הכל על גיבוי! - על כוננים, עננים ומה שבינהם!

ממליץ מאוד על https://www.dirsyncpro.org/ כתוכנת גיבוי חינמית ומצויינת

תגובה מאת מושון
לא מגבה לענן.
יש לי שני עותקים בכוננים קשיחים ניידים
וגם בכונן USB זהיר
אחד מחביא אצל קרוב משפחה.
שלום. מסודר.
משתמש בתוכנת GOODSYNC. אגב.

תגובה מאת נאור
היי אלעד
המחיר של backblaze זול עד כדי חשד על אמינות השירות
כשמוצר עולה פחות מרבע מהמחיר שלו זה…
מחזיקים את עצמם ב 5$ לחודש בזמן שאני יכול להעלות להם 5TB או יותר לענן,
הם גם נותנים תשלום לשותפים ומפיצים שזה מוריד את ה"רווח" שלהם,
כשמדובר על גיבוי קשה לי להמר,
כמה זמן החברה הזאת בשוק ?
כמה זמן אתה משתמש בה?
יצא לך פעם לנסות לשחזר אחורה ?
הביקורות והחו"ד שהובאו בכתבה הם כולם מתוך האתר של backblaze עצמם , יש ביקורות באתרים אחרים ?

כונן של 6TB זה לא גיבוי, זה אחסון נוסף… צריך גיבוי לכונן חיצוני הוא לא נועד להיות המקום היחיד למידע

תריץ בגוגל ותמצא די ויותר

תגובה מאת נאור
כעת בדקתי משהו נוסף
בדף הבית שלהם https://www.backblaze.com/
יש מונה שמציג כביכול את מספר הקבצים שמאוחסנים אצלם , המונה רץ כל הזמן והמספרים עולים בקצב,
אה מה מה בדיקה קצרה מעלה שמדובר בסקריפט שרץ בצד לקוח לפי תחשיב של הזמן וללא כל קשר למספר הקבצים שבאמת מאוחסנים אצלם,
רוצים לבדוק את זה בעצמכם ?
הכנסו לדף הבית המספרים רצים , נכון ? הכל טוב, השאירו את הדפדפן פתוח , כעת נתקו את חיבור האינטרנט שלכם (כבל הרשת / WIFI / נתונים לנייד)
כעת אתם מנותקים מרשת האינטרנט , תנו הצצה בדפדפן שהשארנו פתוח ו… המספרים עדיין רצים !
כעת הסבירו לי לכל הרוחות מאיפוא המחשב / מכשיר שלכם יודע כמה קבצים עלו ברגע זה לשירות בו בזמן שהוא כלל לא מחובר לאינטרנט ,
במילה אחת פייק

אתה באמת מצפה שזה יהיה מחובר למערכת שלהם ולהראות מספרים אמיתיים? זה עמוד שיווק כמו כל דבר ונועד למכור את השירות, לא לתת לך מידע על הנפח בו

תגובה מאת נאור
בדף שיווקי מציגים נתונים לא נכונים ?

תגובה מאת נאור
אני ימצא בגוגל כמה זמן כותב המאמר מתנסה בשירות?

זו בדיקה מגוכחת חביבי,
זה המדד שלך לאמינות? זה גם באמת משנה לך אם הם מציגים מספר אמיתי של קבצים בזמן אמת (דבר שכמעט בלתי אפשרי לעשות בכל מקרה ונתון לאלף ואחד מגבלות של מיליון משתמשים) או סתם חישוב כללי משוער על פי ממוצע של קבצים המועלים אליהם?
גם כאן באתר הצנוע שלנו כאשר אני שם טיימר כזה, זו סה"כ פונקציה של וורדפרס וגם אם תנתק לרגע את האינטרנט - הוא ימשיך לספור, נו אז מה?
במילה אחת - בחייך,
בכמה מילים - במקום לעשות 'בדיקות' כאלו תבדוק קצת רקע על החברה, סקירות מקצועיות, מי ממליץ עליה וכו'. ממש לא חסר ברשת אם אתה כל כך מפקפק בניסיון שלי.

גוגל בעצמה נותנת עכשיו טרה בייטים שלמים בגרושים. וזה עוד השירות הכי משוכלל ויקר בשוק.
מאחר ובקבלייז לא נדרשת לסנכרון, גוגל דוקס ושאר קשקושים אלא נטו גיבוי - הם יכולים לאחסן בזול יותר. מעבר לכך אתה משלם אולי 5$ על 5T, אבל תמשיך לשלם עליהם שנים קדימה, גם כשמחירי האחסון ירדו אולי. אחרים ישלמו לכמה מחשבים, או יבחרו בתוכניות עסקיות רחבות יותר ויגבו הרבה מחשבים, גם כשהם מעלים הרבה פחות מטרה בודד. חלק יבחרו לשחזר דרך הכוננים הפיזים שעולים עוד פרמיה. יש גם שיטות ועלויות שונות לאחסנה.
יש מיליון שרתי אחסון בעולם שלכאורה נותנים לך אתר 'ללא הגבלה' ב1-10$ סה"כ. כולל שירות. אז איך הם מרוויחים? במספרים גדולים מרוויחים יופי.
זה שנותנים תשלום למפיצים/שותפים וכד' - נו אז מה? כל חברה בעולם עושה את זה. זה במקום לשלם על פרסום ושיווק ישיר. אותו תקציב.
בסה"כ - זה משתלם להם. עובדה.
מוזמן לבדוק את השירות החדש של גוגל לדוגמא - שהוא שירות סנכרון מלא, שעולה 10$ ל2 טרה. כמה משתמשים כבר יעלו אליהם 2 טרה? לא הרבה. על חלק הם אולי 'יפסידו' בטווח הקצר, על השאר ירוויחו. ברגע שהרוויחו לקוח, בטח כזה שטרח להעלות 5 טרה - סביר שהוא לא ימהר להעביר אחסון ולו מפאת הזמן והסרבול שידרש לו, כשהמחיר נוח מאוד גם ככה, גם אם במקום אחר הוא יכול לחסוך עוד גרוש.

טעות.
אתה מגבה כל יום? כל שבוע? כל חודש?
כל כמה זמן אתה מעדכן את הגיבוי השני אצל קרוב משפחה?
בחייך, זה לא ריאלי. היום צילמת את מסיבת הסיום של הילד, את היום הולדת, את הטיול מחו"ל. נו מה עכשיו? שולף את הכונן ומגבה אליו, ואז לדיסקאונקי (אם בכלל יש בו מקום, בכל זאת רק דיסקאונקי) ואז נוסע לקרוב משפחה ומגבה גם אצלו? מה אם יש כשל בקבצים/כונן ואתה מגלה את זה באיחור כשכבר גיבית ודרסת את העותק הקודם?
כמה זמן ואנרגיה בזבזת בסידור הזה במקום פשוט לגבות הכל לענן באותו רגע, לסנכרן אותו לאיזה מכשיר שתרצה עם כל היתרונות של ענן ואת הביטחון שזה ישמר בכל מצב. שריפה, גניבה, שיטפון, אובדן, כונן נכשל וכד'.

ראו הוזהרתם ממה בדיוק?
גם דיסקים קטנים יכשלו, והרבה יותר קשה להתנהל ולשמור על סדר עם כמה כוננים קטנים (שהם פחות אמינים מכונן גדול בהגדרה).
מגבים גם את הכונן הגדול, לא משנה אם זה 1 מגה או 1000 טרה לענן וכך זה לא משנה אם הדיסק יום אחד מתקלקל - הקבצים עדיין מגובים בענן ואפשר לשחזר הכל בקליק.

תגובה מאת נאור
חוזר שוב על השאלות הבאמת רלוונטיות

כמה זמן אתה משתמש בה?
יצא לך פעם לנסות לשחזר אחורה ?

כחצי שנה, שחזרתי קבצים ספציפיים לבדיקה.
כאמור יש עוד אלף סקירות ברשת אם אתה כל כך מפקפק. בהצלחה.

מאמר נהדר, עוקב אחריכם שנים וזה אחד מהבולטים.

עכיו התיעצות, מוצר זה גם הייתם ממליצים?:

תגובה מאת שי
תודה רבה!
  1. מה ההבדל בין התוכניות השונות שמציעה BACKBLAZE?

2. כוננים המיועדים לתפקד כחיצוניים או פנימיים בנויים למטרה זו , הלא כך?
    כלומר הסבה של כונן פנימי לחיצוני היא אפשרית אבל לא מומלץ להשתמש בו באופן קבוע.
    לפעמים גם כונן פנימי דורש מתח מסויים.

3. מהכתבה הבנתי שמקרה ולא נדרש נפח ענק עדיף לרכוש 2.5 והבדלים מינוריים אם בכלל.

Reply by asher afriat
אחלה אחלה מאמר. תודה על הסקירה. באמת כל הכבוד. שאלה קטנה. במסגרת התכונות המוצעות, אני מחפש תוכנה שתשווה תמיד בין מה שמצוי בdrive לבין ה one drive, ובאופן אוטומטי תבצע גיבויים (תאריכים קבועים). האם מישהו מכיר או ממליץ?
Reply by דיאגו
האם שימוש בבלקבייז צריך תשלום גם לתוכנה?