Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro vs Viomi v2

היי,

יש לי שואב Xiaomi Mi Smart Home Robot Vacuum דור ראשון, ואני שוקל להשתדרג.

הבעיה היא שראיתי הרבה ביקורות על השואבים החדשים ויש לי כמה שאלות שנשארו ללא תשובה:

1. יש לי שטיחים , האם אני יכול להשתמש בפעולה משולבת (שטיפה + שאיבה) והוא יודע רק לשאוב את השטיח או שצריך להפעיל את השואב פעמים? (והם זה מצריך ניתוק של הסמרטוט).
  2. האם המיכלים מטפטפים מים או שאפשר להשאיר בהם מים מראש לפעולה עתידית.
    3.האם הפעולה של שאיבה + שטיפה עובדת טוב?
    4.מה לדעתכם שואב טוב יותר הviomi v2 או הMop Pro?

תודה מראש.

יש כאן סיכום עדכני מאוד של פיצ’רים ודגמים בשוק:

אני מציע שתקרא ואני מאמין שזה יעזור לך לקבל החלטה או לפחות לחדד את השאלות

בדור החדש המיכלים לא מטפטפים וניתן להשאיר את המיכל עם מים (אך כמובן לא רצוי יותר מידי כדי שלא יצטבר עובש, אבנית, סתימות וכו’).
אפשר לסמן אזורי NO GO או NO MOP את השטיחים.
שטיפה ושאיבה עובדת טוב. שטיפה לבד עוד יותר טוב.
הMOP PRO יותר טוב -

תודה :slight_smile: הזמנתי את ה MOP PRO.
ניסיתי לחפש בALI/Banggood את המתכלים (מברשות וכו) בשבילו אבל נראה שעוד אין?

כל הסדרה מהדור הראשון לאחרון משתמשים באותם המתכלים בעיקרון, כך שסביר מאוד שגם זה.

אז עולה השאלה, השואב הזה (שמותג מחדש כשיאומי) או הויאומי 2 שמגיע עם שנתיים אחריות ושלושה מיכלים (בחלק מהחבילות שנמכרות)? לכאורה, השואב הזה הוא עסקה פחות טובה בתחפושת.

קיבלתי את השואב, עוד לא ניסיתי אותו כי אני מתקשה להוסיף אותו לmi home , באפליקציה הוא מחפש אותו כv7 ובwifi הוא מופיע כv8 , ואין עדכון זמין לmi home .

בנוסף לפי ההוראות של המגב צריך להסיר אותו לפני עליה על שטיחים מה שקצת הורסת את הקטע של שאיבה+שטיפה אוטומטית.

1. ברור שלא שואבים ושוטפים שטיחים…אפשר לסמן את השטיח כNO GO ZONE או NO MOP ZONE אם זמין.
    בכלל שטיפה עדיף לעשות בנפרד מהשאיבה לטעמי, זו שטיפה הרבה יותר יעילה, הרבה יותר שקטה ועם יותר מים.
    אי אפשר לצפות שהשואב גם ישטוף את הבית וגם יעצור לפני שטיח, יוריד את הסמרטוט, ישאב את השטיח ויחזור לשטוף את הבית…זה שואב רובוטי, לא רובוקופ.
  2. נסה לאפס אותו קודם (יש חריר קטן לצד כפתור ההפעלה בדר"כ). להפעיל בנייד בלוטות’ וWIFI. ייתכן ויש צורך לאפשר גם רשת 2.4ghz אם מוגדר רק 5ghz. שים לב גם למיקום השרת בMI HOME שלך. אם הגדרת אותו על סין/הונג קונג וכו’ עבור מוצרי שיאומי אחרים, תצטרך לשנות מיקום שרת לישראל (או להפך).

הבעיה שכרגע הרובוט שלי יושב בפינה של הסלון, הוא מתחיל בשטיח ואז עובר לשאר הבית, כן הייתי מצפה שהוא ידע לשאוב את השטיח ואז לשטוף את הריצפה , אבל בסדר נמצא איזה פתרון.

לגבי החיבור , שרת נמצא בmainland china , שאני בוחר בשואב manually הוא אומר לי להתחבר לרשת viomi-vacuum-v7 אבל הwifi מהרובוט הוא viomi-vacuum-v8 ושאני מתחבר האפליקציה לא מזהה אותו.

איך אתה רוצה שהוא ישאב את השטיח כשיש עליו סמרטוט לח?
לא הבנתי איזה שואב הזמנת, הVIOMI V2 או הMOP PRO? מאיפה קנית? (יבואן רשמי או מקביל?)

הזמנתי את הmop pro מהקישור ששלחת , יבוא רשמי מlast price , גם רשום על הקופסא mop pro אבל הwifi רושם viomi , גם MI HOME מחפש VIOMI שבחורים אותו

טוב אז הצלחתי לחבר אותו אחרי ששיניתי את השרת לצרפת , השאלה היא אם יש דרך להעביר לסין כי יש 12 מכשירים ביוזר.

לאחר שבוע שאני משתמש בו אני דיי מאוכזב, הוא איטי יותר בשאיבה מXiaomi Mi Smart Home Robot Vacuum (דור ראשון).
הוא מתנגש יותר בכיסאות.
הבטריה שלו מחזיקה פחות זמן.
הוא עובד רק עם איזור אירופאי באפליקציה.
בהסתכלות לאחור כנראה הייתי נשאר עם הדור הראשון או קונה את הviomi בשביל ה3 מיכלים, וכמו שצינתי אם תלך לאפליקציה לשרת הסיני ותנסה להוסיף אותו ידנית אתה גם יכול לראות שהוא בעצם viomi.

לא סביר שהסוללה שלו מחזיקה פחות זמן משואב דור 1 בן כמה שנים ושהוא איטי יותר…אולי זו רק תחושה ולא מדידה בפועל. בכל מקרה קח בחשבון שבהפעלות הראשוניות הוא עוד בונה את המפה של הבית.
כמו כן ייתכן ובחרת עוצמה נמוכה בראשון ועוצמה גבוהה יותר בשני.
לגבי VIOMI/ROBOROCK/MI ROBOT…כולן חברות בת של שיאומי עם אפליקציות זהות ועיצובים דומים או זהים, גם כשמדובר בדגמים שונים עם מאפיינים שונים. ככה זה. אין זה אומר בהכרח שהV2 זהה לפרו.
לגבי השרתים - זה כך עם כל מוצרי שיאומי. מוצר שהוא ‘גלובלי’ / אירופאי - יתחבר לשרתים באירופה/סינגפור וכד’ ומוצר ‘סיני’ יתחבר לשרת הסיני. יש יתרון בשרת קרוב יותר שכן יש לאג בין האפליקציה לפעולה בפועל. אם יש בבית המון מוצרים שיושבים על השרת הסיני…זה שיקול מסויים. סה"כ למעט קביעת אזורים וזמני הפעלה פעם בשנה…אין צורך באפליקציה בשימוש השוטף מניסיוני.

לגבי המהירות מקווה שישתפר אני אעדכן אבל אני שואב כל יום כבר שנה וחצי או 33 מטר או 45 מטר (תלוי אם הדלת פתוחה או לא) אני יכול להגיד לך ב100 אחוז שהסוללה חלשה יותר ששניהם על נורמל) והשאיבה בדור ראשון טובה יותר מבחינת דברים קטנים שנשארים על הריצפה.
אני אישית לא צריך סוללה טובה יותר אבל זה יכול להיות רלוונטי לאנשים אחרים

33-45 מטר לא צריך לדגדג את הסוללה בכלל…זה 50%~ ביום רע.
לא סביר שהשאיבה גם פחות טובה. גם אצלי בחלק מהסקירות השוואה יצא שהדור הראשון שאב יותר טוב גם הS50 שהחליף אותו…לפעמים זה סתם כי הלכלוך עף מהמברשת צד או משהו בסגנון. אם בודקים באופן עקבי מוצאים שהחדשים יותר - טובים יותר.