מדפסת מומלצת למשרד בבית?

איזה מדפסת הכי טובה למשרד ביתי?
רציתי להתייעץ לגבי איזו מדפסת כדאי לקנות למשרד ביתי של בן אדם אחד בלבד, אבל שצריך הדפסות ברמה היומיומית? אני כבר יודעת מהניסיון שלי שעיקר ההוצאה עם המדפסות האלה היא על הדיו, אז חשבתי שאולי אפשר לקנות מראש מדפסת שהיא חסכונית בדיו - מה אני צריכה לקחת? קראתי שמדפסות לייזר מיועדות לכמויות מאוד גדולות של הדפסות שזה לא משהו שאנחנו צריכים, אבל מצד שני שהעלויות של החלפת דיו במדפסות האלה הן יותר נמוכות - אז לדעתכם כדאי לקחת כזאת? ומה דעתכם על מדפסת לייזר HP LaserJet Pro M102w G3Q35A Wi-Fi שמצאתי פה https://www.ivory.co.il/HP-printers.html ? היא במבצע עכשיו, כדאי לקחת אותה? ונכון שעדיף לקחת רק מדפסת בלי כל התוספות של סריקה וכו’?

המודל העיסקי של מדפסות דיו מתבסס על מחיר מסובסד של המדפסת, כלומר החברה מפסידה כסף על המדפסת עצמה ולכן הן כל כך זולות. את הכסף עושים מהדיו.
למשרד אין שום הגיון לקנות מדפסת דיו.
למשרד חייבים מדפסת משולבת סורק שהיא אלחוטית. למשל זאת https://tavi.ly/22rp
מדפסת משולבת סורק מאפשרת לעשות צילומים שנחוצים לעיתים קרובות במשרדים. אלחוטי מאפשר לשים את המדפסת איפה שנוח ומתאים במשרד ולא דווקא ליד הראוטר שיכול להיות בכלל בחדר אחר.
במקרה הנדיר יחסית שרוצים הדפסה בצבע, יש מספיק בתי דפוס בכל חור שעושים את זה. חבל לזרוק 1000 + שקל על מדפסת צבע אלא אם באמת משתמשים בצבע לעיתים קרובות.
השיקול היחיד שנשאר לך לקבל זה האם צריך פידר - כלומר האם צריך לסרוק חבילות גדולות של ניירת באופן אוטומטי. פידר מייקר את המדפסת.
בעצם יש שיקול נוסף, מדפסות מסויימות מאפשרות הדפסה דו צדדית, זה מייקר את המדפסת די הרבה אבל חוסך בנייר.

לגבי השיקולים שלך:

1. אין “הכי טובה” - יש יתרונות וחסרונות במאפיינים שונים.

2. מדפסות לייזר לא מיועדות דווקא ל"כמויות מאוד גדולות". כמו-כן, ומניסיוני לאורך השנים - מדפסות הזרקות דיו נוטות להתקלקל, להיתקע, ולהיקלע לבעיות תוכנה, ממשק וכו’ יותר ממדפסות לייזר. כמו-כן מכונות multifunction נוטות לסבול מבעיות יותר מאשר מדפסות לייזר בלבד (אבל הרבה פחות ממדפסות הזרקת דיו).

3. אל תתבסס על מבצעים בקניית מדפסת.

4. ל-multifunction יש יתרונות, כפי שאריק ציין, אבל גם חסרונות כפי שאני ציינתי. עוד חסרות הוא שנוח פחות להניח חפצים על המדפסת או למקם אותה בגומחה עם מעט חלל מעליה.

5. הדפסה דו-צדדית חוסכת נייר ולי באופן אישי חשובה - למרות שהדבר תלוי בסוג הפעילות במשרדך.

6. חיבור חוטי וגם אלחוטי לרשת הם מאפיינים חשובים למדפסת משרדית, כמו שאריק כתב.

אני רכשתי Brother MFC-L2710DW ואני מרוצה ממנה. היא אלחוטית, דו-צדדית, קצב הדפסה סביר, לא מאוד כבדה, ולא נתקעה או התקלקלה לי עד עכשיו. התמיכה בלינוקס היא בינונית, אבל נשמע לי שזה לא שיקול עבורך. לעומת זאת, כמות הדפים במגירת הדפים הריקים אינה גדולה - 250 עמוד - אבל כתבת שאינך מתכננת להדפיס הרבה מאוד, אז נראה שזה יתאים. ביקורות טובות ב-Zap.