המדריך לבחירת מחשב נייד מנצח! (מעודכן ל2020!)

Reply by הערשל
תודה על הפירוט הכל כך יפה פשוט עשית לי סדר בראש הפירט הכי יפה בכל גוגל שמצאתי מניסיון אני אומר כבר חצי שנה אני מחפש לדעת מה אני צריך וכאן עשית לי סדר בראש תודדדדדדדדדדדדדדדדדדה
Reply by שי
שכחת לציין כי בהזמנה מאמזון בעיקר בארה"ב את נושא הספק כוח ? האם הוא מתאים גם ל 220V ? אחרת צריך להשקיע לא מעט בספקים יחודיים

כל הלפטופים מגיעים עם ספק כוח 220V. כל מה שצריך זה מתאם לתקע ב5 שקלים.

Reply by ניר
תודה רבה, סקירה מצויינת, שמרתי במועדפים
Reply by יאיר
הקישור ל-Lenovo flex מוביל לlenovo TUF. אנא תקנו חוץ מזה, מדריך מאלף ונדיר. תודה!

תודה רבה על התיקון והפרגון!

בכל הרשת (וגם כאן באחת התגובות) פגשתי ביקורות איומות על לנובו ובעיקר על האחריות שלהם, שמסופקת על ידי מעבדות CPM. המון אנשים כותבים שהם לא תיקנו להם את המחשבים, הרסו אותם, השאירו אותם אצלם המון זמן וכו’. האם כאחד שקנה עשרות מחשבים בחייו לא נתקלת אף פעם בבעיה זו? האם ניסית פעם להפעיל את האחריות במחשב לנובו?

עוז,
בוא לא נהייה כל כך תמימים. זוכר כמה הייפ היה סביב מפלגת הימין החדש בבחירות הראשונות? כולם ציפו שהם יקבלו 6-8 מנדטים ואז הם לא עברו בכלל את אחוז החסימה. בבחירות השניות מהסתכלות ברשת ובטלויזיה היה נראה שפייגלין יהיה מינימום שר החוץ/האוצר. בפועל - לא עבר את אחוז החסימה. אחר כך היה תור עוצמה יהודית, שגם לכאורה היו מרחק פסע מכניסה לכנסת ובפועל - כלום ושום דבר, עשרות אלפים בודדים ומרחק שנות אור מכניסה.
מה אני רוצה לומר בכל זה ואיך זה קשור?
שעם כל הכבוד למה ש’רץ ברשת’, אי אפשר לדעת מה באמת נכון. לנובו הם גם המותג הכי נמכר בישראל - וגם מהכי פופלריים בקרב חברות וארגונים, כך שיש להם בסיס משתמשים אדיר. גם אחוז אחד של תקלות/מאוכזבים - הוא הרבה יותר מאחוז אחד של אסוס/דל/HP וכו’.
כמו כן ברשת כמו ברשת…מי יודע מי עומד מאחורי הדברים ומדוע? האם מדובר בצרכן אמיתי מאוכזב? או סתם באחד שמשתמש לא נכון במחשב ויש לו ציפיות לא ריאליות? האם זו תקלה פשוטה או תקלה סדרתית שנוגעת לדגם ספציפי? אולי מדובר בכלל בדרייבר בעייתי או בעיית תוכנה עם וינדוס/אינטל וכד’ שיפתרו עם עדכון? (ובעיות כאלו נפוצות בכל המכשירים מכל המותגים).
אולי מדובר בצרכן מאוכזב ואבובססיבי שמשאיר 200 תגובות ואחרים עושים קופי פייסט ואולי מדובר במתחרים…
בקיצור - הנקודה היא שאי אפשר באמת לדעת מה אחוז התקלות ומה היחס של השירות באמת מבלי לדעת את הנתונים, התקלות ומי עומד מאחורי הדברים. זה נכון ללנובו ונכון לכל השאר. בכל מקרה אני לא קונה או ממליץ לקנות מוצר רק כי יש לו אחריות טובה יותר או פחות ובכלל כנראה שפספסת את הנקודה העיקרית עוד בפתיחת הכתבה - אין דבר כזה יותר ‘מותג טוב’ ו’מותג גרוע’ בקרב היצרנים הגדולים. לכולם יש דגמים טובים ודגמים גרועים, סדרות לצרכן וסדרות לעסקים. דגמים איכותיים ואמינים מאוד ודגמים עם בעיות. גם האחריות משתנה - לעיתים תלויה גם בספק/החנות, לעיתים ביבואן הרשמי. יש לבחון כל דגם לגופו ולזכור שעל שירות טוב ואחריות טובה - משלמים - וזה לא תמיד משתלם. לא פעם עדיף מחשב טוב, נוח, יפה, משתלם וכו’ - היום, מאשר לשלם עוד כמה מאות שקלים על DELL או מה שזה לא יהיה שלדעתך טוב יותר כרגע, שכן אם בכלל, מתי ומה תהייה התקלה בעוד שנתיים או שלוש ואיך המעבדה תתנהג זה לא הימור שמבחינתי שווה את ההפרש לרובינו.

Reply by אורחת
הי תודה על המידע, עשית הרבה סדר. אם קונים באמאזון ארה"ב האם ניתן לממש את האחריות בארץ וכן האם צריך לשלם מכס על מחשבים

המחיר מאמזון הוא סופי עד הבית, ללא הפתעות. עם זאת בעקבות הקורונה, הם השהו זמנית את המשלוחים לישראל. אפשר להניח שזה יחזור בשבועות הקרובים כשהמצב בארה"ב יסתדר קצת.
לגבי אחריות - זה תלוי מותג ודגם. חלקם עם אחריות בינלאומית, חלקם רק בארה"ב. בכל מקרה לרוב הפער במחיר לרוב מצדיק את ה’הימור’.

Reply by אלירן
תןדה רבה

תודה רבה!! עשית המון סדר.
אני כרגע מתלבטת בין כמה מחשבים - אשמח להמלצה
vivobook 14, vivobook s14 או hp pavilion 14 ?
בגדול הלכתי על המלצתך בעניין מעבד, דור וזיכרון RAM
אני רוצה מחשב שהוא 14 אינץ עם מגבלת תקציב של עד 3000 ש"ח

תודה וחג שמח

Reply by Kobi
תודה רבה לך על המדריך. הלך לי המחשב ואני די ניאנדרטל טכנולוגי, ככה שלא היה לי מושג מאיפה להתחיל בחיפושים אחר לפטופ. בקיצור מדריך נהדר, יישר כח
Reply by מיקה
איך אני יודעת מה משך חיי הסוללה? אני רוצה לקנות באייבורי, איפה הם כותבים לי את הפרט הזה?

לפטופ חדש בדרך כלל מכוון ל6 שעות עבודה. זה תלוי במליון ואחד גורמים מבהירות המסך, תוכנית האנרגיה שבחרת ועומס העבודה.

Reply by נתי טסלר
וואו איזה סדר אני ממש מרגיש מומחה למחשבים
Reply by אהרון
קראתי את המאמר שלך, והחכמתי מאוד, המון תודה. חיפשתי באמזון וגם הלכתי לפי הקישורים שלכם. השאלה אני משתמש במחשב בדברים בסיסיים וורד אקסל וכו’, אבל אני גולש באתרים קצת כבדים בנקים וכדומה, וגם חדשות. ואני אוהב שהדברים הולכים מהר. איזה מחשב מכל ה3 שאני מצרף לך לינקים היית ממליץ?

https://www.amazon.com/dp/B085B5SXLY

https://www.amazon.com/Latest_Dell-Generation-i5-1035G1-Fingerprint-HDMI,Window/dp/B084S7TPZN/

https://www.amazon.com/Acer-Octa-Core-Processor-Fingerprint-SF314-42-R9YN/dp/B086KKKT15/

והאם הCPU Speed משנה באמת במהירות, שבשלש המחשבים האלה בכל אחד יש מספר אחר.
תודה.

האם יש עדיין מחשבים עם כונן CD בתקציב של ~3000 ש"ח?

Reply by JacobC
לגבי NVME לא לכל הלוחות אם יש תמיכה בזה אז שאתה מדבר על להוסיף כונן נוסף עדיף להוסיף הערה אם מישהו יחליט שהוא רוצה את הטוב ביותר חוץ מזה אחלה מדריך

שלום,אני מתחילה לימודי רפואה בשנה הבאה אי"ה ואני מחפשת מחשב נייד קל משקל בעיקר שיהיה קל ואני יוכל לקחת אותו לאוניברסיטה ולחזור איתו לבית בלי הרבה קושי ועם מעבד טוב וזמן טעינה גדול(7-8 שעות) תוכלי לתת לי המלצות?תודה רבה.