימטר בבית איתו…פחות נוח ופרקטי ואני משתמש בו לניקוי נקודתי - כל הפרורים שהם מפילים בין הכריות בספה, שטיח, וטיטוא מהיר פה ושם. עניין של אופי ופחות עניין של מה ‘נכון’ יותר.
רובוטי - מאפשר לשמור על שגרת ניקיון חצי אוטומטית שמפחיתה את הצורך בניקיון ‘רציני’ לעיתים קרובות.
אלחוטי - טוב לתחזוקה ולניקוי נקודתי.
ביסל - שואב ושוטף רצפה (אך לטעמי ולדעת רבים - עם הרבה חסרונות)
הייזרו - הפתרון הכי יקר אומנם, אבל הכי אלגנטי. הוא לא מחליף לגמרי את השאר שכן הוא לא שואב לך את הספה והרכב כמו אלחוטי ולא עובד לבד כמו רובוטי, אבל כן מאפשר לך לנקות את הרצפה בקלות ומהר, כולל כל האוכל והטפטופי מטרנה של הילדים, עם ניקוי קל, לכן לטעמי זהו הפתרון המוביל להורים לילדים קטנים.

וזה הביסל שסמואל ציין -

מניסיוני עם שואב אלחוטי (Roidmi F8) - זה לא תחליף מספיק מוצלח לשואב חוטי. זאת אומרת, אם אין ברירה אז כן, אבל - לטעמי אל תקנה אותו כשואב היחיד שלך, במיוחד אם אתה מוגבל תקציב. העוצמה פשוט לא מספיקה, נקודה. אם יש לך שואב חוטי - זה די והותר (ואם אין לך - אז קנה אחד).

לגבי שוטפי רצפות אין לי שום מושג, מעולם לא השתמשתי. אבל - כשאני שוטף רצפות, אני מפעיל הרבה לחץ וחיכוך, שאני לא מאמין ששוטף אוטומטי מפעיל. נכון, אולי אם אתה מפעיל אותו כל הזמן אז זה נחוץ פחות; ועדיין, מתקשה להאמין שזה מחליף את העבודה הידנית.

אני לא מסכים.
קודם כל מאז הF8 בן השנתיים, שואבים התקדמו לא מעט והעוצמה והסוללה השתפרו. כמובן ששואב חוטי חזק הוא חזק יותר מאלחוטי, או לפחות מרוב האלחוטיים, זה מובן מאליו. אז מה? העוצמה בהחלט מספיקה לכמעט כל דבר חוץ מניקוי שטיחים עבים ומסיבים - וגם זה החדשים של שיאומי, רוידמי, דייסון ושאר החדשים שמגיעים לעוצמה חזקה יותר - עושים מצויין באותה רמה של חוטיים. לא חסר השוואות ומבחנים ברשת בהם מודדים במדוייק כמות חול/אבק הנשאבת משטיח, עוצמת שאיבה וכו’. בנוסף האביזרים כמו המברשת רצפה עושים עבודה מצויינת בהרמה מהרצפה כך שאין צורך בכל כך הרבה עוצמה כמו בחוטיים המיושנים. כמובן גם שאם אתה משווה לחוטי חזק, כדאי להשוות את דגמי הדגל של האלחוטיים ולא דגם משתלם בן שנתיים (שמקביל יותר לדייסון V8 נניח ולא V10/V11).
השורה התחתונה היא שהם עושים את העבודה ועושים אותה טוב מספיק ובנוחות עדיפה בהרבה, שהפער בעוצמה/קיבולת הוא שולי. אם דייסון הגדולים שהחזיקו עשרות שנים בנתח שוק דו ספרתי עם שואבים חוטיים החליטו שעדיף להם להתמקד רק באלחוטיים ולהפסיק לייצר חוטיים לגמרי כי העוצמה מספקת…כנראה שהיא מספקת.

הגישה שלך לעניין, הן לשואבים והן לשוטפים, היא לא נכונה לדעתי. אין ספק שכוח הזרוע וראש נחוש הם עדיפים על כל כלי ומכונה בעולם. זו לא השאלה בכלל.
כולנו גם יכולים לכבס בידיים מצויין ולשטוף כלים יותר מכל מדיח גם בתוכנית הכי חזקה - וסביר להניח שגם נסיים יותר מהר. כמובן שאפשר גם לטאטא ולשטוף די מהר…ועדיין, כמה אנשים מוותרים היום על מדיח למשל?
גם אם בכוח הזרוע אפשר להגיע לתוצאות טובות ומהירות יותר, אנחנו רוצים קצת להתפנק איפה שאפשר, קצת לפנות זמן למשימות אחרות וגם אם הביצועים הם לא 100%, אלא רק 90%…אז מה? גם את המדיח אתה לא זורק כי פה ושם איזו כוס או צלחת נשארת עם כתם וגם לא כי לוקח לו שעה לעשות את מה שאתה היית עושה עם סקוטש וסמרטוט בגג 30 דקות. אתה סביר להניח יותר ממבסוט על ה95% כלים נקיים ויבשים למדי שאתה מקבל ממנו בלי יותר מידי מאמץ בהשוואה לשטיפה ידנית וזו הנקודה. הכלים האלו הופכים משימות מעיקות, קשות ומשעממות לקלות יותר ומהנות יותר. הם לא מחליפים קרצוף ידני של איזה כתם קשה פעם ב…אבל את 95% מהמצבים, בוודאי בתפעול שוטף, הם עושים מצויין.

ההשוואות שאני מכיר הן במצב בו השואב האלחוטי חדש וריק, וחשוב מכך - הפילטרים שלו נקיים . אחרי קצת עבודה, מניסיוני יש היחלשות נוספת. וגם כחדש - הבדל העוצמה עדיין משמעותי. בהחלט ייתכן שדייסון V10/V11 עושה עבודה יותר טובה - אבל במחיר שלו, אני יכול לקנות שואב חוטי וגם שואב אלחוטי חלש יותר ועוד יישאר לי עודף… :wink: (ואפילו לא הייתי צריך להעלות את טיעון הזמינות לרכישה יד-שניה).

עניין נוסף הוא עבודות פחות קונבנציונליות. בעבודות שיפוץ שונות יצא לי גם לשאוב חצץ פה ושם. השואבים החוטיים, המאסיביים יותר, התמודדות עם האתגר הרבה יותר טוב מאשר ה-Roidmi F8 - לא רק מבחינת העוצמה, אלא מבחינת היתקעויות וצורך לפתוח ולנקות.

(והערה אחרונה - אני לא מאמין גדול במדיחי כלים, והרבה אנשים למעשה שוטפים את הכלים, פחות או יותר, מראש, כשלמדיח לא באמת נשארת הרבה עבודה.)

תודה רבה על התגובות - אעשה את החושבים שלי בעזרתכם.

אחכה עוד שבוע - שבועיים לסקירה שתכתוב אלעד.

בנוגע לדעתכם על שואב חוטי - מסכים עם העובדה שהוא יהיה יעיל הרבה יותר בניקוי, אבל התוצאות המאוד טובות שהאלחוטיים נותנים בתוספת נוחות וזריזות תפעול עולות על החסרונות בחולשה שלהם על פני החוטיים - ממה שאני קורא בסקירות באינטרנט.

לגבי שוטף רצפות - לאבא שלי יש את הקרצ’ר FC5 שניקיתי בעזרתו את הבית כמה פעמים. אומנם הוא רחוק מלעשות עבודה מושלמת אבל הוא עושה מספיק מבחינת ספונג’ה - בהנחה שהוא חוסך לי כל פעם לסחוט סמרטוט להירטב מהשפרצות ממנו, לגעת בחומרי ניקוי ועוד. לכן שוטף רצפות + שואב זה אפילו עדיף על הקרצ’ר.