מחשבים ניידים מומלצים! (מהדורת קורונה)

<div data-w

<hr

פורסם ב: 

מחשבים ניידים מומלצים!(עם משלוח מהיר!)עדכוןכפי שקורה לא פעם עם המומלצים שלנו…כמעט כל הדגמים כאן נגמרו מהמלאי תוך ימים (או שמחירם עלה), אז לבקשתכם – אספתי מומלצים חדשים עם מבחר לינקים וחלופות גדול. ****בתקופה הזו כשאין אפשרות להזמין מאמזון ושאר אתרים, אנו נותרים עם האופציות הזמינות בארץ בלבד. מידי יום אתם מבקשים המלצה על מחשב נייד כזה…

אחלה מדריך, תודה.
שאלה לגבי הזיכרון.
היום גם בטלפונים יש כבר 8gb ואני חושב שזה לא באמת מספיק למחשב. הביצועים יורדים. (אני משתמש רגיל בהחלט, מחשב משפחתי ).
תודה

תודה,
נכון שבטלפונים יש יותר, אבל זה תלוי מאוד במערכת. באפל למשל יש חצי-שליש מבאנדרואיד.
סמארטפונים לרוב לא באמת צריכים יותר ונדיר מאוד שהם עושים שימוש ביותר מ8GB-6GB. הסיבה ששמים כל כך הרבה היא -

1. זה נשמע מגניב, מהיר, חזק ומוכר טלפונים (ולאנשים היום קל יותר לשים 4000-5000 על סמארטפון מאשר על מחשב).
  2. זה מאפשר להתגבר על מגבלות מערכת, תוכנה, אפליקציות לא יעילות וכו’ בקלות. במקום להשקיע הון תועפות בייעול התוכנה, קל יותר להוסיף עוד ג’יגה זיכרון. ככה אפשר להשאיר יותר אפליקציות פתוחות ברקע ולתת את התחושה שהמכשיר מהיר יותר.
  3. זה נותן תחושה של ‘Future Proof’ ששוב - מקלה על אנשים ‘להשקיע’ אלפי שקלים במכשיר חדש.
    לא מעט השוואות כבר נעשו ברשת - גם בסמארטפונים וגם במחשבים שהראו שתוספת הזיכרון - לא מוסיפה כמעט דבר בשימוש רגיל. רק בשימוש ביישומים שאכן דורשים המון זיכרון - כמו פעולות מסויימות בגרפיקה, עריכת סרטים, עריכת תלת מימד וכד’ - אכן רצוי שיהיה יותר זיכרון (וגם זה כשעובדים על קבצים/רזולוציות גבוהות ממה שעושה המשתמש הביתי המצוי).
    נעשו מאות מבחנים ברשת שתוכל למצוא בחיפוש גוגל/יוטיוב פשוט ולראות במו עיניך, לדוגמא זה לשלל שימושים, כולל גלישה עם עשרות טאבים פתוחים:
    https://www.youtube.com/watch?v=HnuNs_Nu46Q
    ואלו לגיימינג:
    https://youtu.be/KALFQLoigcM
    https://youtu.be/r8hU1J8f8G0
    https://youtu.be/P8nSwxVvUF4
    המסקנה בכולם ברורה וחד משמעית - ההבדל בין 8GB ל16GB ברוב השימושים - אפילו גיימינג ברוב מוחלט של המשחקים, כולל בהגדרות הגבוהות - זניח לגמרי.
    האם רצוי 16GB ואף יותר? ברור שרצוי…הכל רצוי. גם כסף בכיס רצוי :slight_smile:
    לכן למשתמש הביתי הממוצע ובכלל רוב המשתמשים - 8GB ראם זה מצויין ומספיק, להיום ולעתיד, מניסיון. כמעט כל מחשב ניתן לשדרג גם לבד, די בקלות ובעלות הרבה, הרבה יותר זולה מאשר לקנות דגם 16GB ומעלה. על כל דגם ודגם תמצא ברשת הסבר איך פותחים את הברגים, איפה מכניסים ראם וזיכרון ואיזה לקנות. אם התקציב מאפשר כמובן - אחלה! לך על 16GB ומעלה ישר מהקופסא.
    אם התקציב כן מוגבל יותר (והוא לרוב כן, בטח בימי קורונה) אז עדיף להשקיע בשאר המפרט, בדגם עם מעבד טוב יותר, קל יותר, כונן גדול יותר וכו’ על פני הראם שכאמור לרוב ניתן לשדרוג.

תודה על ההשקעה, המדריך וההמלצות מאוד עזרו לי בחיפושים ואני כבר יודעת איזה סוג מחשב אני רוצה.
ולאחר שהאופציות הצטמצמו…אני אשמח אם תוכל ליעץ לי איזה הכי מומלץ (אי אפשר בימנו ללכת לחנות ולשגע את המוכר)
2 המחשבים האחרונים שהיו לי הם של אסוס עם המסך מגע והייתי מרוצה מהם, אך אני רואה שהמחירים של אסוס היום לא הכי זולים ונראה שיש מותגים אחרים עם מפרט די זהה במחירים יותר זולים משמעותית.
מהרגל של שנים… חייבת מסך מגע שמסתובב, כרגע הדגם של אסוס שעונה לצרכים שלי הוא
Asus ZenBook 14UX434FL-AI046T עם 256 גיגה. נתקלתי בדגמים זולים יותר כמו Dell Inspiron 14 5491 IN-RD33-11606, hp pavilion x360 14-DH1009NJ/8xg06e ועוד כמה.
ההבדלים במחירים הם בין 500-1000 שח… אני לא רוצה לשלם יותר רק בגלל השם או המותג, איך בוחרים?? מלבד הנתונים שבמפרט טכני יש עוד פרמטרים שכדאי לדעת?
יש לך חוות דעת בנושא??
יעזור לי מאוד אם תציע לי את הדגם הכי מומלץ מהקטגוריה הזו במחירי בסביבות ה 2500-3500 ,מציינת שאני גרה באילת כך שיש מבחר בטווח הזה.
איףף איפה הימים שפשוט הייתי הולכת לחנות ובוחרת לפי מה שמרגיש :wink:

היי אלעד,
שאלה:
אני מתלבט בין HP Pavilion 14-CE3000NJ לבין Dell Inspiron 14.
ל-HP יש מעבד i5-1035G1 לעומת i5-10210U של DELL. נדמה לי שזה של HP חדש יותר? יותר טוב לצרכים גרפיים לעומת ה-U שיותר חוסך בחשמל?
לעומת זאת, הכרטיס מסך של HP נראה בסיסי ביותר - MX130 לעומת ה-MX230 של DELL.
השימוש הוא מחשב כללי לבית, ללמידה מרחוק, סרטים (בעיקר לילדים) וילדה בת 10 שרוצה להתחיל לשחק בSIMS ואולי עוד משחקים בעתיד הקרוב.
תוכל לעזור לי לקבל החלטה?
תודה רבה

רוב מחשבי אסוס עם שנה אחריות בעוד אלו של דל וHP עם 3 שנות אחריות. זה לבדו כבר שיקול לא זניח.
הדל - https://tavi.ly/1WFJ
יתרונות - מותג טוב ואמין יחסית, חיבור USB-C עם תמיכה בתמיכה ב-DisplayPort וב-Power Delivery.
הHP -
https://tavi.ly/2r7v - זול יותר ועם כונן פנימי גדול יותר - 512GB. גם קל יותר ב80-90 גרם.
האסוס - Asus ZenBook 14UX434FL-AI046T הוא דגם ישן יותר, עם מעבד דור 8 וגם עולה 1100 ~ ש"ח יותר. אין ויכוח שהוא יפיפה, אבל לטעמי לא מצדיק את המחיר ברמת המפרט/מחירים הזו.

מבחינת המעבד - חסר משמעות לחלוטין. שום הבדל שתרגיש באמת, בטח לא בשימושים כאלו.
לגבי כרטיס המסך - גם זה לא משמעותי בכלל…אלו לא לפטופים למשחקים של ממש. אף כרטיס הוא לא באמת חזק למשחקים עדכניים ותובעניים של ממש, רק לכותרים ישנים או הגדרות בסיס. סימס אמור לעבוד בסדר על שניהם. אם רוצה ללכת על בטוח יותר מבחינת הגרפיקה אז קח את הDELL שמעט חזק יותר.

עם כל הכבוד לשיקולים בכתבה - לכל המחשבים הניידים הללו יש מקלדת ממש גרועה.

עד היום, לא מצאתי מחשב נייד שמגיע לרמה של סדרת T של Lenovo מבחינת איכות המקלדת, עד שנת 2016/7, או סדרת X, עד שנת 2012, למי שרוצה ניידים קומפקטיים עם מסך 12". עם הרחבת זיכרון והחלפת כונן מ-HDD ל-SSD - החיים טובים גם עם X220 או X200. נכון, חיי סוללה חלשים יחסית למקובל היום והמעבד צריך קצת לעבוד, אבל כל זה שווה בשביל הצירוף של ניידות ונוחות הקלדה.

אף על פי כן - הייתי שמח לשנות את דעתי לפי המלצה על מחשב חדש יחסית עם מקלדת טובה (בפרט - מעל 1.6mm מרחק תנועת מקש בלחיצה ורצוי 2mm).

היי אלעד, אשמח לייעוץ קטן.
אני מתלבט בין שני דגמים, HP Pavilion x360 14-DH1009NJ / 8XG06E לבין
HP Laptop 15-DW1005NJ / 8PK92EA

הבדל יחסית גדול, אני אסביר.
לפעמים אני עורך ווידיאו (פרמייר) ולאחרונה התחלתי לתכנת, כך שבגלל זה חשבתי לקחת את הדגם “הכבד”, אך היה לי תקופה מחשב עם מסך טאצ’ ומאוד נהנתי, חיפשתי בקטנה בKSP ומחשבי טאצ כמעט ישר קופצים ל4800, ואני מנסה לא לעבור את ה4000.
אז שאלתי כדאי לוותר על הטאצ’? כי הפביליון לא יצליח לסחוב יותר מידי עריכות?

הסתכלתי שוב וכן מצאתי דגם שקרוב לדגם החזק
מחשב נייד עם מסך מגע Lenovo IdeaPad C340-14IML 81TK006EIV - צבע כחול

הייתי שמח לשמוע ממך האם אתה ממליץ, לפי מה שמוצג בKSP יש שוני כמעט בכל המרכיבים מלבד המעבד,
עם גודל המסך אין לי בעיה ועם הארד דיסק גם גם אבה מה לגבי הזיכרונות ובכלל על הסידרה הזו של לנובו, זו נראת סידרה גנרית שכל דגם יותר יקר שיפרו בו משהו קטן.

אתה צודק… לא ייחסתי חשיבות בכלל לתקופת האחריות. ומסתבר שגם לדור המעבד… חח
אחרי שבדקתי את ההמלצות שלך, DELL עשו עליי רושם ואני יותר נוטה לכיוון dell inspiron 14.

ממש תודה רבה על העזרה… חסכת לי התברברות מיותרת!!
(רק לידיעה שגם הסקירה של השואבי אבק היתה שימושית לי מאוד)

אז תודה :wink:

אני לא מסכים.
אין עוררין על כך שהמקלדות של הTHINKPAD הן מעולות ושם דבר. עם זאת מניסיון - כאחד שעבר מTHINKPAD למותגים אחרים, גם לאחרים יש מקלדות טובות ונוחות שעם קצת ניסיון והתרגלות אף היו לי גם יותר מהירות. הCHICKLET סטייל באסוס, HP ואחרים עובד מצויין. כל המותגים האלו נמכרים מסביב לעולם בעשרות מיליונים מידי שנה…כך שהמקלדת לא כזו גרועה כנראה…

סגנון ה-Chicklet הוא אכן חלק מהסיפור, אבל - המאפיין העיקרי הוא עומק התנועה. האם תוכל לתת דוגמה לנייד של אסוס עם Key travel בסביבות 2mm ? וישנם גם מאפיינים נוספים של מקלדת איכותית, ראה כאן למשל.

מבחינה מתודולוגית - אני לא מקבל את הטענה שלך, שמכירות פירושן טיב. במשך עשור מכרו ניידים עם פאנל ברזולוציה גרועה, למרות שמסכי IPS היו זמינים בהחלט, פשוט בגלל שהיה נוח. עד היום חלק מן החברות גובות מחירים גבוהים בהרבה על IPS לעומת TN בסדרות מסוימות. או להבדיל - מכשירי וידאו VHS לעומת BetaMax; הראשונים נמכרו, השניים היו עדיפים.

אפשר לערוך וידאו ולתכנת גם על מפרט בסיסי בלי הרבה בעיות. עם זאת אם אתה עורך קבצים כבדים (4K, ביטרייט גבוה וכו’), סרטונים ארוכים, אפקטים שונים וכד’ - אז רצוי יותר ראם וכרטיס זיכרון נפרד שיכול לשאת חלק מהעומס העיקרי על המעבד ולאפשר בכלל חלק מהאפקטים.
לדרישות כאלו עדיף את המחשבים הקטגוריה של ה’סטודנט שהוא גם גיימר’ ואילך.
בחודשים הקרובים יש להניח ינחתו בארץ גם הלפטופים החדשים עם המעבדים החדשים של AMD מסדרה 4000, כמו הASUS G14 שהם קפיצת דור משמעותית בכמעט כל היבט - ביצועים וסוללה (ובשאיפה גם המחיר בארץ) בהשוואה לדור הנוכחי.
את הלנובו שציינת הייתי בוחר אך ורק אם יש לך כוונה לשדרג את הזכרונות שלו והעריכה שלך לא רוויה באפקטים משוכללים.

אפשר להתפלפל ולדקדק הרבה מאוד על מקלדות. גם יש מי שקונה מקלדות ב100-200 דולר.

גם המחיר הוא לא מדד לאיכות - ראה הפיאסקו של מקלדות המקבוקים בשנים האחרונות.
הנקודה בדוגמא שלי היא לא ל’מתדולוגיה’, אלא לכך שלרבים - זה לא כזה ביג דיל אם יש למקלדת 2 מ"מ או 1.6 מ"מ, אם זו מקלדת ברמה של Thinkpad או פחות. לרוב האנשים זה לא פקטור כזה משמעותי בהשוואה למפרט ומחיר. גם כאחד שכותב כל היום על המחשב, לא הייתי מתפשר על המחיר/מסך/מעבד וכו’ בשביל מקלדת קצת יותר טובה בנייד.
אם זה כזה דרמטי לי - אחבר מקלדת מלאה בבית/משרד. בדרכים, על הספה, בלימודים וכו’ זה לא משמעותי מספיק כדי להעדיף THINKPAD על פני אופציות משתלמות יותר. זה מה שהמכירות מוכיחות - שאנשים מעדיפים לקנות לנובו/HP/אסוס משתלם/יפה יותר/חזק יותר וכו’ על פני THINKPAD עם מקלדת חלום. רוב האנשים מתרגלים למקלדת מהר מאוד ויש רבים שאף מעדיפים מקלדת עם טווח קצר ושקט יותר. עניין של העדפה אישית נטו, לא של נכון או לא נכון, טוב או גרוע.

הי אלעד, ראשית תודה!. מה דעתך תחת ההנחות הבאות:

1. תקציב כ- 5,000 ₪. מבחינתי מדובר בהוצאה מוכרת ולכן יש לי פחות רגישות למחיר (פער של 100 ₪ מבחינתי הוא 40 ₪).
  2. מסך 13-14. דור 10. זיכרון 16. חשוב לי אמינות.
  3. הרוב המוחלט של הזמן המחשב ימצא במשרד וישמש כמחשב קבוע ויחובר למסך (שאני צריך לקנות ואין לי מושג איזה). אין לי שימושים יוצאי דופן במחשב. אבל מתחשק לי מחשב טוב!
    לאחר קריאת הסקירה חשבתי על הזנבוק של אסוס, אבל ראיתי חוות דעת גם על לנובו יוגה c740. אבל אני מבולבל ואין לי מושג מה ההבדלים, אולי יש מחשב שעדיף על שניהם.
    השאלות:
  1. איזה מחשב היית קונה במקומי? אם יש קישור זה מצויין.
  2. בתקציב של 5,500 ₪ איזה מחשב אתה היית קונה לעצמך?
  3. עד לקריאת הסקירה הייתי מגובש בכלל על מיני מחשב של אינטל מעבד i7 זיכרון 16G. המחשב הקטן הזה… שיעלה כ- 5.5 אלף עם המערכת הפעלה. מה דעתך?

יש לך מושג אם יביאו לארץ את סדרת רייזן 4000 בניידים?

לא רואה למה לא…רק שהדור הקודם נמכר בפער מוגזם בהשוואה לאמזון, אז נקווה שאמזון יחזרו לשלוח עד שיושקו בארץ.

היי,
המחשב הבא נראה עם מפרט מעולה במחיר זול:
HP 15-dw1004nj 8PJ14EA
הוא לא מתויג כשייך לסדרה Pavilion אבל לא מצאתי במה הוא נופל מהם.
מה דעתך?

מה השימושים שלך?
אין סיבה לקפוץ ל5500 ש"ח גם אם התקציב מאפשר לטעמי שכן יש אופציות מעולות בפחות, לדוגמא -

זמין גם באייבורי עם משלוח מהיר תוך 6 שעות אם זה שיקול
https://tavi.ly/2rya
הוא כולל CORE I7
כרטיס גרפי MX250
512GB SSD
16GB זיכרון
WIFI 6
בלוטות’ 5
חיבור USB - C שכולל הכל - חיבור מסך, חשמל וכו’
רק 1.28 קילו
3 שנות אחריות בבית הלקוח
הזנבוק המקביל עולה כ600 שקל יותר ומגיע רק עם שנה אחריות.

יש לו כמה יתרונות קלים אולי בזיכרון גדול יותר ועיצוב, אבל מאחר ורוב הזמן המחשב יהיה על השולחן ומחובר למסך, זה לא ממש משנה.
את ההפרש במחיר תנצל לכל המסביב - מסך, תיק, עכבר וכו’.
לגבי מסך, זה עניין של העדפה, לטעמי 27" זה גודל מצויין ונוח לרוב מבלי להיות גדול או יקר מידי. אם רוצה ‘להתפנק’ אז קח אחד עם חיבור USB-C
שיש לך בHP
ויותר נוח מHDMI
ובעדיפות לפאנל IPS/PLS
עם עיצוב עדכני עם שוליים מינמליים. לדוגמא -