13 טיפים לבלאק פריידי (שכנראה עוד לא שמעתם!)

פורסם ב: https://zuzu.deals/13-טיפים-לבלאק-פריידי-שכנראה-עוד-לא-שמעת/

עוד רגע זה מתחיל :-) הנה כמה טיפים לפני שמתחילים!

“לכם המחיר נשאר אותו הדבר כמובן אבל החנות משתפת אותנו בקצת קרדיט על ההפניה”
לפחות תהיו כנים, כשקונים דרך הלינק שלכם משלמים פערי תיווך שהיו יכולים להיחסך ע"י שימוש באתרי קאשבק. רובם מחזירים כ5 אחוז על כל קניה והטובים שבהם גם 8-10 (לדוגמא הי טק זון).
אני מפרגן לכם לפעמים בקניה דרך הלינקים שלכם, אבל קצת מציקה לי החוסר כנות.
אם רוצים להיות צרכנים חכמים באמת, במיוחד על המוצרים היקרים, חוסכים בפערי תיווןך ומשתמשים בקאשבק!

חייב לומר שזו אחת התגובות היותר מעצבנות וחסרות התחשבות שנתקלתי בהן.
עם כל הכבוד כנות ושקיפות ממש לא חסר כאן ואין שום פערי תיווך. עצם העובדה שאני מבקש שחור על לבן ופונה אליכם לתמיכה - היא בדיוק ההגדרה של כנות ושקיפות…אני כותב לך באופן הכי שקוף וברור שיש - שהתמיכה שלכם חשובה לנו וגם מסביר בדיוק למה ועל מה ההוצאות הולכות. קבלות ותוצאות לא חסר לנו. מבחינתך זה חוסר כנות. לא יודע אם זה יותר הזוי או פשוט חצוף.
המחיר אגב אותו המחיר לכולם, בין אם זה לינק אפילייט או לא. בכלל התקציב לאפלילייט מגיע מתקציב השיווק למעשה, וכמו שחנות יכולה להקצות כסף לפרסומת מעצבנת בפייסבוק/יוטיוב - היא יכולה במקום זאת לשלם למשווקי אפילייט - שבאמת בודקים את המוצר וממליצים בהתאם ושמים את המוניטין שלהם מאחורי ההמלצה. כך או כך, מחיר הפרסום מגולם במחירי המוצרים.
לומר שמצד אחד אתה משתמש באתר ומצד שני קונה באפילייט זה לסחוט את הפרה ולשחוט אותה גם. אי אפשר לקיים אתרים כאלו חינם. אי אפשר לפתח תוסף, אפליקציה ושאר פיצ’רים - בחינם. אי אפשר לבנות השוואות מחירים ואתרים - שעות על גבי שעות של עבודה - בחינם. אי אפשר לקנות מוצרים לסקירה, לצלם אותם, לבדוק אותם, לכתוב כתבות, לענות לתגובות, לסייע אחרי/לפני קניה וכו’ - בחינם. כל זה עולה בסוף כסף ובלי אפילייט - זה פשוט לא אפשרי, ואני מדבר מניסיון - כי ניסינו!
ביקשתם…התעקשתם, אז הקמנו אתר קאשבק (קאשגורו), פרסמנו שיווקנו וואלה - לא כלכלי. לצערי אי אפשר גם וגם וגם ותמיד יהיה שירות קאשבק מתחרה שיתן לך עוד אחוז יותר כביכול.
אפילייט זו שיטת השיווק הכי כנה והכי נקיה כי כולם מרוויחים - גם החנות, גם המשווקים ובוודאי שגם הלקוחות שמקבלים הרבה יותר מ5% מסכנים בקאשבק. כל קופון כאן, כל דיל ומציאה, כל סקירה על מוצר - נותנים לך הנחה וערך הרבה יותר גדול מכמה אחוזים של קאשבק. אם עדיין אתה בוחר להשתמש בקאשבק - תפדל! תהנה! אבל לפחות אל תבוא לירוק מהבאר שממנה אתה שותה ותגיב כאן ותבקש לפגוע בדרך היחידה שאפשר לקיים את האתרים והשירותים שאותם אתה צורך.
לומר שחוסכים בפערי תיווך בשימוש בקאשבק זה מטופש, כי אתרי תיווך הם אתרי אפילייט לכל דבר, רק שהם מתווכים!
אל תשכח אגב שבכל אתר קאשבק רשום בכוכבית עד 8 אחוז ובאותיות הקטנות - גם רשום שקאשבק לא יעבוד כשמשתמשים בקופונים ועוד תנאים. באתרים רבים הקאשבק הוא מזערי ומסתכם ב1-2% במקרה הטוב וגם זה מוגבל לשלל קטגוריות.
צרכנים חכמים באמת - לא צריכים להסתכל רק דרך החור של הגרוש וכן צריכים לדעת שיש מחיר לכל דבר, גם לתוכן או שירות ‘חינמי’ וחופשי ברשת, בפרט אם רוצים שהוא ישאר אובייקטיבי ובלתי תלוי בדבר.
משחרר אותך מהצורך לפרגן לנו לפעמים, בקניות קטנות או גדולות כאחד.