המדריך המקוצר לאינטרנט מהיר!

בדקתי ב ST וב Fast באותם שרתים.
דבר נוסף יש לי ראוטר של סלקום שעובד בקצב של 500 מגה.

רעיון?

יש לי 2 יחידות MW6 ועוד 2 יחידות MW3
עד היום אני נמצא בסלקום (טריפל), ולאחרונה אפסנתי את ה TENDA לטובת נסיון נואש ואחרון לציוד קצה של סלקום (שהציעו לי לנסות את ה Super Wifi שלהם).
עכשיו החלטתי שאני עובר לתשתית אינטרנט של הוט (אין אצלנו פייבר).
הוט טוענים שהראוטר שלהם הכי חדש ומתקדם (HOTBOX 4) שאני אמור לקבל בהתקנה, הוא עם WIFI חזק.
אני מניח שהוא לא ייתן כיסוי מיטבי בכל הבית ועדיין אצטרך להחזיר לשימוש את ה Tenda.

האם זה יעיל ומושכל ליצור רשת באותו השם של הרשת של הוט במקביל אליה, וכך לחסוך כפילות של ראוטרים (באותו מקום יהיה גם Hotbox וגם Tenda)? או שזה עלול ליצור בלגאן ועדיף לכבות את ה WIFI של הוט ולהניח את ה MW6 הראשי לידו ?

מיותר להשתמש גם בWIFI של הHOTBOX. עדיף כמה שפחות רשתות ותדרים מתנגשים.

תודה על הסקירה המקיפה

1. לגבי 4 הראוטרים התומכים ב WIFI 6 של שיאומי, אשמח קצת לפירוט טיפה רחב יותר על ההבדלים בינהם.

2. האם לתצורה של הראוטר יש השפעה על הביצועים (אנטנות / רמקול).
    האם התצורה הותיקה של אנטנות חיצוניות לא נותנות ביצועים עדיפים על צורת הרמקול?

3. האם ראוטר בעל עוצמה גדולה יותר או טווח רחב יותר , לא אומר גם יותר קרינה.
    האם יש איזה הבדלים בין הראוטרים היקרים והוזלים בעניין הזה.
    ובאופן כללי האם הרמקולים היקרים שלAsus לדוגמה נותנים איזה ערך מוסף?

4. אין לי כרגע מכשירי Wifi 6 בבית , ואין סיב אופטי, ופשוט נמאס לי מהתפקוד של הראוטרים המובנים של הוט (פעם סבבה פעם לא).
    האם כדאי לרכוש את הראוטרים התומכים Wifi 6, יש להם תועלת מעבר לכך.
    או שאפשר לרכוש את הראוטר הפשוט והרגיל של שיאומי 4A.

1. לחץ על הלינק של כל אחד ותראה מפרט מלא.
  2. לא, אין הבדלים משמעותיים לתצורה. הAX1800 והAX5 לדוגמא מראים ביצועים זהים.
  3. לא בהכרח, גם הסמארטפון, המחשב והטאבלט שלך הם מכשירים משדרים הרי וכשיש להם פחות קליטה הם צריכים להתאמץ יותר ומקרינים יותר. יותר נקודות גם אומר פחות עוצמת קרינה למעשה ממכשיר אחד. בכל מקרה זו קרינה בלתי מייננת אז זה חסר משמעות.
    אלו של אסוס עולים הרבה יותר.
  4. ברור שכדאי. מה ההבדל במחיר כבר? כ10-20 דולר? בתמורה אתה מקבל נתב שהוא גם WIFI 6, גם מעודכן ומשוכלל יותר בכל היבט, גם תומך MESH אם תרצה. גם יהיה רלוונטי שנים קדימה ולא תצטרך להחליף אותו בעוד שנה-שנתיים כשכל מחשב וכל סמארטפון בבית שלך כבר יהיו עם WIFI6. עדיף ללא ספק.

תודה שכנעת.

הבנתי שהחלטה לבחור איזה סוג היא פשוט עניני נראות.

תודה

לא זה לא עניין של נראות בלבד. יש כמובן גם הבדלים טכניים משמעותיים יותר בין AX5 לAX6 וכו’ וגם הבדל במחיר. מבחינת העיצוב והביצועים ספציפית לAX5 מול הAX1800, נכון, זה בעיקר עניין של טעם/הצורה המתאימה לך כי המפרט והביצועים שלהם למעשה זהים.

אכן בסוף נטרלתי את ה WIFI של ה HOTBOX.
נקווה שזה באמת יעבוד יותר טוב מהראוטר של סלקום.

המון המון תודה, מאמר מעניין ביותר.

כיום יש לי סיבים של אנלימיטייד מחובר ל tenda ac11 שלא מצליח לתת מהירויות טובות במרחק 3 צעדים ממנו.

אז הזמנתי את ה ax1600, האם אוכל להשתמש בטנדה כמאש? או רק כמגדיל טווח?

ואם עדיף כבר לקנות עוד ax1600 בשביל המאש?

הAC11 הוא ראוטר מצויין עם המון ביקורות טובות כאן ובקבוצה. נשמע שיש לך בעיה במיקום שלו (אם הוא מוקף חוטים בארון החשמל/תקשורת למשל או מאחורי קיר עם בטון וקורות) או בעיית הגדרות.
לגבי מש - כאמור מש הוא לא סטנדרט אוניברסלי שעובד בין מותגים. רק דגמים מאותו המותג והסדרה תומכים בזה בזה וגם זה רק אם מצויין כך. כל סדרת הAX של שיאומי יכולה לעבוד כמש זה עם זה- AX5/AX6/AX1800/AX3600.

הבנתי, תודה.

מה הדרך הכי מומלצת לשלב בין שני הראוטרים?

שהשיאומי יהיה מחובר ישירות לאינטרנט? והטנדה כמגדיל טווח?

ומאיפה אפשר לקבל את העזרה בהגדרה של ac11?
במרחק מטר ממנו הוא נותן 300 מגה במחשב (בטלפון 80).
אבל במרחק של 8-9 מטרים (מאחורי 2 קירות) אני מקבל בסטרימר 4 מגה בערך…

קודם כל תודה למורה נבוכים שכתבת Elaad! בכל זאות, אולי בגלל הגיל, אני צריך משהוא שיעזור לי להחליט למי להתחבר, מה לקנות ואיך למקם את הציוד. מדובר בבית ביפו, עם קליטה לא טובה של סלולר, ולא ברור איזה תשתית אינטרנת עדיף במקום הספציפי. משהוא יכול להמליץ על אדם אמין ומקצועי שמוכן להגיע, לראות את המבנה ולתת יעוץ טכני במחיר אוגן?

הי. תודה רבה על המאמר וההמלצות !

1. אם חשובה לי בקרת הורים עדיין שיאומי מומלץ ? (לא היה פירוט על זה) או שעדיף ללכת על TP-link/Linksys ?
  2. אני צריך לפחות 4 חיבורים קוויים בראוטר בכל קומה. ויש רק 2-3 יציאות קוויות ביחידות של מערכות ה MESH. האם יש פתרון עם ראוטר שכולל יותר יציאות או שחייבים לשרשר switch ? יש פתרון אחר ?

היי האם mesh מגיע לממד ?

הי, האם יש דרך להפוך את הממשק של הAX6 לאנגלית? זה בסינית…
ו… לא ראיתי שקיימת אופציה לתזמן את השעות של הWIFI כמו שיש בTP-LINK
פשר אומנם להדליק ולכבות את הוויפי דר האפליקציה… אבל אני רוצה שזה יהיה אוטומטי… משעה עד שעה… יש אפשרות כזו?

האפליקציה שלו - MI WIFI - תומכת גם באנגלית מלאה. ממשק הWEB באתר MI WIFI/כתובת הIP - אפשר לתרגם בקלות אוטומטית בגלישה דרך כרום. סביר שגם שם יתרגמו בהמשך. לגבי תזמון, לא מצאתי כזה באפליקציה. סביר שיוסיפו בהמשך.

רכשתי להמלצתכם 2 AX1800 על מנת ליצור MESH בבית, חיברתי אותם למודם סלקום אולם נורת האינטרנט אצלם נשארת כתומה ולא הופכת לכחולה…מה אני לא עושה נכון (בהנחה שניתן ליצור MESH עם מודם סלקום ושני AX1800 )?

AX1800 WIRE CONNECTED TO CELLCOM AX1800 TO CELLCOM CELLCOM ROUTER

אני חושב לנסות לקנות ראוטר סלולרי לבית מבנגוד/אלי אקספרס, יש למישהו המלצה על אחד שיתן את התמורה הטובה ביותר למחיר? ראיתי שקיי.אס.פי מוכרים tplink אבל זה יקר מידי, אם יש משהו דומה לזה באתרים הסיניים אני אשמח לדעת.