מישהו היה בטיפול CBT בשביל חרדות?

שלום, רציתי לשאול אם מישהו כאן התנסה בטיפול CBT בכלל ובהקשר של חרדות בפרט? כי קראתי על זה די הרבה ושאלתי אנשים, וחוץ מזה שכולם ממליצים על הטיפול הזה בשביל חרדות (גם פה למשל https://blinker.co.il/קריות/תוכן-מקודם-הד-הקריות/דיכאון-חרדה-ומה-שביניהם-מה-חשוב-לדעת-ו/350420/ ) אני לא ממש מבין איך זה עובד - הרעיון הוא למנוע את ההופעה של החרדות בכלל או רק להתמודד איתן יותר טוב? וזה באמת יכול להפחית את המינון שלהן או שזה משהו שטחי כזה שרק מקל עליהן? וברוב המקרים ממליצים לשלב תרופות או לא? ולדעתכם זה כדאי או שעדיף להימנע מתרופות? תודה רבה למי שיכול לענות לי.

היי,
אני סובל מחרדות כבר 30 שנה. היו תקופות שסבלתי מהתקפי פאניקה קשים וטופלתי בתרופות מסוגים שונים. טופלתי גם בשיחות (פסיכותרפיה) וגם CBT. טיפול CBT עוזר להתמודד עם החרדות בזמן שההתקף קורה וטיפול פסיכותרפי יותר מטפל בשורש הבעיה. חשוב מאוד לא לפחד מההתקפים, הם חולפים למרות שנראה כי הם משתלטים על החיים. אם תרצה אינפורמציה ועזרה נוספת אני כאן.

היקף הטיפול תלוי גם בעוצמת החרדה ומקורה, יש אפשרות כי יספיק טיפול הCBT ללא עוד התערבויות או תרופות, ימנע את הופעתן וילמד איך להתמודד אם כן יעלו.