זה מבריק! BOBOT DPS 121 כולל ראש שוטף רצפות וסוללה נוספת + 1 ליטר סבון מתנה רק ב₪1,799!

זה מבריק! BOBOT DPS 121 כולל ראש שוטף רצפות וסוללה נוספת + 1 ליטר סבון מתנה רק ב₪1,799!
none 0.0 0

קניתי את השואב אבק בגלל הסקירה פה ותאמת שאני מאוד מאוכזב ממנו, הוא משאיר לי אחרי כל שטיפה סימנים על הרצפה, אשמח לדעת איך להימנע מזה.

סימנים יכולים להופיע בגלל -

1. סוג הרצפה עצמה (אצלי יש בלטות אפורות מחיר למשתכן…גם בשטיפה עם סמרטוט, סמרטוט חד פעמי, שלל מכשירים, רובוטים וכו’ - יש לה נטייה להראות כל סימן אפשרי. משהו דפוק בציפוי שלה וקורה גם לשלל דירות אחרות בפרוייקט עם אותו הדגם). עם זאת, גם כשנשארים קצת סימנים עם הבובוט - לרוב תוך כמה שעות הם נעלמים להם כלא היו.
  2. אבנית גבוהה במים.
  3. יותר מידי / פחות מידי סבון / סבון לא מתאים.
  4. הרצפה פשוט מלוכלכת מידי וצריך להחזיר את השואב לניקוי עצמי רגע כדי לנקות את המברשת ולנקות שוב את השטח. כאשר אני שוטף בתדירות גבוהה יחסית - אין סימנים בכלל. בתדירות נמוכה/כשמאוד מלוכלך…יותר סיכוי לסימנים.
    בקיצור -
    א. לעשות ניקוי עצמי מידי פעם ולשטוף את המברשת, בעיקר אם הורם הרבה לכלוך/לא שטפת שבוע.
    ב. לשחק קצת עם המינון של הסבון - קצת יותר, קצת פחות ולבדוק מה עובד טוב יותר לרצפה שלך.
    ג. אם אתה באזור של אבנית גבוהה במיוחד, לנסות עם מים מפולטרים (בריטה, מסנן אבנית וכו’)

כמה בעצם סבון נוזלי אמורים לשים ב DPS 121?
ההוראות שיש על הנוזל עצמו הן לדגמי הדיפ למיניהם… מים צריך עד הסוף ורק אז מעט סבון?
לאחר ניסיון קצר אכן נשארים כמה סימנים על הרצפה… האם הרולר מתלכלך ומשאיר קצת לכלוך על הרצפה או שמתנקה כל הזמן בגלל הנוזל תוך כדי השטיפה? ואולי עדיף לפעמים קודם לעשות אבק ורק אז שטיפה?
ואיך הולך הניקוי העצמי? היות ולדגם הזה אין כפתור שעושה את זה…

והאם לטעמך הוא עדיף על אביזר השטיפה של דייסון במידה ויצא לך לבדוק?

1. פקק מספיק, לא צריך יותר מידי אחרת יעשה סימנים ולא לשכוח שזה גם מיכל קטן יחסית לדלי.
  2. הרולר מתנקה כל הזמן תוך כדי עבודה והמים המלוכלכים עוברים למיכל נפרד. אין צורך לעשות קודם אבק ואז שטיפה, הוא עושה את 2 הפעולות בו זמנית.
  3. ניקוי עצמי כרגיל - לשים בעמדה עם התחתית של זרוע השטיפה ולהריץ עם מים דקה שתיים.
  4. הרבה יותר טוב מאביזר השטיפה של הדייסון משלל סיבות -
    אביזרי השטיפה של הדייסון לא מוכרים רשמית והשואב לא תוכנן עבורם. רובם לא שואבים תוך כדי אלא רק ‘שוטפים’ וגם זה בלי לשטוף את הפדים כל הזמן כפי שקורה ברולר.

תודה אלעד… אם תוכל אשמח לעוד מס’ דברים בודדים שלא הכי ברור לי בנוגע לשואב:

• יש צורך בכל פעם שמרוקנים את המיכל המלוכלך לנקות ידנית גם את הרולר? אני יודע שבגדול התשובה היא לא… אבל תמיד אני שם לב שיש שם שיערות (בפלסטיק השקוף שהרולר נמצא בתוכו) - והאם ניתן לשטוף את זרוע השטיפה התחתונה במים כשהרולר נמצא שם בפנים או שזה עלול לגרום נזק?
  • במיכל המים הנקיים שמתי לב שלפעמים יש מעט נזילה כשאני מוציא אותו וממלא מים… זה מתרחש בפקק התחתון שיש במיכל המים הזה ולא בפקק העליון הראשי… אולי משהו השתחרר שם?
  • תוהה לעצמי אם צריך ניקוי עצמי כי היות והרולר מתנקה כל הזמן במהלך העבודה למרות שתמיד יש מים מלוכלכים במיכל.
  • חשוב לתת למיכלים והרולר להתייבש לפני החזרתם לשואב עצמו?
  • זרוע השאיבה ללא השטיפה האם היא חזקה יותר מהשאיבה בזרוע השטיפה?
  • השואב עצמו די כבד פיזית גם כשלא מחוברת אליו זרוע השטיפה… זה אמור להיות ככה? זה שואב עומד ראשון אצלנו בבית אז אולי זה עניין של הרגל…

שערות יש בכל שואב…גם ברובוטי, גם באלחוטי וגם בשוטפים למינהם. אין צורך לנקות כל פעם כל שערה סוררת שנתפסה רק פעם בכמה שבועות לרוב (או אם שאבת כמות יוצאת דופן).
כמו כן אין צורך לשטוף ידנית את הרולר כל פעם או להפעיל שטיפה עצמית על כל שטיפה זריזה במטבח והסלון אולם כן רצוי לאחר שטיפה גדולה/הרבה לכלוך להפעיל ניקוי עצמי ובמידת הצורך לשטוף את הרולר ולהעמיד אותו לייבוש. זה גם עוזר עם נשארים לך סימנים או תפס ריח. אישית - מפעיל רק ניקוי עצמי כשמרגיש כשצריך ופעם בכמה שבועות/חודשים מפרק ושוטף הכל אם צריך, אלא אם שאבתי ארוחה שלמה מהרצפה.
הרולר אומנם כל הזמן נשטף, אבל גם אוסף לכלוך תוך כדי כך ששטיפה עצמית/ידנית מאפשרת לו להתנקות לגמרי.
זרוע השאיבה חזקה יותר לשאיבה כמובן.
לגבי נזילה - אם זה כמה טיפות זה בסדר, אם זה נראה יותר מזה לבדוק עם השירות.
השואב במשקל דומה לשלל השואבים האלחוטיים בשוק וניסיתי הרבה…כולם סביב ה1.5-2.5 קילו.

שמתי לב כשאני מסובב ומכניס את הפקק העליון של המיכל מים הנקיים אז הנזילה פוחתת בהרבה… משהו מוזר… ולפעמים יוצא זרם מ-2 חורים קטנים כאלה מהפקק התחתון שיש במיכל מים בזמן המילוי שלו.
ניתן לתלות את השואב הזה על הקיר נכון? וככה לא צריך להשתמש במתקן שלו… אלא להשתמש רק בחלק שמחזיק את השואב עצמו וכך לחסוך במקום… כרגע היות והוא גם לא עומד במקום באמצע הבית אנו לא בטוחים אם גם כדאי בכלל להעמיד אותו על הקיר ללא שום מתקן כדי שלא ייפול עם מתקן השטיפה.
תודה שוב