המדריך המקוצר לאינטרנט מהיר!

תגובה מאת Pinchas
או מהחנות הזאת ? https://www.aliexpress.com/item/33032437060.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5b6e4c4dZYmAWC

כן סבבה. יש מחירים דומים גם בבנגוד/גירבסט עם קופונים ופייפאל.

תודה על מאמר מפורט ומדייק.
שאלה: מה ההבדלים בין השיומי 4A לטנדה AC11?
אני מחובר לאנלימיטד (סיב אופטי 500 מגה) עם הראוטר שלהם (D-Link 11AC - AC1200) ומגיע למהירויות עלובות (בדירת 4 חדרים טיפוסית. גם ליד הראוטר).
איזה מכשיר מהמפורטים במאמר יכול להזניק את הוויפיי שלי לשנת 2020?

תודה על הסקירה המקיפה!!

גם אני אשמח לדעת האם אפשר להזמין מחו"ל ראוטר משולב מודם

1. איזה דגמים מומלצים?
  2. האם יעברו במכס?
  3. האם יעבדו בארץ עם תשתית בזק?

אין הבדלים משמעותיים. שניהם טובים ובמחיר דומה, תבחר לפי המחיר/העדפה שלך.

יש מעט דגמים שמתאימים לכל הדרישות בארץ וגם המחירים די דומים למומלץ כאן כך שאין סיבה מיוחדת לבחור בכזה משולב מודם מחו"ל, בפרט שכאמור ברוב החברות תקבל בחיוב-זיכוי / חינם ואפשר פשוט להשתמש במודם שלהם בשילוב עם ראוטר חזק ומשתלם במקום הראוטר המובנה.

שלום אלעד.
עבר כבר מלא זמן [ומלא מים בירדן לכנרת:)] מאז הכתבה,
יש אולי המלצה למשהו עדכני יותר?
אני מחפש פתרון זול עד כמה שאפשר להגברת אות אלחוטי של הראוטר מבזק

המים רק התאדו קצת והכתבה רובה ככולה עוד רלוונטית מאוד למעט תוספת של כמה ראוטרים התומכים בwifi 6 שפרסמתי לאחרונה.

הכתבה עודכנה!

קניתי זוג MW6 להחליף את ה-VR600+מגדיל הטווח שלי כי עצבן אותי הבעיות קליטה במעבר מצד אחד של הדירה לצד השני.
בהתחלה נורא התאכזבתי, כי נראה שהמכשירים לא עשו את העבודה ועדיין הייתי צריך לרסט את הוויפיי בסלולרי שלי במעבר בין קצוות הדירה כדי שיתחבר לנקודת הגישה הקרובה.
א-ב-ל מתברר שבעצם הגדרתי את המכשירים לא נכון!
היות והמודם ראוטר הישן שלי נשאר (ללא וויפיי) יצא מצב שגם הוא וגם ה-MW6 הוגדרו כשרתי DHPC.
זה כמובן לא טוב כיוון שנוצרות התנגשויות בהקצאות כתובות ה-IP, ולכן לאחר שהגדרתי את ה-MW6 כ-bridge הכל עובד מצויין!

שלום,
התחברתי לסיבים של פרטנר במהירות 1,000 עם טלפון ביתי (יציאת VOB).
אני משלם שכירות 25 ש"ח לחודש לראוטר ומחפש פתרון ברמה הקיימת ואפילו יותר במחיר זול יותר ע"י קניית נתב משלי עם WIFI מצויין (כיום לא מגיע לסוף הבית ואני צריך מגדיל טווח).
בנוסף יש לי בבית 3 פלאגים של חיבור אינטרנט ע"ג חשמל במהירות 1000 (רביעי יוצא מהראוטר).
מחפש פתרון כולל במחיר טוב וכדאי, אפשרי לקנות בארץ או מחו"ל.
תודה מראש לעונים.

תתעקש עם פרטנר לקבל מודם סיבים. הם יתנו בחינם עם קצת לחץ. תחזיר את הראוטר שלהם ותחבר AX5/AX1800 למודם. תוסיף עוד יחידה אחת בהמשך הבית, אם הבית גדול אז 2, ואתה מסודר.

יש לי מודם שלהם שרכשתי בעבר נתב D-link 256 AC.
בקשתי את הנוכחי כי אני צריך לחבר אליו טלפון שולחני (יציאת VOB) ובנתב שהיה לי אין יציאה כזו.
אם אזמין את ה-AX1800 איך אחבר את הטלפון?

וואו! סחתיין על המדריך!! ממש מקיף וממצה!
תודה רבה רבה!
עשה לי המון סדר.
התחברתי השבוע לסיבים של פרטנר וויתרתי על ראוטר שלהם, קניתי אחד באייבורי, עושה בהחלט את העבודה… אבל עכשיו אני מעוניין להחליף, לראוטר עם mesh של שיאומי שמופיע פה…

שאלה ברשותך,
הבית אצלי, מרושת עם כבלים כרגע יש לי את הראוטר בפתח המזגן, שממנו יוצאים כבלים לכל הבית, ובסלון שמתי עוד ראוטר ישן, שאליו מחוברים טלויזיה, סטרימר… (ואז זה נחשב שמחובר קווית, אבל המהירות יורדת) והוא גם מוציא לי וויפיי, אבל נמוך…

השאלה, אם אני קונה שניים של שיאומי, אחד יחליף את הראוטר בפתח המזגן, ממנו יצא לכל הבית… ואת השני אני אשים בסלון כך שישדר לי וויפיי גבוה בעזרת הmesh…
אבל האם אוכל לחבר אליו גם את הטלויזיה ואת הסטרימר? בצורה קווית? ואקבל את המהירות הגבוהה?

תודה,

:pray:

תודה רבה :slight_smile:
כן, תוכל, יש לך בAX1800/AX5 שלושה חיבורי LAN מאחורה לחיבור קווי.

תודה רבה

רכשתי השבוע VR600 מודם ראוטר TP LINK סטרימר שיאומי לא הצליח להתחבר לרשת ואילו בסטרימר סטינג לא היתה בעיה.החזרתי לחנות וזוכה חשבוני. כרגע מחובר ל VETECH 605 תשתית בזק ספק בזק בינלאומי 40 מגה. האם ניתן להתחבר למודם ראוטרVTECH605 עם ראוטר נוסף התומך WIFI6 או כל ראוטר אחר ללא שינויים בהגדרות ב 605.

אין שום קשר לא לראוטר ולא לסטרימר. ייתכן שלא הייתה קליטה, טעית ברשת/סיסמא וכד’. הVR600 הוא סופר פופלארי כמו גם הסטרימר שיאומי ושניהם נפוצים בעשרות אם לא מאות אלפי בתים בישראל…
זה לא משנה לאיזה ראוטר/מודם מחברים. כל עוד יש חיבור רשת לראוטר החדש - הוא יעבוד.

תודה על התשובה.
הבנתי שניתן להתחבר לראוטר/מודם הישן עם ראוטר חדש ללא שינוי הגדרות. מה הכוונה כל עוד יש חיבור רשת לחדש.
האם יש לחבר כבל רשת בין הישן לחדש. החדש ישמש כמשדר WIFI לרשת הביתית.