תזרקו את הקומקום! מחמם מים מיידי (של שיאומי!)

האם אפשר לרוקן את כל המיכל לסיר? או שהוא יצטרך המתנה באמצע?

אפשר אבל המזיגה איטית. בסה"כ כנראה שזה יקח אותה מהירות כמו של קומקום רגיל אם אתה רוצה למלא 2-3 ליטר. אם יש כיריים טובות כמו אינדוקציה - עדיף להרתיח ישר בסיר, זו אותה המהירות של קומקום.

יש כבר במחיר 74.99$ ?

תגובה מאת LIORI
האם בדגם הקטן יותר (של 1.8L) יש גם פלאג סיני? הזמנתי אותו ואני רוצה לדעת. האם יצא לך לעבוד איתו גם ? האם יש הבדל בתהליך החימום או באיכות?

גם בקומקום יקח 30 שניות לפחות…

בקומקום הרתחה של ליטר ויותר אורכת 5-7 דקות. תלוי באיכות הקומקום. בדיספנסר - מהירות זרימת המים תלויה בטמפרטורה.

לא סקרתי את הקטן אך יש כאן עשרות שרכשו ומרוצים. לכולם פלאג סיני. מחליפים לפלאג ישראלי בכמה שקלים.

תגובה מאת רוני
אלעד תודה רבה על הסקירה, אני בדיוק מזמין את המכשיר של ה4 ליטר, נשמע מדהים, אבל הערה קטנה ברשותך- ההתייחסות לדגם ה1.8 כאילו הוא של xiaomi זאת טעות. זה לחלוטין לא דגם של שיאומי. מדובר בהטעייה נפוצה מאוד. מדובר בסך הכל במוצר שנמכר באתר Youpin של שיואמי על ידי יצרן עלום שם זאת בניגוד לדגם ה4 ליטר של viaomi שזאת חברת בת של שאיומי. הרבה גורמים בשרשרת החל מהיצרן ועד לאתרי הסחר נהנים להטעות את הצרכן התמים עם הכיתוב Xiaomi Youpin שגורם לו להאמין שהמוצר הוא של שיואמי למרות שלשיאומי אין שום קשר לחברה. ראה גם את הידיעה על שואב האבק של JIMMY, אותו סיפור: https://www.mako.co.il/finances-consumer/Article-e6d5048c5b7f861006.htm

תודה. אכן מדהים ושימושי להפליא. משתמש בו כל יום המון פעמים וחסך לי כבר כמה שעות במצטבר נראה לי בהשוואה לקומקום רגיל :slight_smile:
לגבי ‘ההטעייה’ - הנה שיעורי בית -

תגובה מאת רוני
תודה אלעד, ראיתי את הכתבה המעולה, אבל עדיין אני עומד על דעתי בנושא. מוצר שמשתמש בשם Xiaomi Youpin כדי לשווק את עצמו זה מוצר שהוא לחלוטין לא חלק מהאקוסיסטם של שיאומי. זה בדיוק כמו שמוצר יימכר באמזון ואחרי זה ישווק במקומות אחרים כאילו הוא מוצר של אמזון…בעיניי זאת הטעייה רצינית. כמו שאתה כותב לשיאומי יש חלק במאות חברות ואם החברה שמייצרת את הקומקום 1.8 ליטר היה קשר עסקי כלשהו לשיאומי מעבר לשימוש בפלטפורמה המסחרית אז כמובן שהם לא היו מתביישים להשתמש בשם המותג שלהם. ככה ששיואמי זה לא. ובגלל שבדרך כלל המוצרים בYoupin הם איכותיים גם אם הם לא קשורים לשיאומי אז לקוחות לא מתלוננים אבל עדיין למען האמת בפרסום אני מאמין שצריך לדייק בעניין הזה.

כרצונך…
שיאומי עצמה מייצרת מעט מאוד בפועל. בעיקר את הסמארטפונים שלה וגם זה מורכב מעשרות יצרנים.
VIOMI היא חברה של/חברת בת/חברה בה שיאומי מושקעת…לא ממש משנה, אבל היא לא ‘שיאומי’ עצמה. למעשה בסין מוצריה נמכרים גם בחנויות נפרדות לחלוטין. כך גם AQURA של האבטחה, YI של המצלמות ועוד, למרות שאלו לכאורה חברות עם מוצרים שהם לגמרי ‘של’ שיאומי ובתמיכתה. גם השואבים של שיאומי מיוצרים על ידי רובורוק. הדור הראשון - נשא את הלוגו, והשני לכאורה לא של שיאומי ובלי הלוגו, למרות שהוא עובד עם MI HOME, נמכר על ידי שיאומי בשלל ערוצים ועובד עם אותם החלפים.
גם הJIMMY הנפרד לכאורה - שמיוצר על ידי חברת LEXY (שלטעמי דווקא צריכה להיחשב הרבה יותר מאשר שיאומי בייצור שואבים שכן זה עיקר עיסוקה כבר שנים רבות), מעוצב כולו בחלקים זהים כמעט לרוידמי (שגם לכאורה של שיאומי עצמה אך נמכר בעולם תחת שם נפרד דרך קיקסטרטר בכלל).
בקיצור, מיותר להיכנס לזה. מוצר טוב זה מוצר טוב. זה לא הטעייה בשום מובן. דווקא ההנחה שאם המוצר הוא ‘של שיאומי עצמה’ או ב’ייצור של שיאומי עצמה’ כפי שמתחרים רבים שלנו אוהבים לתבל, הוא סוג של הטעייה לטעמי, כי זה לא ממש ערובה בטוחה לאיכות עדיפה על פני המוצרים באקוסיסטם או בכלל.

תגובה מאת רוני
אלעד, תודה על התשובה המפורטת, בסופו של דבר כל מה שמשותף לחברות שציינת הוא שהן כן חלק מהאקוסיסטם של שיאומי, חברות בהן שיאומי מעורבת במידה כזאת או אחרת. חברות שהן באמת חלק מהאקוסיסטם של שיאומי מפרסמות בגאווה את שם המותג שלהן אבל חברות שהן לא אז פרסום מוצריהן מתבצע בדרך מטעה של אזכור שם האתר שבו הן מכרו את המוצר. אתה תמצא רק חברות צד שלישי מהסוג הזה משתמשות בשם “Xiaomi Youpin”. לעולם לא תראה שבפרסום כלשהו של חברה שקשורה לשיאומי יכניסו Youpin כדי לפרסם מוצר כלשהו רק בגלל שהמוצר נמכר באותה פלטפורמה. עד שלא כתבת שהשואב אבק מיוצר על ידי LEXY מעולם לא שמעתי על השם שלהם וגם לא מצאתי שיש להם אתר כלשהו. וראיתי שלפעמים השימוש בשם הוא אפילו מורחב יותר כמו Xiaomi Youpin LEXY JIMMY…ככל שהשם יותר ארוך כך זה מעיד על רמת המאמץ להסתיר את זה ששיאומי לא קשורה ישירות לחברה. לגבי מחמם המים אם עושים זום אין רואים שהשם שלהם הוא SCISHARE, במקרה הזה השימוש בפרסומים בשם האמיתי של החברה נדיר עוד יותר וגם להם אין אתר כמובן. קח לדוגמא פרסום של אחד משואבי האבק של JIMMY באמזון, פרסום שמכבד לחלוטין את האינטליגנציה של הצרכן: LEXY JIMMY JV71 Vertical Wireless Vacuum Cleaner from Xiaomi Youpin - Champagne Goldhttps://www.amazon.com/LEXY-JIMMY-Vertical-Wireless-Cleaner/dp/B07R45J687 כלומר יש אזכור של Xiaomi אבל באופן שמכבד את הצרכן ומסביר לו שהקשר לשיאומי הוא שהמוצר נמכר בפלטפורמה שלהם וכך אין חשש שהלקוח ייטעה לחשוב שמדובר במוצרשל שיאומי. אגב בשום שלב לא טענתי שהמוצרים האלה כמו של JIMMY או של מחמם המים 1.8 ליטר הם פחות איכותיים הטענה היא רק לגבי האמת בפרסום. ה1.8 גם נראה מדהים וקומפקטי ויש מצב שאם אני אמצא מה לעשות איתו אני אזמין גם אותו (ואולי גם אם לא אמצא…אני מכור לכל הגאדג’טים האלה חח מזמין כל דבר כמעט)…ככה שגם אם המוצר לא של שיאומי כל עוד הוא נראה איכותי זה סבבה מבחינתי. אגב שים לב שבכתבה שפירסמת יש פסקה שלפיה יוצא שאתה די מסכים עם מה שאני כותב. או לפחות הסכמת בעת כתיבת המאמר “כן נציין כי יש מוצרים שהם אכן אינם ‘של שיאומי’ ורק משווקים דרך ערוצי השיווק של שיאומי. גם לאלו אפשר לתת קצת יותר אמון מכיוון ששיאומי לא משווקת כל מוצר ברשת סטייל אליאקספרס בלי בדיקת איכות (המעגל השלישי).” ספציפית לגבי Youpin האזכור היחיד שלהם בכתבה הוא בצורת לינק אחרי איפה שכתבת “בדומה לקיקסטרטר או אינדיגוגו…” מה שיוצר אצלי חשש קטן שאולי קצת התבלבלת בין פלטפורמת מימון ההמונים של שיאומי כמו כאן בלינק למשל: http://m.buy.mi.com/in/crowdfunding/list לבין Youpin שהוא יותר כמו אתר סחר רגיל שמוכר מוצרים שבהם שיאומי מעורבת במידה כזו או אחרת וגם כאלה שלא. אני יודע שיצאה לי פה חפירה מארץ החפירות אבל אני טורח לנסות ולהסביר לך את העניין דווקא בגלל כל מה שglouds מייצגת…ערכים של צרכנות הוגנת, אמת בפרסום וכו’… מבחינתי לאורך שנים כל מה שאתה כותב זה כמו התנ"ך בתחום הצרכנות, מילה שלך זו מילה… לכן חשוב לי כל כך לנסות להעביר לך את הנקודה…נניח למחתרים שלכם שחלקם הם לחלוטין חסרי עכבות מוסריות אין שום טעם לנסות להסביר את העניין כי לא מזיז להם ערכים כמו אמת בפרסום אבל דווקא לאתר ייחודי בנוף הישראלי כמו glouds חשוב לי להסביר את העניין…ובסופו של דבר איך שלא תסכל על זה, גם אם מבחינתך למרות ההסברים ולמרות הכל עדיין אתה ממשיך לראות בחברות כאלה חברות של שיאומי, אני חושב שמן הראוי, לפחות כאשר אתה מציין את שתי הדגמים באותו פוסט, להבהיר שחברה אחת היא חברה מהאקוסיסטם של שיאומי, והחברה השנייה היא חברת צד ג’… .אבל לשיקולך. הרבה ממשיכים להתייחס לחברות האלה כחברות של שיאומי גם בארץ וגם בחו"ל…זה בהחלט לא משהו ייחודי בglouds… אבל מכם אני מצפה לקצת יותר… אגב שים לב גם שבכתבה בmako מעלים איזשהי טענה בעניין האחריות…אומנם נכון שאף אחד לא מקבל אחריות ישירות משיאומי אבל עדיין ברמת ה-liability כן יכולה להיווצר בעייתיות כלשהי בכך שלקוח יודע שהוא קונה מוצר של שיאומי ואז אם חלילה קורה משהו חריג עם המוצר והלקוח צריך לטפל בזה משפטית, יבואו אליו עורכי הדין של שיאומי ויגידו לו, אדוני זה לא קשור אלינו, אין לנו שום קשר למוצר הזה… אני גם עכשיו שם לב שmako כותבים ששם החברה של שואבי האבק הוא KINGCLEAN…לא יודע עד כמה הם מדייקים אבל אם כן אז יש לנו פה גם LEXY וגם KINGCLEAN ואולי עוד שמות לך תדע…כל ריבוי השמות הזה מזכיר קצת את מוצרי המדבקה הידועים לשמצה…למרות שכמובן יש הבדל של שמיים וארץ בנוגע לאיכות…אבל עדיין. בכל מקרה גם אם תקבל את עמדתי בנושא וגם אם לא, מבחינתי אתם מספר 1 ואני אמשיך לסמוך עליכם, תודה על כל העבודה המדהימה שאתם עושים.
תגובה מאת Itay
מאוד לא מומלץ!! הזמנתי ממוכר באיבי את הדגם של ה4 ליטר קיבלתי דגם באנגלית למרות שהתיאור בעמוד המוצר בסינית. אבל הבעיה שבדגם הזה הטמפרטורה היא עד עד 95 מעלות בלבד!! וגם אחרי ניקוי יסודי עם מלח לימון ושטיפה עם מלא מים עדיין יש ריח מתכתי מגעיל. וגם אי אפשר לחבר בשום דרך את המוצר לMi Home ניסיתי לשנות אזורים וכל מה שאפשר להעלות על הדעת. פשוט לא אפשרי. אני חושד שקיבלתי מוצר מזוייף יש מצב?? דווקא נראה מקורי לכאורה עם ספר הוראות באנגלית והכל אבל איפה בכלל אפשר למצוא באינטרנט שקיים דגם באנגלית?? כל הדגמים בסינית בלבד!! ואני אפילו לא מדבר על זה שהמוכר המניאק שלח לי את המוצר בEMS למרות שהוא כתב משלוח רגיל וככה יצא שסתם שילמתי עוד 200 ש"ח חלק זה מע"מ, לגיטימי, ועוד עמלות ידועות לשמצה בסכומים מטורפים. בקיצור נדפקתי עם מכשיר מעאפן שאין לי מה לעשות אותו. הריח המתכתי החשוד והעובדה שאי אפשר להרתיח ל100 מעלות גורם לי לרצות לזרוק את המוצר הזה לפח למרות שאני אנסה לדבר אולי עם פייפל אבל לא יודע עד כמה הם יעזרו.
תגובה מאת itay
עשיתי חיפוש על הדגם וראיתי שאני לא היחיד שקיבל את זה: https://www.qoo10.sg/gmkt.inc/Mobile/Goods/ItemQnA.aspx?goodscode=643487491 פשוט אסור לסמוך על המוכרים הרמאים של איביי!! אני כבר בקושי מזמין משם בשנים האחרונות לצערי הפעם התפתתי בגלל שהמחיר היה הרבה יותר זול.

אנחנו לא מפנים למוכרים באיביי. ממליץ להשתמש בקישורים שבכתבה.

קניתי את הדגם 1.8 לפני כמה חודשים, עבד סביר עד עכשיו. לאחרונה זרם המים גבר, והמים לא יותר מפושרים. אולי יש דרך לשלוט על עוצמת הזרם, אבל המדריך רק בסינית…

אחרי כיבוי והדלקה הוא מריץ קודם מים בלי חימום כדי לנקות את המערכת. כל פעם שכיבית/הוצאת מהחשמל - תריץ אותו כמה שניות/כוס קודם. רק אחרי הוא יתחיל לחמם. שליטה על הטמפרטורה קובעת גם את הזרם.
אולי יש לך גם בעיית אבנית. תריץ פעם אחת עם חומץ/מלח לימון וכו’ ואז מים.
עם אפליקציית גוגל טרנסלייט אפשר לתרגם ישר מהמצלמה אגב.

תגובה מאת Gidon
יש מצב לקופון ל VIOMI YM - R4001A גירסת ה 2L ?https://www.gearbest.com/water-filter/pp_009843249868.html?wid=1433363#goodsDetail תודה!

יש מצב לקופון ל VIOMI YM – R4001A גירסת ה 2L?

תודה!

לפני מספר חודשים רכשתי את דגם ה 4 ליטר והיום הוא הפסיק לעבוד, משאבת המים התחילה להרעיש והמים לא יוצאים. הנחתי מהתחלה שזה לא יאריך ימים אבל נתתי לו שאנס ואכלתי אותה.