שלט אוניברסלי ובית חכם בלי דמי מנוי

מגניב.
ידוע לך אם אני יכול לחבר מספר טלפונים על אותו מכשיר?

אז צריך אחד כזה לכל חדר?

כן בעיקרון כן. העוצמה של השלט האוניברסלי מאוד חזקה אבל לא עוברת דרך קירות כמובן.

קניתי את המכשיר הזה כדי שישמש שעון שבת למזגן טורנאדו שלי.שורה תחתונה ,במקרה שלי בזבוז כסף.
המכשיר לפעמים מכבה ומדליק את המזגן בדרך כלל לא,ואין לי שום אפשרות לסמוך עליו.
לכן נאלצתי לקנות תקע חכם של אותה חברה(גם לו יש בעיות),אבל נראה לי שלמדתי איך לעקוף אותם.

כן, אפשר לחבר עוד טלפונים.

כפי שכתבתי בסקירה, כדי שהתזמון יפעל, הטלפון שלך צריך לפעול, להיות מחובר לאינטרנט והאפליקציה פועלת ברקע (יש טלפונים שכדי לחסוך סוללה סוגרים אפליקציות ברקע, וצריך להגדיר להם להשאיר את האפליקציה הזאת פתוחה).

ראיתי את המוצר לפניי שנה ולא הצלחתי להבין איך זה עובד ומה זה בדיוק עושה. סיקור אדיר למוצר אדיר. יישר כוח! תודה רבה לכם על ההשקעה והעזרה!
פשוט אתר מעולה!?

ניסיתי את זה גם על “יבש”.קרי הטלפון והמכשיר אחד על יד השני עם WIFI.וזה לא יציב(פעם עובד ושלוש פעמים לא.ולפעמים זה עובד ואז לא מגיב יותר).
אולי זה תלוי בשלט,אבל במקרה שלי זה אכזבה טוטאלית ,בזבוז כסף.

קודם כל אני חייב לציין שאני מבין את התסכול, אבל אולי בכל זאת נצליח לעזור לך, תהיה קצת אופטימי :slight_smile:
צריך להפריד את הבעיה לגורמים, כי חשוב להבין האם השלט האוניברסלי ביצע פקודה והמזגן לא קלט אותו? או שהוא פשוט לא ביצע פקודה? קל לגלות זאת משום שכאשר הטלפון שלך שולח פקודה למכשיר, אתה מקבל נוטיפיקיישן שהפעולה בוצעה! אם לא קיבלת נוטיפיקיישן, אז הבעיה לא במכשיר אלא בטלפון שלך או באפליקציה.
אני מציע לנסות שוב, אך הפעם ללמוד איך מגדירים בטלפון שלך שלא לסגור אפליקצייה מסויימת, כי ההשערה שלי היא שהטלפון שלך פשוט מכבה את האפליקציה של השלט אחרי כמה זמן

אגב כדי לבדוק את זה, כנס להגדרות הטלפון, לך לabout זו ההגדרה האירונה בדרך כלל. שם תמצא מספר build של המכשיר שלך. תקליק עליו 10 פעמים מהר עם האצבע ואז תופיע הודעה “אתה עכשיו מפתח”
כעת חזור להגדרות, ותמצא שם הגדרות מפתח, זה לא היה קודם.
כנס להגדרות מפתח ותראה שם “שירותים פועלים” זו רשימה של כל האפליקציות שפועלות ברקע, וודא שהאפליקציה של השלט אכן עובדת

ועוד יתרון למי שלא מכיר - חברו אותו ל tasker באמצעות rm mini plugin ותהיה לכם שליטה קולית על המוצרים באמצעות הנייד . גימיק נחמד ועוזר שהידיים עסוקות

תודה על הנכונות לעזור,אבל נדמה לי שהרחקת לכת.
אתה מדבר על עבודה עם תזמון משימות.
אני מדבר על שלב לפני,גם כשאני באפליקציה ומנסה להפעיל את השלט.על יד הרכזת שום דבר לא קורה.יש במסך אייקון של רפרוש,אבל שום דבר לא קורה.
וגם אם אני כן מצליח,כעבור כמה נסיונות זה לא מגיב יותר.
זה לא בעייה של האפליקציה כי אני עובד דרכה (לא מתזמן).
זה או שלט דפוק(אבל החלפתי אותו כבר פעם,ושמתי בו סוללות חזקות).
או מה שנראה לי רכזת דפוקה.
יש מישהו שהמכשיר הזה עובד לו חלק בכלל?שאני יוכל למקד את הבעייה…

אצלי עובד חלק קודם כל. אז אין סיבה שאצלך לא יעבוד.
ציינת שהחלפת סוללות בשלט?!? זה לא קשור, השלט המקורי של המזגן צריך ללמד בדיוק פעם אחת את הrm mini3 ומאותו רגע המכשיר מחליף את השלט המקורי ולא צריך אותו יותר.
מה שאתה מתאר נראה בעיית אפליקציה משום שיש לך מעגל של ריפרוש שלמעשה תוקע לך את האפליקציה. אז קודם כל, וודא שיש קליטת wifi טובה בסביבת המכשיר! אחרת זה כמובן לא יעבוד.
שנית נסה מטלפון אחר! יש לי הרגשה שהבעיה תיפתר (אל תשכח ללחוץ על כפתור ריסט במכשיר 10 שניות). אם זה יפתור את הבעיה, אז צריך לפתור את הסיבה שהאפליקציה לא מתפקדת טוב בטלפון הספציפי שלך. אולי אחפוס יפתור את כל הבעיות

בדקת את זה בכמה שלטים לאורך זמן?
ולא היו פספוסים?
אני אבדוק מה שניסית,אע"פ שאני כמעט בטוח שזה באג במכשיר

כמה תוספות:
א. מה שכתבתם שהתזמון עובד רק כשהטלפון דולק זה נכון אולי רק על ה’סצינות’. אבל יש טיימר פנימי לכל מכשיר שיושב במכשיר ולא בטלפון. קרי - ברגע שהגדרתם טיימר במכשיר, גם אם הטלפון לא מחובר לרשת הטיימר יעבוד. בדוק, אני משתמש בזה כל שבת, הטלפון כבוי והמזגן נדלק.

ב. הבעיה בכל הנושא של הטיימר שמבחינת שימושיות וממשק הוא מאוד מעצבן:

• אין רשימה שמאחדת את הטיימרים מכל המכשירים
  • ברשימה של הטיימרים שבכל מכשיר לא מופיע מה הפקודה עושה (מדליקה/מכבה וכו’) רק אם כותבים ידנית תווית.
  • הגדרת טיימר היא פעולה מייגעת ומעבר בין 3-4 מסכים לא נוחים
  • הכי חשוב: אין אפשרות “להקפיא” טיימר. כך שאם יש לכם טיימר של הפעלת מזגן כל לילה, ואתם יוצאים לחופש ליומיים, אתם לא יכולים לכבות את הטיימר הזה ולהחזיר אותו כשתחזרו, אלא צריך למחוק את הטיימר ואז לייצר שוב. מייגע ביותר.

ג. גם בשימוש היום יומי בלי טיימר המוצר הזה יכול לתסכל. מכיון שלאפליקציה יש זמן טעינה ארוך (בפרט ב3G היא צריכה להתקשר לשרת הסיני שיחבר אותה למכשיר) זה יוצא מאוד מעצבן כשרוצים להדליק מזגן באמצע היום. לפתוח את האפליקציה. לחכות. לחכות לחכות. ללחוץ על השלט הרצוי. לחכות לחכות וכו’. כבר יותר פשוט לחפש את השלט של המזגן שנפל מתחת למיטה.

ד. מה שעוזר מאוד לפתור את הבעיה האחרונה זה התוסף RM plugin לטאסקר (18 ש"ח בחנות). גם אם אתם לא יודעים טסקר, התוסף הזה מאפשר בצורה עצמאית ליצור ווידג’ט שמפעיל פקודה מסוימת (את הפקודות יש להגדיר בe-control כמתואר בסעיף ז’ ואז לשתף אותם עם הפלאגין כפי שמפורט בעזרה של הפלאגין),
ואז בלחיצה אחת ממסך הבית ניתן להדליק את המזגן. (לוקח למזגן כמה שניות להדלק, אבל לא צריך לחכות, אפשר להחזיר את הפלאפון לכיס)

ה. כדי שה RM Plugin יפעל גם כשהטלפון לא ברשת הביתית, צריך שהברשת הביתית יהיה מכשיר נוסף שישמש כ’גשר’ בין הפלאפון לRM. אם יש לכם מכשיר אנדרואיד ישן שלא בשימוש, או סטרימר אנדרואיד וכדו’, תורידו גם בו את הRM plugin (או שתשלמו שוב 18 ש"ח או שתוסיפו למכשיר הזה את חשבון הגוגל איתו ביצעתם את הרכישה בפלאפון. apk extractor לא יעבוד פה)
תוודאו שהמכשיר המגשר מחובר לויפי הביתי, תיכנסו לRMP ואז לdevice list. שם תראו אחרי כמה רגעים את רשימת המכשירים שיש ברשת. תלחצו על כל אחד ותסמנו use this phone as 3G bidge. חכו כמה שניות עד שיופיע פופאפ ירוק שיאשר את הוספת המכשיר לשרת.
כעת תוכלו להשתמש בוידג’ט בפלאפון גם במצב 3G.

ו. למי שיש סבלנות וזמן לתיכנות יכול לנצל את הפלאגין הזה גם כדי לפתור את הבעיה שציינתי בסעיף ב’.
כך שהטיימר לא יישב על הברודלינק אלא הטאסקר של המגשר ישלח את הפקודות המתוזמנות. ואז אפשר לכבות ולהדיק את הפרופיל הרצוי בטאסקר.
כמובן שעם הטאסקר אפשר לעשות עוד המון המון תרחישים אוטומטיים או למשל פעולה לפי תאריך עברי עם פלאגין לוח עברי לטאסקר (מצוין למי שרוצה משימות שיפעלו גם בשבת וגם בחגים)
אבל כל העסק הזה דורש המון התעסקות וסבלנות, ולוודא שהמגשר דולק תמיד.

ז. בשלט של המזגן בתוכנה אין אפשרות לשלוט על מצב התריסים וכן על דברים נוספים כמו כיבוי התצוגה במזגן תדיראן. בשביל לפתור את זה תוסיפו שלט מסוג duser define ותוסיפו בו לחצנים של מצבים שימושיים במגן אצלכם.
כוונו את שלט המזגן המקורי על המצב הרצוי למשל: קירור 23 מעלות, תריסים זזים, FAN גבוה, תאורה כבויה.
צרו לחצן חדש בuser defined ותשדרו את הפקודה הרצויה משלט המזגן למכשיר.

אם אין לי את השלט של הרסיבר שלי, אני יכול להוסיף לפי מספר דגם?

האם יש אפשרות לממשק אותו עם IFTTT?

אם ככה זה כבר חיסרון! כי אני רוצה שזה יתפעל לי את כל המזגנים בבית בחדרים ובסלון אבל אתה אומר שאין אפשרות

אין קסמים - אם אפשר להוסיף יחידות לפי הצורך כדי לשלוט על שאר הבית.

תודה רבה על התגובה העניינית והמפורטת. אני אוסיף שיצרתי קשר עם החברה דרך המייל שלהם והם עונים ומנסים לעזור. כרגע אישרו לי שיש איזשהו באג (לא ברור מה ההיקף שלו) עם הטיימר ומנסים לתקן. אבל נראה שהרבה מרוצים למרות הבאג לכאורה. אם תרצה לפנות אליהם עם תקלה ספציפית, אני מעודד אותך לעשות זאת כי יש סיכוי טוב שיתנו מענה ויתקנו (אם יש בעיה של אנגלית או ניסוח, נשמח לעזור)