מחפשת מכונת קפה זולה וטובה

אולי למישהו כאן יש המלצה על מכונת קפה שהיא לא יקרה אבל יחסית טובה? כבר שבוע וחצי לא שתיתי אספרסו ואני כבר לא יכולה להחזיק מעמד יותר, אבל אני לא רוצה להשקיע הרבה במכונה עכשיו כי ברגיל לא נראה לי שאני אשתמש בה הרבה. השאלה היא אם מכונה זולה תעשה קפה באיכות מספיק טובה או שלא? זה תלוי במכונה באמת או שזה עניין של הקפסולות דווקא? פשוט מצאתי פה https://www.vero-cafe.co.il/category/מכונות-קפה מכונת קפה לבית במבצע ממש בזול (199 ש"ח) אבל אני מתלבטת אם היא מספיק טובה, מה דעתכם? מישהו מכיר עוד מכונות בסדר גודל הזה של המחירים שכדאי לבדוק? ומישהו אולי יודע אם יש בעיות עכשיו באספקה של הקפסולות?

האיכות של הקפה תלוייה בעיקר בקפה עצמו. כמובן גם המכונה משפיעה, אבל רוב המכונות קפסולות עושות עבודה דומה בכל מקרה, כך שההבדל המשמעותי מגיע מכיוון הקפסולה עצמה, איכות הקפה שבתוכה.
יש מגוון אדיר של פולי קפה בעולם בטווח מחירים עצום. אני טעמתי כל “טעם” אפשרי ממגוון הקפסולות של נספרסו ולטעמי כולן גרועות.
המכונה שאת קישרת אליה עובדת על קפסולות “vero” שאני לא מכיר ולא טעמתי. זה די הימור ללכת על זה. מצד שני אני רואה שהקפסולה עשוייה מפולי ערביקה אז יש פוטנציאל שיהיה קפה טוב: https://www.vero-cafe.co.il/product/30-יח-קפסולות-אספרסו-פוינט-vero-italia-black מוזר אבל שלא כתוב כמה גרם יש בקפסולה. למשל ברוב הקפסולות של נספרסו יש 5 גרם שזה מעט מאוד ולא מספיק. בקפסולות של לוואצה mio יש 7.5 גרם (הבדל עצום של 50% מנספרסו!) ויש להם קפסולות מאוד איכותיות אבל לדעתי כבר לא נמכרות בישראל יותר. אז צריך גם לשים לב כמה גרם קפה יש שם. אם היתה דרך לטעום את הקפה זה היה עדיף.
מצד שני למי שלא יותר מידי אנין טעם - קפה זה קפה זה קפה ולא צריך לעשות עניין. ראיתי הרבה אנשים שטוענים שהם מבינים בקפה ובפועל לא מצליחים להבדיל במבחן עיוור בין סוגי קפה. אז גם צריכים להיות כנים עם עצמנו ולא לשלם סתם על משהו שאנחנו לא טועמים אפילו.

@Arik לומר שלוואצה יותר טעים מנספרסו זה קצת מצחיק
יש כאלו שאוהבים את הסגנון הזה ויש כאלו שלא.
מה שברור שנספרסו יותר קלאסי, אין טעם “איטלקי”.
מבחינות מרקם וחלקות הנספרסו עדיף בעמעט כל טעמיו אך עש כמובן את אלו שלא מחפשים את זה בכלל

כתבתי “לטעמי” כלומר לפי הטעם שלי נספרסו לא טוב כמו לוואצה.
אבל האמת שלדעתי חלק מהקפסולות של לוואצה יותר איכותיות מכל הקפסולות של נספרסו, לא מבחינת הטעם, אלא מבחינת איכות הקפה. אבל זו רק דעה, אין לי כלי להוכיח דבר כזה. מה שאני יכול להוכיח זה שלקפסולות לוואצה מיו יש 50% יותר קפה וזה משמעותי ביותר לטעם וזאת כן עובדה.

כתבתי “לטעמי” כלומר לפי הטעם שלי נספרסו לא טוב כמו לוואצה.
לרוב השימוש במילה זו זה כמו לומר את המשפט שאחרי בלי ההסתייגויות, כלומר “לטעמי אפל זה סתם בלון” הכוונה היא: “אפל זה סתם בלון”…
ממתנסח מעולה שכמותך לא ציפיתי לתשובה כזו.
לגבי גודל הקפסולה ברור שזה משפיע על טעם הקפה וזה עובדה, אבל לא כולם מעוניינים בטעם כל כך חזק / בכוס כל כך גדולה.
מכיוון שזה נשמע שאתה מבין לטעמך😉 בקפסולות קפה- אולי תביאו יותר מבצעים) ושל חברות פופולאריות…
תודה ויום טוב
שתה קפה ואל תזדקק לרופא

יש מכונת קפה מצויינות… כשאתה מחפש מכונת קפה תחשוב על פרקטיקה

• כמה אתה שותה ביום - כדי לנקות אותה בזריזות
  • תפעול של המכונה - כמות מים שצריך למלא ביחס לכמות שאתה שותה
  • גיוון ,קפסולות / גרעינים , או גם וגם …

אחרי ששאלת את עצמך…לך לחנות ותרגיש טוב עם מה שקנית :slight_smile:

לשימוש סביר של 2-4 קפה ביום
הייתי ממליץ על מכונת קפה של חברת DELONGHI
מכונת קפה מעולה…קטנה ויעילה:)