כל מה שרצית לדעת על שיאומי!

פורסם ב: https://zuzu.reviews/xiaomi-guide/

שיאומי. הענק הסיני שכובש את העולם בסערה וישראל בפרט, עם אינספור מוצרים במחירים שוברי שוק. המותג שכנראה כבר כל ישראלי מכיר וסביר שגם מחזיק לפחות מוצר אחד שלהם בכיס או בבית. שיאומי הם כבר מזמן לא רק סמארטפונים זולים ומשתלמים. הם גם תאורה חכמה, מצלמות רכב, שואבי אבק, שעונים, בגדים, נעליים, גאדג’טים ומה לא. החברה משווקת כבר…

אחללה כתבה באמת חידשה לי כמה דברים ,לגבי הכירה שנמכרת בארץ היא מגיע בשפה האנגלית לעומת הסינית שמגיע בשפה הסינית ,כאחד שמשתמש בכירה כשנה אני מאוד מרוצה ממנה אך ללא ספק היה משפר את החווה אם היא הייתה בשפה האנגלית ואני חושב שאם הפרש של כ100 שקלים בין רכישה ברשת הייתי מוסיף את הכסף כדי לקבל אחת באנגלית ,לגבי שאר המוצרים אני באמת לא מבין מי קונה אותם בארץ .

וואו כתבה מושקעת ביותר

תודה. הדוגמא הזו הייתה דווקא למחירים של גירבסט ושאר המשווקים מחו"ל. לא להמילטון, בכדי להראות שהמחיר גבוה ומנופח לעיתים - גם בהזמנה מחו"ל. עניין הגרסאות גלובלית/סינית וכו’ זה עניין אחר. כשהכירה הזו הושקה - לא הייתה אפשרות אחרת מלבד סינית.

המודל העסקי שאתה מדבר עליו מוזר במיוחד. אף אחד כמעט במערב לא רוכש שירותים משלימים משיאומי, ובטח לא מוצרים משאר האקוסיסטם שלהם שבהם הרווח כן יכסה את עלות הפיתוח של הסמארטפון, בפרט שגם עליהם הרווח לא גדול. סביר יותר שזה שילוב של אסטרטגיית אמזון - השקעה של כל הרווח בצמיחה, עם מימון כבד של ממשלת סין, כמו שאר כל החברות הסיניות שפועלות במערב.

מוזר מוזר אבל עובד…עם המספרים קשה להתווכח ואין שום מימון כבד של ממשלת סין. לא צריך להיכנס לקונספירציות כשהכל מדווח ומפורט. התייחסתי לכך שהמודל כרגע עובד טוב - בעיקר בסין. ברמה מסויימת גם בהודו. אלו 2 השווקים העיקריים של החברה היום. היא עוד לוקחת את הזמן בכניסה לשווקים מערביים ולשוק הגדול מכולם - ארה"ב, שהיו שציפו שתיכנס אליו כבר לפני שנים. מחוץ לסין, היא מרוויחה ממכירות (ולא מעט), ו5% ממכירות במליארדים זה לא כזה רע, כשמימלא הוצאות הפיתוח והייצור לשוק הסיני מספיקים. השיווק לעולם זה רק בונוס. זה גם לא נכון שלא קונים ממוצרי האקוסיסטם. קונים - והרבה. אוזניות, סוללות, מטענים, מטריות, שואבים רובוטים, אלחוטיים ומה לא. אם ואיך יפצחו את שירותי התוכנה והשירותים למערב - ימים יגידו. אחד השירותים למשל זה גיבוי ענן למצלמות הרשת/אבטחה שלהם לדוגמא (מעבר לתוכנית החינם). זה אומנם רק כמה דולרים בחודש, אבל נטפליקס בנו אימפריה בדיוק כך.

נכון וחבל שלא ניתן להפוך מוצרים של הבית החכם לגלובלים (את הרוב אפשר אבל לא הכל )

תגובה מאת יאיר
סקירה מקיפה ומעולה
תגובה מאת דינה
היי לי יש שני מכשירי שיאומי רדמי נוט 3 ורדמי נוט 5… אני מאד מרוצה למעט בעיה אחת שמפתיעה אותי… לא ניתן להעביר תמונות למחשב או לאחסון נייד בתיקיות כפי שיצרתי במכשיר הפון… זה משו בסיסי שלא יתכן שלא יהיה במכשירים של שיאומי. תודה רבה

היי, לא יודע אם הבנתי את הבעיה. הבעיה מבחינתך היא בהעתקה למחשב או בתצוגה בנייד?

תגובה מאת יהודה
וואוו, איזה כתבה מקיפה ומושקעת, כל הכבוד לך ממש כתבה נצרכת שאף אחד לא עשה, תודה רבה! אולי תעשה כתבה על מותגים סיניים איכותיים שלא הגיעו לארץ ואפשר לקנות ברשת, חיפשתי הרבה ולא מצאתי מישהו שעשה את זה
תגובה מאת נתי
כתבה מעולה! ניכרת ההשקעה הרבה והמידע… תודה רבה!
תגובה מאת חנן
רק מה שלא מצויין כאן זה בעתיות התוכנה של שיאומי. כמעט בכל מכשיר שלהם בין אם זה בסמארטפונים או בסטרימר MI BOX תמיד יש להם בעיות עם התוכנה. במצבים רבים אתה מקבל חומרה מספר אחת ותוכנה שהורסת את כל חויית השימוש. כמו כן מניסיון שלי אין מענה ותמיכה נורמלית מצוות התמיכה שלהם. לרוב כל עדכון תוכנה רק הורס ואצל שיאומי פשוט עדיף לא לעדכן.