עזרה טכנית - ראוטר שיאומי AX1800

שלום לכולם,

רכשתי והתקנתי ראוטר חדש של שיאומי מדגם AX1800, מדובר בראוטר איכותי מאוד, אבל נתקלתי בתופעה מאוד מוזרה טכנית שאני חייב עזרה בפתרונה.

לראוטר הזה יש 2 רשתות WIFI אחת 2.4 ג’יגה ואחת 5 ג’יגה, רשת ה-5 ג’יגה כמובן מהירה יותר ומאפשרת גלישה במהירות גבוהות במכשירים תומכים, יש לי בבית מכשיר אחד של וואווי מדגם HUAWEI P30 PRO ו-2 מכשירים שונים של סמסונג, במכשירים של סמסונג זה עובד נהדר ואני מזהה את 2 הרשתות בראוטר החדש ואילו בטלפון וואווי משום מה הוא לא מזהה את רשת ה-5 ג’יגה, חייב לציין כי הוואווי קולט ומתפקד עם רשתות 5 ג’יגה אחרות רק לא מזהה את הרשת של הראוטר הזה, מישהו מכיר את התופעה ? יש מה לעשות ?

ניסיתי הכל כולל איפוסים וכדו’ אך ללא הצלחה

אשמח לכל רעיון יצירתי, מיואש :frowning:

זה הראוטר: https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-redmi-ax1800/

בעיה נפוצה בסלולרים רבים. הפתרון קל - לשנות בהגדרות הראוטר את ערוצי ה 5hz. לרוב הם פשוט גהוהים מידי לחלק מהסמארטפונים ולא נתמכים.

הי אלעד, תודה על תשובתך, היא עקרונית נכונה מאוד רק שבמקרה הזה לא מצאתי בשום מקום איך משנים בראוטר הספציפי הזה את הערוצים/תדרים…זה ראוטר של שיאומי שהשליטה עליו הינה מאפליקציה שלהם שאינה מאפשרת כל גישה לערוצים, אשמח לשמוע דרך יצירתית להכנס לראוטר הזה ולשנות בו את התדרים/ערוצים, תודה מראש

שים לב שהאפליקציה עודכנה לאחרונה אז כדאי לבדוק קושחה ועדכוני אפליקציה -

כמו כן יש ממשק WEB דרכו אמורות להיות יותר אפשרויות שליטה. בהזדמנות אחפש בשלי את האפשרות ואעדכן כאן.

בוקר טוב אלעד, הכל מעודכן אצלי גם האפליקציה וגם הראוטר, הממשק WEB לכאורה הינו בסינית ומביא אותך לאותם מסכים של האפליקציה ואין שם שום מקום לעדכון תדרים…אני מבואס רצח… :frowning:

נסה אולי להעלות צילומי מסך של המסכים באפליקציה, אולי נוכל לעזור משם.
בעיקרון יש הגדרה של band שבדרך כלל זה auto אבל אפשר לבחור ידנית מספר מסויים

קיבלתי אותו היום.
ניסיתי דרך הפון, ואכן אין אפשרות לשנות ערוץ.
התחברתי דרך המחשב, ושם מופיע האפשרות.
בחרתי ערוץ 40, עובד פיקס!