שדרוג הכונן הקשיח SSD בזול!

פורסם ב: https://zuzu.reviews/שדרוג-הכונן-הקשיח-ssd-בזול/

כונן SSD קונים בחו”ל! יש הבדלים עצומים במחירי כוניי SSD בין ישראל לקנייה מאמאזון ביומיום (שלא נדבר על מבצעים!!) למשל בזמן כתיבת מילים אלו כונן SSD 1TB SanDisk עולה, כולל משלוח והכל מחיר סופי ביד: 764ש”ח ב-ksp ועולה 799ש”ח מwallashops אבל באמאזון כולל משלוח עד הבית והכל הכל – 155$ שהם כ-560ש”ח נכון להיום…

תודה רבה על המדריך

לא ציינת את סוג כונן, איזה חברה.
אני אישית ממליץ לקנות מחברות שמייצרות שבבים למשל
CRUICAL שהיא חברת בת של MICRON יצרנית שבבים גדולה מאוד
סמסונג מייצרת הכל כולל בקר אם איני טועה
SANDISK היא יצרנית שבבים אני די בטוח
לא ממליץ ללכת על SSD זולים אחרי חודש שימות הכונן
לכו חפשו את החברים שלכם.

אפשר להעביר את מערכת ההפעלה לכונן הזה?

כל כונן יכול למות פתאום. לכל כונן יש אורך חיים ממוצע. כמובן שכדאי לקנות מחברות טובות סאנדיסק, סמסונג ועוד רבות וטובות. אני שותף להמלצה שלך שלא לקנות כונן חסר שם.

בהחלט כן, אבל זה תהליך יותר ארוך, הדרך שאני בדרך כלל עושה היא הסרת הכונן המקורי של המחשב, התקנת כונן חדש ואז התקנת Windows מכונן USB בעזרת הכלי הרשמי של מייקורסופט:

אחרי שמותקנת מערכת ההפעלה על הכונן החדש, אני מחבר שוב את הכונן הישן. זו בעיני הדרך הקלה ביותר אבל לא היחידה.
נשתדל לעשות מדריך מפורט יותר בהמשך.

מדריך הוספת SSD במקום כונן האופטי שקיים:

תגובה מאת ט
פספסת את הנקודה העיקרית!! וזה שכונן המערכת יהיה SSD זה ממש מחיה לפטופים גוססים

מסכים שזה הבדל שמיים וארץ בביצועי מחשב אם מערכת ההפעלה על כונן ssd. אבל זה מדריך שלב ב’ למתקדמים יותר ומרגע שיש לך כונן ssd מותקן במחשב, תמיד ניתן לעשות אותו. כך שהמדריך הנל לא סותר את האופציה בעתיד. אגב, בהרבה מחשבים היום מערכת ההפעלה כבר נמצאת על ssd ולא צריך להעביר אותה (כך היה אצלי).

תגובה מאת ilan
תוכל לעשות CLONE בעזרת Acronis True Image או דומה. התוכנה כולה אמנם עולה כסף אך את הפונקציה הזאת הם נותנים חינם. אתה מוריד את גירסת הנסיון, צורב רק את הקובץ ISO של ACRONIS ומעלה אותו ב BOOT. בהצלחה לך.

אפשר הסבר איך אני יודע איזה כונן מתאים למחשב שלי?