Alfawise WM02 - עכבר ארגונומי בגרושים - כמה זה נוח?

פורסם ב: https://zuzu.reviews/alfawise-wm02-עכבר-ארגונומי-בגרושים-כמה-זה-נוח/

על עכברים דיברתי איתכם כבר לא פעם. הפעם נבדוק עכבר ‘ארגונומי’ מבית מותג הבית של גירבסט – ALFAWISE, אשר למעשה זהה לעכברים דומים של ANKER ואחרים שעולים פי כמה וכמה יותר. זהו ה ALFAWISE M02 Vertical Mouse! למה ארגונומי במרכאות? מכיוון שארגונומי זה עניין אישי. לכולנו ידיים שונות, יושבים בגבהים שונים, עובדים על לפטופ או…

סקירה טובה, אבל דבר אחד שהזכרת ולא התייחסת אליו כטוב או רע, ומבחינתי הוא היה הסיבה שבגללה העפתי את העכבר הורטיקלי שקניתי (של tecknet)
המשקל והציפוי.
אני אסביר (לגבי ה Technet):
הוא פשוט קל מדי, והציפוי משי שלו, מחליק. ואז צריך ממש להחזיק אותו כדי להזיז, והיד מתעייפת מאוד מהר.
כמו כן המיקום של הכפתורים בכלל, והגלגלת בפרט, מאוד לא טבעיים ביחס לאצבעות ואז צריך לקפל את האצבעות כדי ללחוץ או לגלול.
מאוד לא נוח למשל בתוכנות CAD.
ביום-יום אני גם עם MX Master, שלדעתי הוא קצת פחות “ארגונומי” מה MX Performance שיצא לפנסיה. הבאז סביבו (“העכבר הכי טוב בעולם”) קצת מוגזם, כי גם לי לפעמים יש ימים שהוא לא נוח, אבל בהשוואה לכל העכברים האחרים שהיו לי (והיו לי הרבה), הוא אכן נוח.

ציפוי משי אם כבר מוסיף חיכוך על פני ציפוי פלסטיק רגיל. זה לא חלק יותר ולציפוי אין שום חלק בכך (וגם אני עברתי כמה עכברים…). החוסר נוחות נובע פשוט מחוסר התאמה ליד ומיקום/קושי המקשים. אם היה נוח ומתאים לך אז גם ציפוי טפלון לא היה מפריע הרבה. העניין הוא בזוית ומנח היד על העכבר. לכן לדעתי עכברים כאלו עם בסיס גדול יותר וכפתורים טובים ומופרדים יותר יהיו עדיפים.
המאסטר - לא ארגונומי בכלל עבורי. דווקא עם הטקנט הבסיסי (לא האנכי) אין לי כאבים בכלל. אני עדיין בוחר במאסטר בגלל הגלגלת הממונעת וכו’ - זה פשוט יותר אפקטיבי במשימות שלי ומתפשר מעט על הנוחות.

דווקא בזווית של הטקנט הוא היה נוח. הבעיה היתה השימוש בו, מבחינת האחיזה המחליקה והמיקום של הכפתורים.
המיקום של הכפתורים של המאסטר לעומת האצבעות הוא מצוין. הזוית שלו פחות ואני מסכים איתך שהוא לא ארגונומי.
הפרפורמנס (הדור הקודם שהיה לפני המאסטר) היה יותר נוח לאחיזה, אבל הגלגלת שלו היתה נהרסת אחרי פחות משנה.
במאסטר אני משתמש כבר כמעט שנתיים והוא מחזיק מעמד.
דווקא הגלגלת ה"חלקה" הוא חיסרון מבחינתי (שוב, כפי שציינתי, אני עובד רוב היום עם תוכנות CAD), וכאן יש לו threshold שכשעוברים אותו אז הוא עובר למצב חלק, וכך אפשר להינות משני העולמות. גם גלגלת במצב ראצ’ט, וגם גלגלת במצב החלקה (למשל כשרוצים לגלול מסמך ארוך).
אז שוב, המאסטר הוא לא אידיאלי ולא ארגונומי, אבל הכי פחות גרוע מהאחרים שהיו לי עד היום.

מכל הסקירה, אגב, השורה התחתונה - איזה עכבר ורטיקלי מומלץ? ה 012?