מחפש טלפונים קטנים מאשר בסקירה הרשמית

הגיע הזמן להחליף את ה-Redmi 3S שלי, בן ה-3. הסיבה להחלפה: זגוגית סדוקה ועיוות קל כתוצאה מטראומה מכאנית. מבחינת ביצועיו הוא בהחלט נסבל עבורי, והייתי ממשיך איתו בשקט עוד זמן מה.

ובכן, קראתי את הסקירה האחרונה של אלעד (מספטמבר 2019), אך אבוי - כמעט כל הטלפונים הנסקרים גדולים בהרבה וגם כבדים יותר. באופן טיפוסי - עוד חצי-עד-אחד-סנטימטר של רוחב ושני סנטימטר אורך. למה? אם כבר, אז יותר קטן, לא יותר גדול.

אחד הטלפונים בסקירה כן התאים מבחינת המימדים - RedMi 7A, רק טיפה יותר גדול - אבל הוא חלש מדי לטעמי. ואחד מתוך כל היתר לא מספיק לי.

מי יכול/ה להשלים את הסקירה בהמלצה על כמה דגמים בגודל החביב עליי? ‎139.3 x 69.5 x 8.5 מ"מ. חריגה זניחה אפשר, חריגות גדולות לא.

הנה קישור להשוואת דגמים להמחשת הבדלי הגודל.

אתה רוצה מכשיר קטן בעידן שאין כמעט מכשירים קטנים יותר. אתה רוצה מפרט של מכשיר דגל, תצטרך להתפשר על מחיר. היחידים שעושים מכשירים סופר קומפקטים עם חומרה חזקה אלה סוני https://tavi.ly/28PU

אני לא מחפש מכשיר דגל… מכשירי RedMi הם מראש מן היותר זולים בהיצע של שיאומי; והמכשירים עם תוספת A הם הזולים והחלשים במיוחד. אני בסה"כ צריך משהו “נסבל” - כמו ה-RedMi 3S שהיה לי. לא חושב שזו ציפיה מוגזמת.

מכשיר סוני אקספריה אליו קישרת הוא אכן מכשיר מרשים במפרטו העשיר ובגודלו הצנוע - אבל הרבה מעבר לתחום המחירים שלי. כרגע, אני נוטה לכיוון רכישת RedMi 6, למשל כאן.

באופן יותר כללי הייתי שמח לראות בסקירת הטלפונים המומלצים גם כאלו במימדים יותר קטנים (= פחות ענקיים).

בעייה קבועה.
גם אני מחפש תמיד מכשיר קטן ולא יקר, מעדיף Xiaomi, ללא הצלחה רבה.
בחיפוש המתקדם באתר זה:
https://www.gsmarena.com/search.php3?
אתה יכול להגדיר גם מימדים.

@oferyuval : ואכן, זה מוביל אותי למסקנה שעדיף לחפש מכשירים מלפני שנה או שנתיים.

חשבתי לרכוש RedMi 6, שמידותיו נסבלות (עדיין טיפה ארוך מדי לטעמי). אבל אז הסתבר לי דבר מאוד מטריד: הזגוגית של ה-RedMi (לפחות עד מס’ 6) היא ככל הנראה חלשה יותר, ולא Gorilla Glass (לא 3 ולא 4 ולא נעליים). זה קצת הפחיד אותי, משום שאני נאלץ להחליף את ה-RedMi 3S שיש לי כרגע כמעט רק בגלל הזגוגית, שנסדקה לה עוד ועוד. אז הורתעתי מעט (אם כי אולי אקנה אותו בסוף).

חלופה אחרת היא מכשירי ה-Sony Xperia XZ Compact שאריק הזכיר. ה-XZ2 Compact הוא ממש יקר לעומת מה שאני מחפש - פי 4 במחיר מן ה-RedMi 6. אבל אני חושב ברצינות על XZ1 Compact, אם אני יכול להשיג אותו במצב טוב מספיק.

הנה רשימה של “כמעט כל” הטלפונים במימדים שעד 70 מ"מ רוחב, 11 מ"מ עובי ו-145 מ"מ אורך, אשר יצאו מאז 2019:

Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy A40
Xiaomi Redmi 4 (4X)
Samsung Galaxy A3 (2017)
Sony Xperia XZ1 Compact
Sony Xperia XA2
Sony Xperia XA1
LG Q6
LG Q7
Huawei Nova 2
Xiaomi Mi 5c
Micromax Dual 4 E4816
YU Yureka Black
ZTE Blade V8 Mini
BLU
Life One X2 Mini

מכשיר ישן = סוללה ישנה ואפס עדכונים. זו טעות לקנות מכשיר ישן. זה לא רכב וליתיום מאבד מיעילותו מרגע הייצור.
מכשיר ישן - עולה ביוקר.
אני מבין שאין לך דרישות גדולות אבל אין מה לעשות. זה השוק והשד לא כזה גדול. הכיס והיד יכולים להחזיק עוד כמה מילימטרים/גרמים בלי קושי ויש גם יתרון למכשיר מהיר יותר, מעודכן יותר, מסך גדול ונוח יותר למדיה, עבודה, ניווט ועוד.
מתרגלים למכשיר גדול יותר מאוד מהר (מניסיון).