WD 12TB My Book - כונן גיבוי בנפח עצום רק ב833 ש"ח עד הבית! (בארץ מתחיל ב1850 ש"ח!)

פורסם ב: 

בארץ? מתחיל ב1850 ש"ח!

מאמזון, עם משלוח מהיר עד הבית – תקבלו את הכונן המצוין הזה רק ב-837ש"ח בלבד כולל משלוח חינם!

מחיר פרסום $199.99

מחיר סופי כולל הכל – $241.60 ~ 833 ש"ח בלבד!

רוצים לדעת עוד על הכונן וגיבוי בכלל? ראו מדריך וסקירה

למה צריך 12TB בכלל אתם שואלים?
כי כך אני יכול לגבות, ולגבות, ולצלם ולצלם, ולשמור הכל – המחשב הנייח, הנייד, המחשב של אישתי, וההורים, והתמונות מפעם, ומהטיולים בחו"ל, ולצלם ב4K בטלפון ובמצלמת האקסטרים, ואוסף סרטים שהמרתי מהקלטות הישנות של כל המשפחה…הכל נכנס כאן ויש עוד מקום לגדול לשנים הבאות במקום לקנות כל שנתיים-שלוש אחד גדול יותר בטרה ולתחיל להעתיק מכאן לשם.

אומנם יש שירותי גיבוי ענן, בתשלום ובחינם (גוגל פוטוס), אבל אין ולא יהיה תחליף (לפחות בעתיד הנראה לעין) לקובץ פיזי, באיכות המלאה.

קודם כל תודה על הקישור. אבל…

מישהו יכול להסביר למה כל הזמן יש רק מבצע על הדיסקים חיצוניים?

לא אמור להיות ההפך?? דיסק פנימי זול בהרבה מהחיצוני?

לפי מה שאני זוכר זה היה כך

דיסק פנימי דווקא יקר יותר לרוב שכן נפחים מעל 2tb הם לרטב לשרתי nas ושימוש עסקי/אבטחה וכו’. המשתמש הביתי משתמש בssd סביר להניח ולא מעוניין ב4/6/8/12 hdd במחשב שלו. לחיצוני יש גם בעיקר יתרונות - ניידות, אפשר להחליף בין מכשירים ומחשבים, אפשר לקחת איתך, אפשר להחביא ועוד.

הבנתי שהרבה אנשים קונים כונן חיצוני של WD בנפחים גדולים ושולפים אותו מהמארז כי זה יותר זול או טוב…
מה שנקרא “Shucking”.
אגב, לרוב זה היה בשביל שרתי NAS וכד’.

נכון, דגם ספציפי אף הגיע לתקופה מסויימת עם כונן הRED היקר בהרבה בקניה כפנימי…אך בשנה האחרונה החברות כבר החלו להילחם בכך והוסיפו בקרים וכו’ שמקשים על השימוש ככונן פנימי.
בכל מקרה למעט המעטים שצריכים שרתי NAS מרובי דיסקים, אני לא רואה סיבה לבחור היום בכונן פנימי כשחיצוני נותן לך הכל ובמחיר עדיף.

לרוב בשנים האחרונות אני רק השתמשתי בכוננים חיצוניים וכל הזמן הפנימיים היו זולים בהרבה מהחצוניים. המחשב היה די ישן ולא היה שם מקום להכניס דיסק פנימי.
כל הזמן נאלצתי לשלם יותר על כוננים חיצוניים.
אבל היזמנתי מאמזון שני דיסקים פנימיים שהיו אז במבצע והמחשב כבר חדש והכנסתי אותם פנימה ונדהמתי לגלות שהמהירות כתיבה בהרבה יותר מהירה.
ואם מורידים משהו אז ישר לדיסק הפנימי, לא צריך להעתיק לחיצוני שהוא איתי בזמן העתקה מהמחשב.
והחלטתי מעכשיו לקנות רק דיסקים פנימיים ונדהמתי לגלות שהתמונה אחרת שהם יותר יקרים מחיצוניים.
רציתי אולי לקנות חיצוני ולפרק אבל ביוטיוב נראה שהם לא מתאימים לשימוש כפנימי אחרי הפירוק.

תשתמש בחיבור USB-3/USB-C ותקבל מהירות דומה לפנימי.