משלוחי אליאקספרס עם קידומת RS

שלום,
האם ידוע למה משלוחי דרך ALI-EXPRESS SHIPPING STANDARD נחשבים בדואר ישראל כ בלדרות/קרגו ולא דואר רשום סטנדרטי ?
יש לי חבילה של 22$ שעוכבה מכיוון שאידיוט בדואר לא יודע שלמודול GPS אין צורך לאישור משרד התקשורת בדיקת חוריות יבוא.
הבעירו אותה תמעוכביים והמתינה ל נציג המשרד התקשורת. גם הנציג לא יותר מקצועי ולא אישר את הבדיקה.
בעקבות זא מבקשים ממני שחרור באמצעות עמיל מכס ומציגין “עזרה” תמורת 292 ש"ח
ההסבר/נימוק לזה שלדואר אין עמילות מכס ומשלוחי עם קידומת RS הם בגדר בלדרות/קרגו והם צריחים שרות חיצוני
כנרא מפרידנזון או משהו דומה…אותה קומבינה …כמו געש…
בסופו של דבר אחרי אין ספור אימיילים נציג משרד התקשורת בדק שני ותיקן את התעות שלו ושחרר.
עדיים אין לי שום חדשות מהדואר…ממתין בסבלנות

הדואר של אליאקספרס זה בדרך כלל לא דואר רגיל אלא באמת שיתוף פעולה של אליאקספרס עם חברת בלדרות להביא את החבילות לישראל מהר יותר מדואר רגיל. בזכות זה הם לעיתים מביאים לך חבילה לישראל תוך שבוע (ולפעמים גם חודש וחצי… אבל זה סיפור אחר).
בכל אופן, אני חושב שפעלת נכון, לא צריך להכנע לכל מיני עמילויות מכס שאינן מוצדקות. אני במקרים כאלה לא שובר ראש ומתכתב עם משרד התקשורת, פשוט מבקש זיכוי כספי מאליאקספרס או פייפאל בעקבות חבילה שלא הגיעה.

הי
עם אליאקספרס יש בעיה עם החזרת הכסף. אם החלטתו לשחרר למוכר בגלל באתר שלהם מופיע שהחבילה תקועה במכס. אומרים לי שבחובתי לעשות הכל על מנת לשחרר. אז עשיתי. ביקשתי החזר דרך כ.א. וקבלתי.
לאחר המקרה התחלתי לשלם להם בפיי פאל.
עדיין יש תקווה שבדואר ישחררו את החבילות.
מנסים לעזור לי אנשי משרד התקשורת…