קוטל היתושים של Xiaomi...האם זה באמת עובד?

פורסם ב: https://zuzu.reviews/קוטל-היתושים-של-xiaomi-האם-זה-באמת-עובד/

הקיץ החם שוב כאן, והיתושים ושאר מעופפים חוזרים להציק, עוקצים, מעירים בלילה, מציקים לילדים, מפריעים במרפסת…מה עושים?אם כמוני אתם לא בדיוק עפים על האו-דה-פרפיום של סנו-די ושאר דוחי יתושים וגם על הרעש המעיק של שאר הקוטלים החשמליים, בוודאי תרצו לדעת האם קוטל היתושים החדש של שיאומי – שעובד כמעט ללא רעש וללא ריח – באמת…

תגובה מאת אור
רואים שזה לא עובד בכלל. החורים למטה גדולים עבור יתושים שיעופו מיד החוצה. תפסת עשים שלא מפריעים לכלום

יתושים לא יכולים לצאת משם בכלל והם גם מוחזקים במיכל עד שהם מתייבשים עם המאוורר.

תגובה מאת זרובבל
אני מצטרף לביקורת של אור - ככה לא עושים סקירה וביקורת למוצר שנועד בעיקר עבור יתושים… אף אחד לא מעוניין להרוג ברחשים כמו שרוצים להימנע מיתושים… כל החרקים נמשכים לאור מן הסתם כי זה מדמה עבורם את השמש. אין פה שום חידוש. די כבר עם המילים היפות. תסתכלו ביוטיוב איך תופסים יתושים בצורה רצינית, לא רק מאוורר ואור. בקיצור, זה סתם חרטא. היה לי הרבה כבוד אליכם עד שהכנסתם את תמיר לצוות הכותבים שלכם. הרבה פרסומות לDIGGO עם מוצרים נמוכים והרבה כתבות שטחיות עם הרבה מילים יפות שריקות מתוכן. מצטער, אבל זו האמת… מבחינתי שהתגובה הזו גם תימחק. מעת לעת אתם מפסידים קונים בחוסר האמינות ובחוסר המקצועיות הזו
תגובה מאת אליג
תגובה זו נערכה. https://www.glouds.com/TROLLING
תגובה מאת ישראל
סקירה חלשה ביותר. המוצר הזה מאד נחות עד כמעט לא שמושי בכלל. עצם זה שהחברה אומרת להגליק אותו לפני שנכנסים לחדר כמה שעות ולהחשיך רק מראה שזה חרטה כי בפתיחת הדלת נכנס הרבה יתושים ברגע אחד. כדי שהמוצר יעבוד צריך מאוורר חזק יותר ותאורה חזקה יותר. בעבר ראיתי דבר כזה לפני כ7 שנים וזה עבד טוב באור חזק.
תגובה מאת ישראל
זה יתאים לאוהל קטן

מצד אחד אתה אומר שהעיקרון עובד, מצד שני שהמוצר נחות. אם פספסת העניין במוצר הזה הוא כן לשים אותו בחדרים ובעיקר לאורך הערב והלילה, מבלי שיפריע עם רעש ורוח ואור חזק. זה בדיוק הפואנטה במוצר ולזה הוא עוצב.
לא כמאוורר ענק עם רשת כדי לתפוס יתושים בטיול בשטח, אלא את אלו שבסביבתך הקרובה - כשאתה יושב לעבוד בשולחן או ליד המיטה.
לא הבנתי מה הטענה ב’זה חרטה כי בפתיחת הדלת נכנסים הרבה יתושים’…אוקיי ו? גם אם אפתח חלונות בערב יכנסו הרבה יתושים…גם אם אמלא את הבית במאווררים וקוטלי יתושים גדולים - הם עדיין יכנסו, אז? מין הסתם צריך לשמור על חלונות ודלתות סגורות/רשתות ככל האפשר.

סבבה, הסתכלתי ביוטיוב, נגיד זה -

או זה -

ונגיד גם כמה ביקורות של מוצרים דומים באמזון -

הדעות על המוצרים האלו מאוד חלוקות - וזה מאוד מובן גם למה. הרי גם קוטלי יתושים קלאסיים - קרי מנורות אולטרה סגולות גדולות - לא ממש יעילות נגד יתושים כי הם הרי לא נמשכים לאור UV בעיקרון…אבל בכל זאת הן הורגות הרבה יתושים ושאר מעופפים (וגם הם מעצבנים) וזוכות לביקורות טובות לרוב. גם מלכודות פשוטות עוד יותר כמו לוחית דבק צהובה שתולים בחוץ עושה עבודה וקוטלת המון, גם בלי כוח משיכה קוסמי-פרומוני מיוחד אלא פשוט להיות תלויה בחוץ. יתושים זו בעיה שעוד לא מצאו לה פתרון אמיתי…אפילו עובדים על מלכודות לייזר כדי למגר אותם באזורי תחלואה… אם יש לך מוצר שמצליח למגר אותן ביעילות מאוד גבוהה - אז מחכה על שמך גם פרס נובל. עד אז אנו תקועים עם מה שיש - דוחי יתושים כימיקלים/צמחיים/קטורת למיניהם וקוטלי יתושים - מחשמלים/שואבים למיניהם.
מידת ההצלחה תלויה בכמה יתושים יש בסביבה וגם מזל, כי יתושים עפים להם…אם יתקרבו למכשיר הזה - הם בסבירות גבוהה - ישאבו וילכדו בפנים ויתייבשו למוות. האם זה אומר שאפשר לצפות ממנורה שולחנית על USB כזו לשמור עליך נקי מעקיצות באמצע אגמון החולה באוגוסט? לא. האם היא תעזור בחדר, על השידה ליד המיטה וכד’ והרבה יותר פרקטית מלהתמרח בסנו די וכד’ (שיכולים לעשות כוויות כימיות קשות בקיפולי ידיים, ברכים וכד’), לתלות מנורת UV מחשמלת שתקפיץ אותך בכל יירוט ותסריח את החדר בריח שרוף? כן.

אני באמת מצטער לגלות שאתה חושב שהכתבות שלי ברמה לא טובה. אשמח לדעת איך אתה חושב שאני יכול להתשפר.
גם אשמח לדעת איזה מוצרים נוספים שאתה רוצה שאני אסקור.
בנוגע למוצר. איך אתה רוצה שאסקור מוצר שכזה? אני בדקתי אותו בעצמי והבאתי את התוצאות, אתה חולק על דעתי? מצאת פתרון יותר טוב? יותר מאשמח אם תשתף בממצאים שלך בצורה בוגרת ואמיתית ולא מאחורי תגובה אנונימית. המוצר הצליח ומצליח ללכוד יתושים, כמו גם מעופפים וחרקים מעצבנים אחרים והוא אחד ממגון פתרונות אחרים שגם אותם ציינתי בכתבה. ואפילו צירפתי מוצרים נוספים אחרים לרכישה בסוף הכתבה.
אני מצטער אם “קוטל מעופפים” הוא הדבר שגרם לך לאבד אמון באתר. אבל אני יודע שאנחנו נמשיך לסקור מוצרים אחרים ולדאוג שתקבלו המחירים הכי טובים שיש, ושום תגובה אנונימית מזורבבל לא תגרום לנו להספיק.

תגובה מאת ישראל
העניין הוא שהמוצר לא מתאים לבית ולא לחדר אלא רק לאוהל קטן או משהו דומה. אני גר במושב ויש לי נסיון עם יתושים. וכדי לתפוס אותם כמו שצריך אז צריך אור חזק כי רוב הייתושים לא אוהבים חושך והם הולכים לאור. אז בחושך אני לא צריך אותו. וכל הצורך במכשיר כזה זה באור (מנורת לילה וכדומה.) אף אחד לא רוצה חושך בלילה. אני מעריך את הסקירה והדוגמאות שהוא יישב וכתב ובדק והשקיע. אבל להמליץ על מוצר כזה לבית זה לא מתאים. במיוחד שהם יכולים לברוח משם (הייתושים בקדנצייה הזאת לאחרונה הם גדולים יותר מהרגילים). לגבי להשאיר את המכשיר דולק בחדר חשוך זה מיותר כי בפתיחה אחת של הדלת נכנסים כמויות של ייתושים מה גם שאף אחד לא רוצה חדר חנוק ובדרך כלל כשלא נמצאים משאירים חלון פתוח. שיאומי לה המציאה כאן משהו אלא לקחה רעיון שעבד טוב (במכשיר שראיתי כל יום הוא תפס בחדר גדול עם אור חזק קערה ענקית מלאה ודחוסה בחרקים גדולים וקטנים ו99% היו מתים) והרסה אותו (שוב לטיולים בשטח באוהל סגור זה נחמד. במקום פתוח זה יגרום לייתושים). מקווה שתוסיפו הבהרה תודה לכותב על הסקירה וההשקעה

מעריך מאוד את התגובה הרצינית והכנה. אתה צודק מאוד שמדובר במכשיר שלא מתאים לכולם. הוא מיועד בעיקר לחדרים קטנים ולשעות הלילה. בחוץ הוא תופס המון מעופפים שהם לא רק יתושים

תגובה מאת זרובבל
הגבתי לך בסקירה שלך למנורה הסולארית. הקו הוא אותו קו גם כאן. ושלא תחשבו שלא רואים שאת התמונות/הסרטונים בשתי הסקירות האחרונות נלקחו לפני שבוע-שבועיים (זה אולי זמן “סביר” בשביל לבדוק “קוטל” יתושים בינוני כמו זה) אבל בטח שלא למנורה סולארית. בטח גם יגיעו הסברים של “התמונות נלקחו אחרי כמה שבועות של סקירה” וזה באמת יכול להיות, אני לא אומר שלא, אבל כבר קשה להאמין ולסמוך עליכם בקטע הזה… בגלל זה אני כתבתי שהאמינות מתחילה להיסדק. רוצים פה סקירות רציניות, לא כתיבה של מלל ויאללה הסקירה הושלמה (וזה לצערי הסטייל שלך תמיר). סקירות לאורך שבועות עם תיעוד ממושך, פתיחת המנגנונים (כן, גם אם זה אומר לשבור את המוצרים ולפתוח אותם ממש) וכו’.
תגובה מאת רם
יש קוטל יתושים מקצועי יעיל וטוב לבית גדול או לגינה ? (עוד מעט הקיץ ) צריך להכין את השטח חח

אני בהלם מהתגובות פה.
הרבה יותר מדי התייחסות לחרא של בנאדם.
תמיר אתה אמור להסכים לקבל ביקורת אישית רק מהבוס שלך ומאשתך, אני באמת לא מבין למה לענות למישהו שמתייחס לגופו של הכותב ולא לגופו של עניין.