ישתלם לי לעשות טרייד אין על רנו 2013?

יש לי רנו בת 6 שנים שאני רוצה להחליף והיא במצב ממש טוב, אבל ברור לי שאין לה מי יודע מה ביקוש בגלל הדגם ובגלל הגיל, וכבר פרסמתי אותה למכירה בכמה אתרים והיו לי טלפונים הזויים מכל מיני אנשים אבל כלום לא זז. ההתלבטות שלי עכשיו היא אם כדאי לי פשוט לעשות עליה טרייד אין ולחסוך לעצמי את ההתמודדות עם ה"קונים" או שאני מפסידה בזה משהו. היתרונות של הטרייד אין הם כאילו ברורים - שזה יותר נוח ומהיר והכול במקום אחד, אבל מצד שני אני לא יודעת אם הם בכלל ירצו את הרכב הלא מבוקש שלי וכמה הם יסכימו לשלם עליו. פה למשל http://www.asimon.co.il/ArticlePage.aspx?AID=11970&AcatID=28 כתוב שיש בחברות האלה הרבה דגמים לבחור מהם אבל לא כתוב אם הם קונים כל דגם - מישהו יודע אולי? ומישהו יודע אם בכל החברות האלה יש התחייבות למחירון או שהם זורקים איזה מחיר שבא להם? והם ייקחו את הרכב שלי לבדיקה במוסך? ובגדול, זה כדאי ללכת על עסקה כזאת או לא?

הכל בתחום הזה זה שוק. הכל נתון למיקוח! גם טרייד אין זה משחק של מיקוח, הסוכן יבוא ויעקם את פרצופו על כל שפשפוף ברכב וייתן להרגיש שהרכב לא שווה כלום כדי להוריד אותך במחיר. וכך יעשה גם כל קונה.
הרכב שלך רק בן 6 שנים! אנשים קונים גם רכבים בני 10 ויותר! כנסי למחירון תמצאי כמה הוא שווה בדיוק ותמכרי אותו במחיר מחירון פחות 1000-2000 שקלים בהתאם לכמה שריטות ושפשופים ובעיות יש לרכב. אפשר גם להתחייב כלפי הקונה שאם תמצא בעיה ברכב בבדיקת מוסך לפני הקנייה אז תורידי את מחיר התיקון ממחיר הרכב. אבל במקרה כזה וודאי שאת בוחרת את המוסך ולא הקונה, אחרת הוא עלול לקחת אותך למוסך שהוא “מכיר” שינפיץ לך תקלות שאין באמת.