מחשבים ניידים מומלצים! (מהדורת קורונה)

אפשר להתפלפל ולדקדק הרבה מאוד על מקלדות. גם יש מי שקונה מקלדות ב100-200 דולר.

גם המחיר הוא לא מדד לאיכות - ראה הפיאסקו של מקלדות המקבוקים בשנים האחרונות.
הנקודה בדוגמא שלי היא לא ל’מתדולוגיה’, אלא לכך שלרבים - זה לא כזה ביג דיל אם יש למקלדת 2 מ"מ או 1.6 מ"מ, אם זו מקלדת ברמה של Thinkpad או פחות. לרוב האנשים זה לא פקטור כזה משמעותי בהשוואה למפרט ומחיר. גם כאחד שכותב כל היום על המחשב, לא הייתי מתפשר על המחיר/מסך/מעבד וכו’ בשביל מקלדת קצת יותר טובה בנייד.
אם זה כזה דרמטי לי - אחבר מקלדת מלאה בבית/משרד. בדרכים, על הספה, בלימודים וכו’ זה לא משמעותי מספיק כדי להעדיף THINKPAD על פני אופציות משתלמות יותר. זה מה שהמכירות מוכיחות - שאנשים מעדיפים לקנות לנובו/HP/אסוס משתלם/יפה יותר/חזק יותר וכו’ על פני THINKPAD עם מקלדת חלום. רוב האנשים מתרגלים למקלדת מהר מאוד ויש רבים שאף מעדיפים מקלדת עם טווח קצר ושקט יותר. עניין של העדפה אישית נטו, לא של נכון או לא נכון, טוב או גרוע.

הי אלעד, ראשית תודה!. מה דעתך תחת ההנחות הבאות:

1. תקציב כ- 5,000 ₪. מבחינתי מדובר בהוצאה מוכרת ולכן יש לי פחות רגישות למחיר (פער של 100 ₪ מבחינתי הוא 40 ₪).
  2. מסך 13-14. דור 10. זיכרון 16. חשוב לי אמינות.
  3. הרוב המוחלט של הזמן המחשב ימצא במשרד וישמש כמחשב קבוע ויחובר למסך (שאני צריך לקנות ואין לי מושג איזה). אין לי שימושים יוצאי דופן במחשב. אבל מתחשק לי מחשב טוב!
    לאחר קריאת הסקירה חשבתי על הזנבוק של אסוס, אבל ראיתי חוות דעת גם על לנובו יוגה c740. אבל אני מבולבל ואין לי מושג מה ההבדלים, אולי יש מחשב שעדיף על שניהם.
    השאלות:
  1. איזה מחשב היית קונה במקומי? אם יש קישור זה מצויין.
  2. בתקציב של 5,500 ₪ איזה מחשב אתה היית קונה לעצמך?
  3. עד לקריאת הסקירה הייתי מגובש בכלל על מיני מחשב של אינטל מעבד i7 זיכרון 16G. המחשב הקטן הזה… שיעלה כ- 5.5 אלף עם המערכת הפעלה. מה דעתך?

יש לך מושג אם יביאו לארץ את סדרת רייזן 4000 בניידים?

לא רואה למה לא…רק שהדור הקודם נמכר בפער מוגזם בהשוואה לאמזון, אז נקווה שאמזון יחזרו לשלוח עד שיושקו בארץ.

היי,
המחשב הבא נראה עם מפרט מעולה במחיר זול:
HP 15-dw1004nj 8PJ14EA
הוא לא מתויג כשייך לסדרה Pavilion אבל לא מצאתי במה הוא נופל מהם.
מה דעתך?

מה השימושים שלך?
אין סיבה לקפוץ ל5500 ש"ח גם אם התקציב מאפשר לטעמי שכן יש אופציות מעולות בפחות, לדוגמא -

זמין גם באייבורי עם משלוח מהיר תוך 6 שעות אם זה שיקול
https://tavi.ly/2rya
הוא כולל CORE I7
כרטיס גרפי MX250
512GB SSD
16GB זיכרון
WIFI 6
בלוטות’ 5
חיבור USB - C שכולל הכל - חיבור מסך, חשמל וכו’
רק 1.28 קילו
3 שנות אחריות בבית הלקוח
הזנבוק המקביל עולה כ600 שקל יותר ומגיע רק עם שנה אחריות.

יש לו כמה יתרונות קלים אולי בזיכרון גדול יותר ועיצוב, אבל מאחר ורוב הזמן המחשב יהיה על השולחן ומחובר למסך, זה לא ממש משנה.
את ההפרש במחיר תנצל לכל המסביב - מסך, תיק, עכבר וכו’.
לגבי מסך, זה עניין של העדפה, לטעמי 27" זה גודל מצויין ונוח לרוב מבלי להיות גדול או יקר מידי. אם רוצה ‘להתפנק’ אז קח אחד עם חיבור USB-C
שיש לך בHP
ויותר נוח מHDMI
ובעדיפות לפאנל IPS/PLS
עם עיצוב עדכני עם שוליים מינמליים. לדוגמא -

היי,
המחשב הבא נראה עם מפרט מעולה במחיר זול:
HP 15-dw1004nj 8PJ14EA
הוא לא מתויג כשייך לסדרה Pavilion אבל לא מצאתי במה הוא נופל מהם.
מה דעתך?

מפרט טוב במחיר טוב, מציאה טובה!

Reply by עמי
שלום הרבה מהמחשבים לא נשארו במלאי. אשמח להמלצה למחשב בסיסי לאופיס, סרטים, עדיף קל וסוללה. המלצות?

שלום
מחפש מחשב גיימינג לילד.
ההמלצות בסוף כולן סביבות 6500 שח.
יש אופציה מומלצת יותר זולה?

קופון ZUZUKSP

4091 ש"ח

אהלן,
תודה על התשובה המושקעת.
השתכנעתי לקנות 8gb.
ומקסימום אגדיל בעתיד.
התקציב הוא כ3000-3500.
הכיוון הוא Dell. שימוש משפחתי פשוט. מחליף נייח בעיקר.
מתלבט בין inspiron לבין vostro.
מה באמת ההבדל בינהם (מעבר לעסקים וכן )?
אשמח להמלצה למחשב מסוים.
תודה

Reply by Lg
אהלן, תודה על התשובה המושקעת. השתכנעתי לקנות 8gb. ומקסימום אגדיל בעתיד. התקציב הוא כ3000-3500. הכיוון הוא Dell. שימוש משפחתי פשוט. מחליף נייח בעיקר. מתלבט בין inspiron לבין vostro. מה באמת ההבדל בינהם (מעבר לעסקים וכן )? אשמח להמלצה למחשב מסוים. תודה
Reply by עמי
הי Lenovo IdeaPad S145-15IIL 81W800ANIV אין מלאי בלי מערכת הפעלה. אפשר לעזור?

שמתי לב שחלק מן הכותבים כאן אומרים “רוב הזמן יהיה על השולחן ומחובר למסך” או “מחליף מחשב נייח”.

במקרים רבים, השיקול בהחלפת המחשב הנייח הוא הנפח שהנייח תופס - מארז Midi או Mini Tower זו חיה די גדולה. אבל מחשב נייד איננו החלופה היחידה. בהחלט יש מקום לשקול מחשבים בנפח קטן, עם כרטיס מסך low-profile או אפילו רגיל. יש בנויים-מראש ויש להרכבה על בסיס מארזים קטנים. דוגמה לסקירת מארזים מן הסוג הזה:

אני לא ממליץ על שום דבר מסוים, רק לתשומת לבכם.

תודה, אך אין צורך בכאלו. הכתבה כבר כוללת מיני מחשבים מומלצים וזולים במיוחד. כאלו עם כרטיס מסך כמו שהצעת…הם לגיימרים/עורכים והם הקניה הכי פחות משתלמת מבין כל סוגי המחשבים. גם לא זוכים ליתרונות של מחשב נייד, גם לא לכל היתרונות של נייח אמיתי עקב פיזור חום פחות יעיל, פחות אפשרויות שדרוג, לרוב כרטיס מסך ‘מיני’ פחות חזק ועוד מגבלות שמי שכבר רוצה מחשב חזק, כבר עדיף לו מארז רגיל בלי כל הפשרות האלו. זה גם סתם עולה יותר בנשוואה לנייח רגיל. מי שרוצה מחשב נייד…אז נייד, ומי שמחשב לשימוש כללי ובסיסי, מיני מחשב משתלם (ראה ספוילר צהוב).

היי
אני סטודנט להנדסה - מחפש מחשב נייד לא יקר עם מסך שלא עובר את ה13 ובעדיפות לטאצ’.
מה דעתך על המחשב הזה
https://www.gearbest.com/2in1-laptops/pp_009437629748.html?wid=1433363
telecast f6 plus
תודה

זה מחשב סבבה לאופיס וגלישה, אך לא הייתי בוחר בו ללימודי הנדסה שלעיתים דורשים יותר.
עדיף לבחור במחשב נייד עם מעבד חזק יותר. אל תגביל את עצמך בהכרח ל13". הבבדל בין 13 ל14 הוא לא משמעותי ובכלל בהנדסה - מסך גדול הוא רצוי.
ממליץ על מפרט כזה -
https://tavi.ly/2r7v

תודה רבה

הערות על מחשבי הגיימינג:
המחשב הראשון גרסת 1660 - עולה 6500 ולא כמו שכתוב.
המחשב השני עולה 6664 - זה בלי מערכת הפעלה.
המחשב השלישי של HP - אזל במלאי, אבל נראה שאפשר למצוא בזאפ במחיר דומה.