האמת על טעינה מהירה - והפעם DASH 4A של OnePlus

פורסם ב: https://zuzu.reviews/האמת-על-טעינה-מהירה-והפעם-dash-4a-של-oneplus/

הקדמה אני קורא כל כך הרבה שטויות ברשת בנוגע להטענה, הטענה מהירה ובכלל. אנשים קוראים כל מיני הכרזות על טעינה מהירה ו”עובדות” לכאורה שהן לא נכונות אבל אין להם בעיה לדבר על זה בבטחון מלא ברשת. ואחרים שמקשיבים להם מעבירים את התגובות הלאה. לכן מדי פעם כשאני ממש מתחרפן מהתגובות שאני קורא ברשת, אני מתיישב…

תגובה מאת אלי
שורה תחתונה - לא צריך 5 תארים בשביל למדוד מה שמדדת :-]

תגובה מאת דני
אחלה מידע.
אפשר להבין מזה שכל מטען שמגיע לנתונים האלה גם יטעין מהר כמו דאש?

אמת!

כן, אלא אם היצרן של הטלפון התמנייק ובכוונה מטעין לאט כשהוא מרגיש מטען שלא טוען בפורמט שלו. אבל גם אם זה המצב, אז ההבדל בין טעינה עם מטען “מקורי” לטעינה עם מטען לא מקורי אך איכותי כגון https://zuz.mx/2pZM יהיה זניח

תגובה מאת דני
אז לדעתי כן התמנייק כי אם אני מטעין עם בליצוולף זה יוצא יותר איטי מאשר דאש

תגובה מאת Yaron
סוללת ליתיום מטעינים בשני שלבים:
ראשון - זרם טעינה מקסימאלי עד שמתח הסוללה מגיע ל4.2V.
שני - טעינה במתח קבוע של 4.2V . זרם הטעינה יורד בהדרגה.
המטען נמצא בטלפון, לא במתאם החשמל שמשמש כספק עבור המטען הפנימי.
פרופיל הטעינה נקבע ע"י המטען הפנימי. הספק החיצוני יגביל את יכולת הטעינה (זרם מקסימאלי) ולכן אם לא מסוגל לספק זרם הטעינה תהיה איטית.
המתח והזרם המדווחים בכתבה הם מה שיוצא מהספק. בהנחת נצילות של 90% זרם הטעינה המאקסימאלי האמיתי הוא קצת מעל 2A.

תגובה מאת שגיא
מה לגביי אפליקציות כמו Ampere או אפליקציית הבדיקה הפנימית בפלאפון, שמראות זרם טעינה של 3300mA בערך,
בטעינת Dash וזרם נמוך יותר במטען לא מקורי? החברה "לימדה" את המכשיר לשקר לנתוני בדיקות? על בסיס מה האפליקציות האלה שואבות את הנתונים?

שאלה מחקרית מעניינת. ניתן לבדוק אם אפליקציית מדידת הזרם אומרת אמת או משקרת. באיזה טלפון ניסית את זה? בהנתן שיש לי את אותו מכשיר אני יכול לוודא זאת

מה שיוצא מהספק זה 100% לא ניתן לקבל יותר הספק מאשר יוצא מהספק… כשמדברים על נצילות, צריך להגדיר היטב מה מדובר. למשל הנצילות שאני הייתי מדבר עליה היתה מוגדרת ככמה mAh הוכנס לסוללה בטעינה לעומת כמה mAh נשאב מהסוללה בפריקה. זאת נצילות אנרגייה אמיתית

תגובה מאת שגיא
Op3t

תגובה מאת יאיר
לפי מה שאתה טוען אז בעצם אפשר לטבוע את החברות על סילוף אמת

תגובה מאת יאיר
לא הבנתי למה אתה חושב שאי אפשר למדוד אחוזים בסוללה משתמשים בסוללה ריקה מטעינים ל100 מחלקים בזמן ויש לך מדד אחוזים

תגובה מאת רועי
היי! תודה רבה על הכתבה. האם תוכל גם לעשות בדיקה כזו עם מטען שהוא לא דאש, ועם הטענה מהירה של חברה אחרת? אשמח לראות השוואה בין התוצאות, כדי לקבל מושג יותר כללי על מהירויות הטענה.

תגובה מאת אלון
תודה! מאמר מעניין.
בשביל לקבל יותר מושג כללי לגבי זה וכמדד להשוואה, יש אפשרות לבצע (או להפנות למקור אחר שביצע) בדיקה זהה לשלך, עדיף על אותו המכשיר, רק עם מטען "רגיל" ? (לא דאש)

מאמין לך ש9w זה הספק גבוה, אבל אין לי שמץ כמה מקבלים עם מטען לא דאש / מטען qc

יש לך הנחה סמוייה שהסוללה מתרוקנת בקצב אחיד. אם זה היה המצב אז היית יכול לחלק בזמן את הפריקה. אבל הסוללה ממש לא מתפרקת בקצב אחיד, בתלות בעוצמת התאורה של המסך, עוצמת החישוב של המעבד, הקליטה של המכשיר והמרחק מהאנטנה והדור שמחובר… הכל משפיע ומשתנה מרגע לרגע.

אשתדל לבצע ניסויים נוספים. אפשר לעשות הרבה דברים, לבדוק עם מטען שאינו דאש אבל איכותי, לבדוק מכשיר עם QC… נעשה מידי פעם ניסויים מעניינים.

תגובה מאת לא מבין
לא יודע למה לא עלה לך המתח מעל 9V, אצלי הוא עולה בוודאות ל9V בטעינה מהירה של ה-DASH.

מטען בתקן dash לא יכול לעלות מעל 5V. התקן שעולה מעל 5V נקרא quickcharge או QC2, QC3

בלי נדר נשתדל.