טאבלט שהוא מעבר לצעצוע

יש לי התנסות לא טובה עם טאבלטים. כל מכשיר טאבלט שקניתי לא הוכיח את עצמו מעבר למכשיר למשחקים נטו וקצת גלישה ועכשיו צריך משהו רציני גם לצורך עבודה שוטפת. התנסיתי באסוס ולנובו
בקטלוג באינטרנט
https://www.ivory.co.il/טאבלטים.html
האם האייפדים טובים?
איך הדגם בזה:
אייפד Apple iPad 9.7" 128GB Wi-Fi בצבע כסוף - 2018
המחיר קצת יקר לטאבלט אבל כשקניתי באלף הצטערתי.
למישהו המלצה? הכוונה?
משהו טוב שאוכל להתנייד איתו גם בנסיעות לחו"ל.

מאחר ויש לך נסיון עם טאבלטים, תוכל אולי להסביר ביתר פירוט מה אתה מצפה מהטאבלט לעשות ומה איכזב אותך בטאבלטים אחרים.
אני מאוד ממליץ עדיין על הטאבלט הרשמי שלנו של לנובו www.glouds.com/tablet על אף שהוא ותיק בשוק (המשמעות היא שגירסת אנדרואיד שלו לא תשודרג…שזה לא חשוב בעיני) הוא טאבלט מדהים, סוללה עוצמתית במיוחד, איכות בנייה מעולה, מסך מעולה, הוא מהיר (בגירסה עם Snapdragon 625 ) הסאונד שלו מצויין! בקיצור, קשה למצוא טאבלט טוב יותר. אופציה נוספת היא טאבלט חדש יחסית וחזק של טקלאסט https://zuz.mx/2pRD אבל לא יהיה באותה רמה גבוהה של איכות בנייה והסולה לא תחזיק אותו זמן כמו הלנובו שבאמת הציב רף חדש.

האם האייפדים טובים?

קודם כל, כן. מאוד!
האייפדים נחשבים על פי רוב לאחד הטבלטים המוצלחים ביותר.
אם מבחינת סוללה, מסך, מגע, נוחות עבודה, ועוד הרבה מאוד דברים.
ההגעה עם מערכת IOS לוקחת לפעמים הסתגלות, אבל העבודה איתה טבעית מאוד.

לא שאין להם חסרונות. הרבה אוהבים להתלונן על ה"מערכת הסגורה" של אפל. שבעצם אי אפשר להתקין כל מה שרוצים. סרטים חייבים להיות לפעמים בפורמט מתאים, או שאפשר פשוט להתקין VLC ואז להעביר מה שרוצים, ושתוכנות פרוצות לא יעבדו לך ללא פריצה.
היתרון הזה לרוב נועד לעצור את רוב המשתמשים מלהרוס את המכשיר שלהם עם התקנה של תוכנות מאתרים מפוקפקים, או להתקין תוכנות שלא נבדקו מעולם.

אבל אם זה לעבודה, אז לטעמי האישי האפליקציית מייל שלהם היא בין הטובות ביותר, ואם לא יש לך חלופות למכביר. בחינם או בתשלום.

לדעתי האישית שלי בלבד, אחרי שהתנסתי ויש לי לא מעט טבלטים בבית, נקסוס 7, כמה סוגים של הטבלטים של סמסונג, Nvidia Shield, כמה סיניים עם שם וכמה ללא שם, ואייפד 2 שקניתי במבצע באילת פעם.
האייפד כרגע הוא השורד כמעט היחיד, למרות שהוא ותיק מכל האחרים לא במעט.
כל אחד הציג איזה גימיק יפה/מגניב/חדשני.
בסופו של דבר כל הגימיקים האלה, הם פשוט גימיקים וכשאתה רוצה לעבוד או לראות סרט או רק לגלוש, אז הג’ויסטיק סתם מעצבן לסחוב איתך, המשטח מגן מסורבן, העט הלך לאיבוד מזמן ועוד ועוד.

אז דעתי האישית (ודעתי שלי בלבד)
האייפד הוא הראשון, וכל היתר הם תחליפים.